Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

Odwilż. Byłem służbowo w Kamiennej Górze w piątek. Śniegu jeszcze bardzo dużo. Dzisiaj spacer z rodzinką wzdłuż Odry w okolicach Jazu Bartoszowickiego. Warunki do połowu niełatwe. Dużo śmieci a w szczególności traw.

20210124_132501.jpg

Jednego zapaleńca - spinnera namierzyłem

20210124_161348.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Wstaję skoro świt czyli o 6 stej 😜 za oknem leje jak cholera 😫 pije kawę i czekam , w końcu jakby mniej pada , daleko nie mam tak że chwilą i jestem nad wodą , tylko jedno auto znaczy że nie ma tłumu , dwa kije w rękę ( cast i spining po Bożemu ) trzy godziny bez brania zresztą nie widać aktywności ryb jak w wannie , zachciało mi się obłowić zatokę , brzegi strome , w jednej ręce dwa kije w drugiej podbierak , i brakowało tylko telemarku , zjechałem po kolana do wody ( o dziwo nie na dupie ) na płytkiej wodzie bez brania , wracam na kanał , raz castem raz spiningiem , i na casta branie ! przynęta to 20 gr. jerk odwracam się po podbierak chwila luzu i spina 👿 ładny szczupak wystartował z pod nóg , widziałem go i dlatego gula lata mi do tej pory , no cóż podejrzewam że jak by to był normalny kij to pewnie bym go wyciągnął , a tak człowiek uczy się całe życie . pozdrawiam Wasyl p.s. miałem jutro jechać nad Widawę ale skurczybykowi nie odpuszczę 😤

  • Lubię to 2
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przyłączcie się do akcji i wyślijcie emaile jak niżej - niech wiedzą włodarze, że interesujemy się stanem rzeki

---

Do: 'wroclaw@wody.gov.pl'

Szanowni Państwo,

 

Informuję, ze obecnie (oraz prawdopodobnie przez następnych kilka – kilkanaście dni) trwa na Odrze w rejonie Wały-Malczyce tarło ryby leszcz. Proszę o poszanowanie okresu godowego tych ryb i eliminację sztucznego obniżania (wahań) poziomu wody w rzece Odrze na stopniach Wały oraz  Malczyce-Rzeczyca w okresie obecnego tarła oraz w okresie inkubacji ikry. Nienaturalnie szybkie obniżenie poziomu wody spowoduje wysuszenie i zniszczenie złożonej ikry i istotny negatywny wpływ na rybostan. Zniszczenie ikry wpłynęłoby na pogorszenie stanu środowiska naturalnego i tym samym pogorszenie dobrostanu mieszkańców regionu korzystających z rzeki i jej otoczenia.

 

Z poważaniem ................

Tel. .....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

5 rano melduję się na pierwszych barkach , dwa kije w rękę i do boju , woda wysoka kolor kawa z mlekiem , na dzień dobry wita mnie lis 🦊 po drodze piękny bażant , na brzegu śpi łabędź , montuję zestawy a tu mi prawie pod nogami parkuje perkoz no normalnie w centrum miasta zoo , trzy godziny rzucania zero 😭 doszedłem do cypla i zawrotka , po drodze rozmawiam z stacjonarnym wędkarzem , mówi że też lipa przez trzy godziny mały Leszczyk , jadę na swój kanał poćwiczyć casta , pełen sukces , nic nie zerwałem a nawet przytuliłem cykadę spinmada którą ktoś zerwał , z castem też idzie mi coraz lepiej ponieważ nie musiałem ciąć plecionki a i rzuty coraz dalsze 💪

IMG_20210523_053416.jpg

IMG_20210523_075613.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w niedzielę na wrocławskim kanale połączonym z Odrą. Woda stojąca. Wiele spektakularnych ataków. Jak świeciło słońce to woda aż się gotowała. Tak, zaczęły już chlapać. Ja w tym czasie łowiłem z kolegą 6-centymetrowe krąpie na spławik 😅🤣. Szkoda, że nie miałem 2 wędki bo postawiłbym uklejkę na zestawie z bombką wodną  i uklejką na końcu.

  • Dzięki! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa z tym chlapaniem. W zeszłym tygodniu postarałem się, aby sprawdzić co wieczór lub dwa taki właśnie kanał jak mówisz (Kanał Opatowicki). Bywałem po 30-60 minut ze cztery razy. I tylko jeden raz chlapały jak wściekłe i nawet miałem dwa ataki (chybione) na wobler. W pozostałe wieczory cisza i spokój i nawet trącenia. Co według mnie pokazuje, że na naszych wodach trafić na okres żerowania i obecność ryb w łowisku to niezła loteria i trzeba bywać jak najczęściej nad wodą lub liczyć na farta.

Marzy mi się kamerka internetowa z widokiem na moje rewiry. Zobaczyłbym na ekranie że chlapią, to jazda nad wodę😜

Czasem zerkam na widok z komina (https://www.kogeneracja.com.pl/pl/o-grupie/kamera-internetowa/) ale trudno coś dostrzec z tej wysokości 😂

  • Dzięki! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

4,30 melduję się na "swoich " rejonach , dwa kije w rękę i do boju , zero ludzi i zero syfu po grilowiczach ( tylko jeden 👿 ) najpierw płytka woda , warto było , co rzut to okoń , rozmiarowo nie powala ale zabawa przednia , przerzuciłem wszystko co miałem a przynętą dnia to mikrojig od Boryssa ( który szlaja się gdzieś u źródeł Wisły 😜 ) przeszedłem na kanał i niestety zero , raz na ciężko raz na lekko zero efektu , jutro może Widawa 🤔 był może ktoś ostatnio ? pozdrawiam Wasyl

IMG_20210604_054323.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Coś ostatnio nie mogę się zmobilizować do wstawania rano , ale dzisiaj się udało 😁 przed piątą jestem nad wodą , dwa kije w rękę i do boju , cel na dzisiaj to płytka woda , najpierw mały woblerek w deseniu okoniowym leci do wody , drugi rzut i okonek na brzegu ( będzie zabawa 😀) następne rzuty zero , zmiana kija na ciężko  , drugi rzut i na środku się zakotłowało , wędka wygięta , hamulec pracuje adrenalina rośnie , przy brzegu spina 😤 no kurna drugi raz na tego samego woblera , coś robię nie tak 🤔 zmiana miejsca, najpierw lajtowo parę rzutów potem na ciężko ( zmiana woblera na " wkurzonego okonia " ) widzę jak ładny szczupak odprowadza wobka i pod nogami zawija się , nosz k..wa mać toż to zawału można dostać , zmiana miejsca , znowu najpierw lekko i zero , pierwszy rzut na ciężko i BUM siedzi , fajne branie ze środka , w końcu się udaje 😀 tradycyjnie podbierak z długą sztycą ratuje mi tyłek , całe 65 cm szczęścia z wody po kolana połakomił się na pływającego jerka

IMG_20210613_075046.jpg

  • Super 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Co jest do jasnej cholery ? 👿 nikt na Odrze nie wędkuje ? wszyscy przenieśli się na komercję ? , co prawda nie dziwię się , u mnie trzy niedzielę z rzędu bez brania , dzisiaj pierwsze barki , od 4tej do 9 tej , na grubo bez brania  na lekko okonie palczaki , zero wędkarzy tylko jeden wariat jak ja , pod Milenijnym gęsto , robili nocki ale nie podchodziłem, ps. ponawiam temat przyszły weekend nocka spining ? ktoś ? chętny ? 😜 pozdrawiam Wasyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 godzin temu, wasyl1968 napisał:

Co jest do jasnej cholery ? 👿 nikt na Odrze nie wędkuje ?

U mnie wędki stoją w kącie prawie od dwóch tygodni. Może w tygodniu gdzieś się wybiorę? Trochę już nabrałem ochoty. Obecnie siedzę w książkach, bo się stoczyłem z czytaniem poniżej średniej statystycznej.

Weekend i nocny spinning? Ostatnio tylko w nocy łowiłem, to dla mnie żaden problem. Żeby tylko pogoda była stabilna. 

Termin, konkretny termin potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono 😁 chciałem się z wami podzielić moim szczęściem😎

W dniu wczorajszym udałem się na mały rekonesans przed zawodami Garmina, w planach nie miałem łowienia tylko objazd po miejscówkach. Awaryjnie wędka na bocznym siedzeniu jest 😁 

Pierwsza miejscówka spoko, druga miejscówka też zapowiadała sie fajnie ze względu na ilość drobnicy 

large.20210716_105438.jpg.e5dbb22c80b80c7adf7cc006d2f65e73.jpg

Tylko straszna sieczka 🤯 nie lubię dobierać się do drapieżników kiedy żerują na narybku, ale w oddali zauważyłem atak bolka na większe ukleje, mam jeszcze chwilę wiec postanowiłem pomachać😁 nastawiałem się mocno na bolki ale nie chciały współpracować 🤷‍♂️ pomyślałem, jeszcze chwilę machnę gumką, woda idealna pod 14g główkę, więc lece z 12g 🤣 ale bez efektu, zostało 15 min przed pracą to jeszcze machnę na ciężko shadteez na 28g drugi rzut I potężny strzał 🥰🤯 pierwsze sekundy holu obstawiałem jakąś najechaną rybę, ale po tym strzale to nie realne, później obstawiałem suma i miłe zaskoczenie gdy koń, cielsko, kobyła wyłoniła się z głębiny 🙉🐎🐴 piękny, wielki gruby sandacz 💪 miarka pokazuje po pierwszym pomiarze ponad metr 😳🤣 ale chwilę ochłonęłem kolejny pomiar na spokojnie i jest nowe PB 95cm !!!!!! Moje i tylko moje prosie 🤣😍large.20210716_113407.jpg.ab0d7b9524e643b7ac7cca8e60abab16.jpg

plecionka 0.14 z dowiązanym fluorocarbon, przynęta Shadteez 9cm w kolorze Pearl. Sprzętowo W3 Zander 210cm 5-21g młynek shimano TwinPower 4000

large.20210716_114702.jpg.2a63398e1c79b351011fcbb624d02db2.jpg

Ryba złowiona około 11.30💪

large.20210716_120346.jpg.5e6c9e596ba302d594eec86e2c9d951a.jpg

  • Lubię to 4
  • Dzięki! 5
  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.