Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wędzisko na spining na rzeke Odre z brzegu do 400zł


Uzytkownikkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym poradzić się w kwestii zakupu wędki do spiningu.

Wstępnie budżet wyceniam do 400zł za wędkę + kołowrotek.

Będzie to mój początek z spiningiem ale chciałbym mieć w miarę znośny sprzęt. Do tej pory łowiłem tylko na grunt ( MIKADO Feeder Golden Bay 140g + Ceymar Okuma 355, Mikado Almaz 120g  + Magic Carp 60) oraz spławiki ( Miado fishinh hunter + KOŁOWROTEK OKUMA Compressa FD30 ). Sprzęt którym mam daje radę i jest dla mnie w ocenie bardzo dobry. Fajnie jakby spining był w podobnej jakości.

Głównie nastawiam się na łowienie z brzegu  na rzece Odrze, odcinki połowów to od Szczecina (autostrada A6 do Krajnika Dolnego), czasem silny nurt rzeki, głębokość od 3m do 14m). Ryby jakie chciałbym łowić to głównie Szczupaki ale fajnie by było czasem połowić też jakieś okonie, bolenie czy sandacze czyli sprzęt w miarę możliwości uniwersalny.

Posiadam też w rezerwie kołowrotek Golden Line Carp 2000 :0,25-260, 0,3-160, 035-120, Gear ratio: 5:1:1 - może byłby odpowiedni?

Bardzo proszę o polencie czegoś., fajnie jakby wędka była teleskopowa o ile to możliwe al;e jeżeli nie to też ok.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Dziękuję za odpowiedzi.

W tym momencie chciałbym poradzić się w kwestii zakupu wędki do upatrzonego Ryobi Zauber FD4000 (280zł). (Choć zastanawiałem się też też nad Daiwa Ninja 4000 (ok. 220zł))Z typów wędzisk na ta chwilę mam:
1. Dragon STREET FISHING Spinn 35 2,75m 10-35g - 219zł
2. Wędka Savage Gear SG XLNT3 8' 243cm 12-40g - 2sec-350zł
3. Wędka Okuma Alaris Zander Spin 270cm 10-35g -165zł
4. UNIWERSALNY SPINNING OKUMA ALARIS FC 302/15-45g -209zł
5. Wędka Dragon Black Rock II Spinning 275cm 7-30g -236zł7. Dragon express spin 275 cm 10-30g - 131zł
A może jeszcze coś innego ktoś poleci w podobnym budżecie?
Ceny podanych wędzisk są trochę rozbieżne ale najlepiej jakby cena była tak do ok. 300zł
Głównie nastawiam się na łowienie z brzegu na rzece Odrze, odcinki połowów to od Szczecina (autostrada A6 do Krajnika Dolnego), czasem silny nurt rzeki, głębokość od 3m do 14m). Ryby jakie chciałbym łowić to głównie Szczupaki ale fajnie by było czasem połowić też jakieś inne (okoń, sandacz itp) czyli sprzęt ogólne na szczupaka ale w miarę możliwości użycia do połowu innej ryby.Proszę też o doradzenie jaką plecionkę kupić do danego zestawu.
Z góry bardzo dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.