Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Łowisko w Krobielowicach


SQra

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jedyne, co na pewno mogę powiedzieć, to to, że sypie kukurydzą, a z reszty składu karmy to pewnie mieszanka zbóż, szczególnie pszenica. Dlatego zawsze, jak się z właścicielem o przynętach rozmawia, to kukurydze słodką radzi. Zresztą, amury tam to jak na razie tylko na kukurydze mogłem złowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak - dzisiaj koszyczek - kanapka z kukurydzy i 3-4 białych to brały karasie takie po 20 - 25 cm (ja sam złowiłem 8 sztuk), na pellet i kulki rybne nic, na samą kukurydzę dwa podciągnięcia, na bacika dwie płoteczki i okonek. Dużo ludzi, bardzo dużo karasia i do tego strasznie pogryziony (rozmawiałem z właścicielem, podobno szczupak ostro chodzi, a karp nie bierze bo tarło). Ogólnie, jak na pierwszy wypadzik tam w tym roku to nieźle, choć zawsze tego "wieloryba" by się chciało złapać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj byłem w Krobielowicach, na spławiczek z kukurydzą 1m od brzegu karp 3kg do tego 2 amury, trzeci owinął żyłkę o gałąź i zerwał przypon i karpik 1,5kg który został złowiony dwukrotnie tego samego dnia:D Ryba brała od 16 do jakiejś 19:30. Dziadki siedziały od 6 rano i bez brania. Woda kwitnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj na Krobielowicach nuda, same japońce z gruntu i płoteczki na bacik. Tench, - spałwiczek z kukurydzą na przeróżnych odległościach w pasie podsypanym zanętą i ani drgnięcia, tylko na gruntówkach coś się działo. Jakiej wielkości haczyk stosujesz, że się japońce nie czepiają? Próbowałem z szerokim kolankiem nr 4, długą i wąską czwórką, dwójką, szóstką też, a karasie dalej siedzą na haczyku, tylko, że mniejsze niż te na mniejsze haczyki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haczyk to 8 Mustada, z początku zanęciłem obszar jakieś 10m od brzegu ale nic, pierwsze ryby złowiłem wkładając zestaw miedzy trzciny 1m od brzegu, pod wieczór ryba weszła w zanęte, najpierw amury z karpiami, potem dopiero karasie. Użyj ziarna i peletu. Jak rybka żerowała rzucałem garstę kuku/peletu pod spławik i po chwili było branie. Siadaj w północno zachodnim rogu, nie ma tam cienia ale ryba się tam kręci, bo pod drzewami gdzie siadają wszyscy to jakaś pustynia. Od ostatniego wypadu nie byłem w Krobielowicach. Łowiłem bez białych więc pewnie dlatego karasie się nie interesowały 2 ziarkami kuku na haku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar wybrać się do Krobielowic chyba w weekend (pierwszy raz) i mam pytanie czy można tam wypuszczać ryby i jak to jest z tymi opłatami (na stronie jest napisane ,że opłata 8 zł od osoby ,czyli płacę 8 zł i mogę łowić normalnie na 2 wędki tak ?). Chciałbym się trochę pobawić z karpikami itp. i jak tam z rybostanem ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby jest pełno, możesz je wypuszczać, jak płacisz te 8 złotych, to nie ma limitu, ze 2 albo 14 wędek - ile chcesz (oczywiście w granicach rozsądku). Jak na karpie i amury to kukurydza przede wszystkim, na karasie i płotki to biały robal, na kulki też dużo łowią, ale to może sie o tym wypowiedzą inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoby towarzyszące też płacą bo opłata jest za wstęp na łowisko a nie za łowienie.

eM_Si

Połowiłeś coś ostatnio w Krobielowicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed chwilka wrocilem i 8kg karpik quzyn wytargal jednego karasia taki ok kilo-1,5

malo ludzi silny wiatr ale widzialem tez ze nie tylo u nas karasie toczyly kulasy i u innych federowcow tez zamieszanie pojawil sie tez pan spiningista 30zl za spiningowanie i niestety pomoczyl blaszki i pojechal

na nocce byli i amurka tylko;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nie wiem, już na tym łowisku w tym roku na kompletnego idiote wychodze. Nawet w tym cholernym rogu, gdzie kiedy pewien gościu przyszedł sobie z puszką kukurydzy i łapał karpie tak poprostu, to ja, nęcąc, jak nie kukurydzą, to pelletem albo sypką karpiową to gówno wyciągam... A tera ludziska to więcej ryb na środku ciągną, niż z tego brzegu bez cienia, co jest dziwne (amurów, karasie idą do mnie). Ja nie wiem, stosuje po trzy różne zanęty na jedną zasiadkę, a i tak same japońce mi siadają. Przyjdzie gościu z uniwersalną trapera za 4 złote i puszką kukurydzy to amury wyciąga w miejscu, z którego mi nic nie udało się złowić, już nawet na taką samą próbuję (i to bez dodatków łowił!!!) i nic... Podpowiedzcie coś, bo tak jak jeszcze w poprzednim roku to się mogłem pochwalić wynikami, tak teraz klapa na całego, i to jeszcze na komercji (łowienie japońców mnie nie ciągnie, mogę iść na jakieś leśne oczko, zamiast płacić)!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar podjechać w tygodniu i coś połapać. Tak jak mówisz ,że ktoś nęci i nic ,a przyjdzie ktoś bez nęcenia ,albo tylko to co np. w koszyczku i nałapie :D. Jak byłem tam ostatnio też tylko japońce i mały amur. Podobno opłaca się tam pojechać na nockę (facet z nocki parę karpików i 11 kg największy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też to z nocką jest, ze 25 zł płacisz od osoby, a nie wiesz, jak będzie... No, ale w piątek to japońce zaczęły walić co 15 minut dopiero od ok. 19 także pewnie ci, co na nocce zostali to coś połowili. Najlepiej samemu sprawdzić, ale to już cięższy temat. To powodzenia Ci życzę, ja tym razem chyba na Leśnicę podjade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.