Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Okolice mostu Swojczyckiego, kanał powodziowy.

Dzisiejszy dzień pod znakiem sprawdzania woblerów Pana Lipińskiego - 1 kleń 40-50 przy pierwszym rzucie. Oczywiście pływa dalej.

Przy małych wobkach niestety rzyłka musi być w bardzo dobrej kondycji. Założenie krętlika owszem pomaga ale brania drastycznie maleją.

Za to koledzy po sąsiedzku trafili ładną brzanę. Kolejne się spięły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench

Nie kumam z tą żyłką, imho zawsze powinna być w świetnej kondycji, co zmienił krętlik poza spadkiem brań? Dzisiaj odbieram kijek z "naprawy" i ruszyłbym za kleniem, ale nie mam pojęcia gdzie;/ na powodziowym ostatnio zostawiłem przynęt na 150zł, poza tym trzeba mieć wodery/kalosze;/ Klenie złowiłeś pod mostem? za progiem czy przed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy moście. Pisząc o żyłce w dobrej kondycji miałem na myśli nieposkręcaną żyłkę. Jeśli używa się małych wobków imitujących owady to skręcona żyłka powoduje "kręcenie bączków" nawet przy wolnym kręceniu (w nurcie). Natomiast założenie krętlika z agrafką dodatkowo obciąża takiego "robaczka", który schodzi troszkę głębiej niż powinien - co nie jest już tak naturalne dla ostrożnych kleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tench, nie kumam Cie ja po zerwanej przynęcie zakodowuje sobie ze jest tam zaczep i albo nie rzucam w to miejsce albo wybieram plycej schodzący wobler , każdemu sie zdaża cos urwać , najbardziej bolą handmade , ale Ty wysoko podniosłes poprzeczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench

Takie uroki tej zabawy:) spiningując zmieniam miejsca wiec nie zawsze wiem gdzie jest zaczep. Niestety często ryba siedzi tam gdzie coś leży w wodzie a nie na piaszczystych polanach. Oczywiscie najlepiej byłoby nie zrywać wcale ale czasem poprostu się nie da;) Na powodziowym musiałbym łowić na powierzchniowe woblery lub nie łowić wcale.

Ew rzucać ciągle w ten sam punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj porzucać godzinkę ze spinem zimowisko koło mostu milenijnego. Celem był szczupak, ale niestety, nie było widać żeby żerował. Woda ogólnie niska. Poszedłem z drugiej strony (na Odrę) i rzuciłem małym twisterem. I wyciągnąłem leszcza ponad 50 cm... Mój pierwszy leszcz na spin. Co i tak nie zmienia faktu, że szczupaka nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczupaka we Wrocławskiej Odrze jest jak na lekarstwo, a jeśli się trafi to max 40 +/-.

O okoniu jak narazie chyba można zapomnieć, spłyną w siną dal?!

Szczupły w Odrze jest. W zeszłym roku kilka trafiłem. Wczoraj 1 walnął ale szybko się wypiął. Na oko koło 50 miał. Co do okonia, to jest tragedia. We Wrocławskiej Odrze już go chyba nie ma. Jak się trafi na kanale to karzeł :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Odrze we Wrocławiu szczupak jest przetrzepany i nikt mi nie powie ze pływają tam 80-90 bo to nie prawda:) ( moze na odcinku kilkunastu km się jakieś kręcą, ale nie w samym centrum) Ani ja ani znajomi łowiący czy to na spinning czy to na żywca w centrum wrocławia (Odra,kanały,zatoki) nie mają efektów w postaci dużych szczupaków i totalne 0 z okoniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tench

Booseib zgadza się, szczupaczki 40 cm się trafiają często, ale z okoniem to jakiś dramat!

Więcej wyciągam szczupakowych pistoletów niż okoni;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj 3h spławik i feeder Odra, okolice ul Potokowej. Zero brań!

kolejny wypad bez ryby. W okolicy kilku wędkarzy ale nie wiedziałem aby ktoś coś wyciągał.

Dosyć dużo śmieci pływało i szybki nurt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba, niedługo sezon na suma - jeszcze nigdy nie poławiałem tej rybki, bo w kotlinie kłodzkiej raczej o nią ciężko. :razz: Planuję jakiś mały wypad nad Odrę - lecz w ciemno 120km jest trochę ryzykownie :mrgreen: , stąd też moja prośba o małe wskazówki - gdzie mógłbym się udać na wąsatego, zwłaszcza że jestem w tym temacie zupełnym laikiem. Proszę o info na forum lub na PW.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.