Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

Poranne łowy co prawda nie skończyły sie na zero ale nie ma sie czym chwalić. Jazie stały dalego od brzegu woda bardzo wysoka i nie było opcji sie do nich dostać nawet błystka dociążona nie była w stanie tam dolecieć. Około 8,30 podeszły leszcze pod brzeg jednego wyciągnąłem na blystke (około 50cm) ale za bok po kolejnych kilku rzutach następny wiec zakończyłem wędkowanie aby bezsensownie nie kaleczyć ryb. Jutro kolejny poranny zwiad jeśli woda sie utrzyma na wysokości z popołudnia to na 99% bedą jutro jakieś fotki 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Niedawno przeprowadziłem się do Wrocławiu i chciałbym zaczerpnąć trochę informacji ... głownie interesują mnie klenie-jazie (oczywiście spinning). Mieszkam na Biskupinie (ul. Olszewskiego). Wiem że jest tu fajny odcinek Odry a także kanał powodziowy i żeglugowy. Można tu szukać ładnych kleni ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał powodziowy to chyba najlepsza miejscówka na kleniowanie, ale ktoś pisał niedawno , że rybki jeszcze są ospałe i nie widać aktywności. Wyspa Opatowicka to tez świetne miejsce ale raczej w cieplejszych porach roku. @jaceen w tych miejscach łowi klenioZaury, może coś Ci podpowie :D

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kanał powodziowy ale po zmroku robi wrażenie, nigdy nie sądziłem że w wodzie po "kolana" tak się dzieje 😵 teraz trochę jeszcze zimno ale jak się ociepli to spodniobuty ( wodery też dadzą radę) latarka czołowa i wrażenia gwarantowane , mniemam że w tym roku jakieś spotkanie haczykowe się odbedzie🍷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was we Wrocku podczas kontroli, ale na wodach górskich - odcinkach No Kill, zgniecione zadziory mogą nie wystarczyć. Otóż nawet starannie zgniecione zadziory mogą nadal delikatnie haczyć. Przekonałem się o tym boleśnie podczas kontroli, powiedzmy bardzo, ale to bardzo nadgorliwego działacza, który wykonał test haczyka na koszulce. Po dziesiątym czy piętnastym razie wbijając haczyk we własną koszulę, spowodował mikro zaciągnięcie włókna tej koszuli - stwierdzając że haczyk nie spełnia wymogów - bezzadziorowego. Skończyło się na wymianie zdań, ale sytuacja nie była przyjemna. 

Ze swojej strony dodam ze zadzior był kilkukrotnie zagniatany oraz podpiłowany.

Zatem polecam zakup nowych bezzadziorowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jareksm2 napisał:

Nie wiem jak u Was we Wrocku podczas kontroli, ale na wodach górskich - odcinkach No Kill, zgniecione zadziory mogą nie wystarczyć.

Akurat na Powodziowym - zgodnie z wykazem odstępstw od zasad określonych w RAPR Okręgu PZW Wrocław, obowiązują haczyki bezzadziorowe lub z przygiętym zadziorem (nie obowiązuje to oczywiście w dni, kiedy dopuszczalne jest mordowanie ryb pozyskanych z rzeczonego kanału, ale to taki kuriozalny wrocławski przypadek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :) Czy wybiera się ktoś jutro za okoniem na Odrę (tutaj koło przystanku tramwajowego Kochanowskiego)? Jutro z rana idę porzucać trochę i pytam czy nie ma ktoś ochoty się przyłączyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję jaz psie Pole codziennie z racji mieszkania w okolicy. Na razie stoi konstrukcja jazu, ale jeszcze nie uszczelniona więc wody nie podnosi. A tak nawiasem mówiąc, to czy taki nie do końca zamontowany jaz, lub w ogóle zdemontowany, jest budowlą hydrotechniczną w myśl rapr?  Przecież gdy jest niezmontowany nie spiętrza wody. Albo sąsiednia śluza często ma otwarte wrota z OBU stron. Można wtedy łowić w okolicy śluzy czy nie? Ciekawi mnie ten temat na czas jesień/wiosna. Ktoś to badał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem tak się wybrałem :) Zadowolony jestem, bo to pierwszy wypad w tym sezonie. Na początku na kajtka 2" piękny strzał, jeszcze przed wschodem słońca, niestety był to sandacz ok 35 cm. Później okonie bardzo dobrze współpracowały. Zarówno Keitechy jak i zwykłe twisterki dawały efekty. Kolory różne: zieleń, brąz, perła. Niestety później się rozwiało i około 9:30 zakończyłem łowienie.

Zdjęcie0053.jpg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marex napisał:

Boczny trok ?:)

 

Jak pisałem tak się wybrałem :) Zadowolony jestem, bo to pierwszy wypad w tym sezonie. Na początku na kajtka 2" piękny strzał, jeszcze przed wschodem słońca, niestety był to sandacz ok 35 cm. Później okonie bardzo dobrze współpracowały. Zarówno Keitechy jak i zwykłe twisterki dawały efekty. Kolory różne: zieleń, brąz, perła. Niestety później się rozwiało i około 9:30 zakończyłem łowienie.

Zdjęcie0053.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj krótki rekonesans koło domu. Wiało jak cholera ryby stoją już w zasięgu rzutu lecz marnie skubały. W przed ostatnim rzucie jak mi przy...rdoliło😱 Ryba zatrzymała sie po jakiś 20 m bardzo szybkiego i gwałtownego odjazdu po czym stwierdziła ze popłynie dalej na pełnej petardzie i tyle ja czułem na kiju. Nawet nie wiem co to mogło być może bóbr?😂 Starsi panowie ze spławikami stali w moim ulubionym miejscu i niestety pozbawili Odry kilkunastu kleni i jazi 😨Jutro od 5 znowu walczę tak na obudzenie sie przed pracą😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Budek napisał:

Dzisiaj krótki rekonesans koło domu. Wiało jak cholera ryby stoją już w zasięgu rzutu lecz marnie skubały. W przed ostatnim rzucie jak mi przy...rdoliło😱 Ryba zatrzymała sie po jakiś 20 m bardzo szybkiego i gwałtownego odjazdu po czym stwierdziła ze popłynie dalej na pełnej petardzie i tyle ja czułem na kiju. Nawet nie wiem co to mogło być może bóbr?😂 Starsi panowie ze spławikami stali w moim ulubionym miejscu i niestety pozbawili Odry kilkunastu kleni i jazi 😨Jutro od 5 znowu walczę tak na obudzenie sie przed pracą😀

W jakich rejonach wędkujesz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.