Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Browning Syntec Power Match vs Daiwa AQUALITE Power Match


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam ogromny dylemat...kupuję spławikówkę, sporo czytałem o obu wędziskach wymienionych w temacie i nie wiem na którą się zdecydować.

Łowię na jeziorach,kanałach. Ryby głównie leszcze,płocie, ale nie chcę mieć problemu z wyciągnięciem lina z zarośniętej wody... Bardzo mi się podoba ten Browning tylko boję się czy nie jest za delikatny dla mnie,tak samo czy ta Daiwa nie jest za sztywna na niewielkie ryby typu płoć-krąp. Nie wiem czy Daiwą da się wygodnie i precyzyjnie zarzucać lekkim spławikiem. I znowu Daiwa kusi tym,że na żywca można się pokusić..... Ehh pomocy :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam

Moim zdaniem Browning Syntec Power Match ma za niskie cw. na linka, ja bym kupił tego Browninga:

Browning Syntec Force Match:

http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?kat=19164&pro=327120

tutaj masz trochę o tej wedce:

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=7569&highlight=browning+force+match

Wybierjąca między Browningiem, a Daiwą wybrałbym Browninga. Miałem kiedyś odegłościówkę Browninga

Browning Syntec Tele Match:

http://arnal-fishing.abc24.pl/default.asp?kat=19164&pro=376100

wyciągnąłem na nią kilka linków 40-50 cm i byłem bardzo zadowolny z tej wędki, ale niestety zniszczyłem ją w transporcie, ale i tak nigdy więcej nie kupię już teleskopa.

W uproszczeniu można by napisać, że Browning robi kije miękkie i niektórzy tak sądzą, ale nie jest to prawda. Kije Browninga mają akcje paraboliczną, są dość sztywne przy wyrzucie, szybko wygasają i są bardzo celne, paraboliczność dotyczy holu ryby bo wówczas wedką pieknie pracuje, mniej jest zejść z haka bo poza żyłką dodatkowo amotyzuje wędzisko, no i mamy bardzo dobry kontakt z rybą. Mnie ta filozofia budowy wędzisk Browninga odpowiada, ale nie którzy wolą wędki sztywniejsze więc radziłbym przed zakupem zmacać, o ile to możliwe obie wędki Browninga i Daiwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to także myślałem nad "Force" tylko, że akurat ten model jest o 100 droższy :cry:

Ale co tam,jak kupować to coś rzeczywiście dobrego...co nie?! :grin: . Właśnie ten browning na początku mi przypadł,tylko odrzuciłem go ze względu na wyższą cenę-po prostu poczekam zmiesiąc max 2 :razz: pomęczę sie starym kijkiem

Dzięki za pomoc :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam :wink:

W końcu zdecydowałem się na firmę Browning....a, że nie miałem już wielkiego wyboru który model konkretnie mogę(nie było w sklepie już innego modelu), to wziąłem Syntec Power Match długości 4,5m.

Powiem krótko-POLECAM! :mrgreen:

Myślałem,że c.w. będzie za małe i że wędka wątła, ale nic z tych rzeczy. Wędzisko stabilne przy rzutach-bardzo wygodne, celnie się zarzuca nawet lekkimi zestawami(spławik"ołówek"1,5g). Na akcji wędek się nie znam za bardzo, ale przy ciągnięciu 1,5kg sztuki wyginał się od połowy w parabolę,przy niewielkich rybkach szczytówka pięknie pracuje . Zacinałem prawie za każdym razem, naprawdę rzadko traciłem rybę. Ogólnie uważam, że ta wędka jest warta swoich pieniędzy, ponieważ świetnie się spisuje jak dotąd i ma piękne wykończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

WItam,

dziś oglądałem w sklepie wędkarskim wędkę Daiwa Aqualite Power Float. Wędka przypadła mi do gustu. Mam tylko jedną wątpliwość, a mianowicie trwałość mocowania kołowrotka. Jest tu oczywiście plastikowy uchwyt z jednej strony ale także miękki korek od spodu. Mam obawy, że po kilku sezonach mocowanie się "wyrobi". Czy macie jakieś doświadczenia w tej materii?

Chciałbym zastosować do tej wędki kołowrotek Shimano Exage 2500 RC. Co myślicie o tym połączeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam tę wędkę i nie ma problemu, fakt , że nie zmieniam kołowrotka, założyłem leciutką Okumę i ładnie się dało wyregulować. Korek w miejscu mocowania jest wzmocniony. Ogólnie świetny kij, da się daleko rzucić nawet gramowym spławikiem, jest lekki a 3 kilowy karp nie rządzi zbytnio ;) . Można też śmiało używać ciężkich zestawów. Wg mnie 2500 to za duży kręcioł, ale zależy co chcesz łowić, dla mnie żyłka 16 to góra, więc wystarczy mały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa poprzednika, znajomy używa jej razem z kołowrotkiem Dragon Fishmaker i też miał obawy co do tego mocowania - oczywiście zero jakiegokolwiek problemu - tylko dokręcając kołowrotek trzeba to robić z głową. Sama wędka godna polecenia i spisuje się tak jak napisał Robek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.