Skocz do zawartości
tokarex pontony

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Czy możecie polecić jakąś miejscówkę na Odrze przed lub po Wrocławiu, gdzie można się nastawić na brzanę? Chcemy się wybrać ze znajomymi na 4 dniowy wypad pod namioty, dlatego zależy nam, żeby było trochę na uboczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2021 o 22:39, Budek napisał:

Witam szanowne grono 😁 chciałem się z wami podzielić moim szczęściem😎

W dniu wczorajszym udałem się na mały rekonesans przed zawodami Garmina, w planach nie miałem łowienia tylko objazd po miejscówkach. Awaryjnie wędka na bocznym siedzeniu jest 😁 

Pierwsza miejscówka spoko, druga miejscówka też zapowiadała sie fajnie ze względu na ilość drobnicy 

large.20210716_105438.jpg.e5dbb22c80b80c7adf7cc006d2f65e73.jpg

Tylko straszna sieczka 🤯 nie lubię dobierać się do drapieżników kiedy żerują na narybku, ale w oddali zauważyłem atak bolka na większe ukleje, mam jeszcze chwilę wiec postanowiłem pomachać😁 nastawiałem się mocno na bolki ale nie chciały współpracować 🤷‍♂️ pomyślałem, jeszcze chwilę machnę gumką, woda idealna pod 14g główkę, więc lece z 12g 🤣 ale bez efektu, zostało 15 min przed pracą to jeszcze machnę na ciężko shadteez na 28g drugi rzut I potężny strzał 🥰🤯 pierwsze sekundy holu obstawiałem jakąś najechaną rybę, ale po tym strzale to nie realne, później obstawiałem suma i miłe zaskoczenie gdy koń, cielsko, kobyła wyłoniła się z głębiny 🙉🐎🐴 piękny, wielki gruby sandacz 💪 miarka pokazuje po pierwszym pomiarze ponad metr 😳🤣 ale chwilę ochłonęłem kolejny pomiar na spokojnie i jest nowe PB 95cm !!!!!! Moje i tylko moje prosie 🤣😍large.20210716_113407.jpg.ab0d7b9524e643b7ac7cca8e60abab16.jpg

plecionka 0.14 z dowiązanym fluorocarbon, przynęta Shadteez 9cm w kolorze Pearl. Sprzętowo W3 Zander 210cm 5-21g młynek shimano TwinPower 4000

large.20210716_114702.jpg.2a63398e1c79b351011fcbb624d02db2.jpg

Ryba złowiona około 11.30💪

large.20210716_120346.jpg.5e6c9e596ba302d594eec86e2c9d951a.jpg

Ale dziadek. Petarda gratuluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

ja wysyłam takiego mailika

---

Dzień dobry,

 

Proponuję utworzyć w regionie Wrocławskim kilka łowisk o charakterze nokill – proponuję ustanowić taki rejon

11.      na całym kanale przeciwpowodziowym oraz

22.       na odcinku Odry pomiędzy elektrownią wodną w Wałach a elektrownią w okolicy Rzeczycy

 (w obecnym świecie to wstyd dla PZW Wrocław że nie ma tu w okolicy żadnych łowisk typu złów i wypuść)

 

Z poważaniem ...

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj tradycyjna co niedzielna kontrola " mojego " kanału 😉 trochę wieje a chcę dzisiaj uskutecznić 4 m. spining a wiatr przeszkadza , nad wodą trzech wędkarzy z żywicami i zero spiningistów , z rana coś się dzieje , trochę drobnego okonia i jeden mały szczupak , jedno fajne branie na małego westima jak szczupak wystrzelił z wody jak guma była już nad wodą, im później tym większy wiatr i brania ustały , dzisiaj przebojem to małe kajtki bez znaczenia koloru na 2 gr główce ( o dziwo czebaruszka i offset nie zdawały egzaminu , tak samo jak i silikonowe robactwo ) jutro rano podejdę spróbować podrażnić byczki w miejscu wskazanym przez @FidoAngelusa , w końcu urlop 😁🍻

IMG_20211003_082522.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda byczków nie było 😜 ale też było fajnie , z rana melduję się na miejscu wskazanym przez Fido , przez dwie godziny dwa ikonki , zawijam się na " swój " kanał , pierwsze drażnienie okoń , drugie tak samo , z jednego miejsca dwie sztuki , sporo nie zaciętych brań , wielkością nie powalały ale było co robić , następne branie i żyłka z kołowrotka wyjeżdża 😵 co jest ? po chwili widzę szczupak no nie tego się spodziewałem i nie na tym sprzęcie ( 4 m kijek , ćw 8 gr. + żyłka 0,14 + metrowy fluokarbon 0,16 ) tak że przetestowałem kijek który zdał egzamin 👍 oczywiście dupę uratował mi podbierak z długą sztycą inaczej szczupły byłby zakolczykowany , a tak całkiem rześko wrócił do wody 👍 dzisiaj w akcji tylko 1,5 calowe kajtki i kolor robił różnice , jutro kolejny dzień urlopu 😁

 

 

 

 

IMG_20211004_113856.jpg

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A)  (w książce pisali że budowa tamy zaburza stosunki wodne i wysusza tereny poniżej tamy) - to takie obrazki z terenu poniżej nowej  tamy w Rzeczycy -  około 100 uschniętych drzew - uschnięte niemal wszystkie wysokie drzewa na lewym brzegu wzdłuż wału na odcinku jakichś 500 m ️ poniżej tamy

 

B) bolki --dwa brania były -jeden dał się dotknąć

 

C) do tego kolegi na łódce z czerwonymi pasami:  Ciężko się chodzi po zarośniętych odrzańskich brzegach więc proszę o więcej wyczucia i kultury, jak jesteś na łodzi i szybko możesz obłowić dziesiątki klatek (po obu stronach) to odpuść mi przynajmniej z 2- 3 klatki bezpośrednio przede mną (czy przed innym pieszym spininngistą). Nie musisz mi wpływać pod nos prawda?  

SucheDrzewa1.jpg

SucheDrzewa2.jpg

bolek_jesień2021.jpg

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaceen napisał:

👍💪:)

Na białego robaczka?🙂

Myślałem że jeszcze coś będzie , cały zeszły tydzień ( codziennie) łaziłem z spiningiem , o ile na początku tygodnia coś się działo to potem tylko gorzej 😤 , w końcu musiałem usiąść na dupie i dać odpocząć biodrom , wczoraj po lekarzu jadę zobaczyć " mój " kanał , widzę że wiatr się zmienił ( przekonałem się nie jednokrotnie że ma to znaczenie ) podjechałem do Kamila po żywce ( płotki ) i dzisiaj rano po Bożemu usiadłem z długimi wędkami , jedno branie i efekt jak na zdjęciu , używam sprzętu karpiowego , brania nie widziałem tylko usłyszałem wyjazd żyłki z wolnego biegu , jutro powtórka 😁 w końcu jeszcze urlop 😁 ps. nie wiem co oni dodają do wody ale płotki jak po dopalaczach zapierniczają jak miło , 2 PS. żywiec oczywiście złapany na podrywkę 😜 którą mam zawsze rozłożoną nad wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytuję, bo nie widać przynęty i nie wspomniałeś, co i na co:) Każda, mało istotna dla jednych informacja, dla innych może mieć kluczowe znaczenie przed wyprawą na ryby. Z informacji, które docierają do mnie ostatnio, metody stacjonarne są zdecydowanie skuteczniejsze. 

🎣👍👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Właśnie wróciłem do domu , siedziałem z kolegą od 15 stej do 8smej , cztery wędki, rosówka , filet ,trupem, wątróbka, żywiec, zero nic nawet brania nie mieliśmy 👿 a propos żywca to wszystkie w nocy straciliśmy ( 20 płotek ) w dość ciekawych okolicznościach 😜 , bardzo szybko wodą spadła około metra , siatka z żywcami została na wierzchu , a do siatki dobrał się 🦊 , połamał sztycę, pociął całą siatkę  ( nową😤) i opierniczył wszystkie płotki , co ciekawe nie minęło 15 minut a kolega się drze że że skurczybyk ( lis ) dobiera nam się do prowiantu , cholernie wogule się nie bał nawet ogniska , po tym incydencie mieliśmy już spokój do świtu

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wasyl1968 napisał:

Co prawda miętusy jeszcze nie biorą ale i tak jest jedwabiście

Przypominam sobie, że ile razy myślałem o miętusach, to już zaczynał się okres ochronny:)))  Kiedyś jednak zmobilizowałem się i kilka złowiłem. Dużo szczęścia miałem, bo warunki sprzyjały. Było deszczowo, śniegowo, wietrznie, książkowo;)

Zaglądnąłem na stronę PZW Okręg Wrocławski i mamy już tabelę z opłatami na 2022r.

https://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/228407/60/tabela_skladek_na_2022_rok

Przy okazji coś drgnęło w sprawie obietnic z roku 2017. Chodzi o oznakowanie minimalnej odległości zakazanej do wędkowania przy budowlach hydrotechnicznych piętrzących wodę. Jest napisane, że to kontynuacja. Ciekawe, gdzie już takie oznaczenia są? Kontynuacja? Widział ktoś takie oznaczenie?

https://www.pzw.org.pl/wroclaw/wiadomosci/228305/60/oznakowanie_budowli_hydrotechnicznych_pietrzacych_wode

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wasyl1968 napisał:

Właśnie wróciłem do domu , siedziałem z kolegą od 15 stej do 8smej , cztery wędki, rosówka , filet ,trupem, wątróbka, żywiec, zero nic nawet brania nie mieliśmy 👿 a propos żywca to wszystkie w nocy straciliśmy ( 20 płotek ) w dość ciekawych okolicznościach 😜 , bardzo szybko wodą spadła około metra , siatka z żywcami została na wierzchu , a do siatki dobrał się 🦊 , połamał sztycę, pociął całą siatkę  ( nową😤) i opierniczył wszystkie płotki , co ciekawe nie minęło 15 minut a kolega się drze że że skurczybyk ( lis ) dobiera nam się do prowiantu , cholernie wogule się nie bał nawet ogniska , po tym incydencie mieliśmy już spokój do świtu

Widziałem was 💪 ognisko pierwsza klasa, to ja wam fale łódką robiłem taką czarną 😁 mam nadzieję że mnie nie wyzywaliście 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.