Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

WROCŁAWSKA ODRA


DAMIANO

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
1 godzinę temu, jamnick85 napisał:

Ja myślę o Stradomii. Od dawna chciałem się tam wybrać ale jakoś nigdy się nie zdecydowałem. 

Stradomska fajna ale nie teraz , mocno zarośnięta , mało miejsca do spiningu , sezon letni to też kompielisko , miejsca dostępne okupowane przez karpiarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RafalWR napisał:

Ja zastanawiam się też nad Łagiewnikami. Jak się komuś ten pomysł podoba to ja mogę dwie osoby z Wrocławia zabrać. Jeszcze nie jestem pewien czy pojadę ale towarzystwo mnie zmotywuje :). 

Jutro ma niestety być deszczowo/burzowo, aczkolwiek i tak rozważam się wbic z kurtką desczową podłubać coś. Może od 8 do 14~ nie będzie tak źle? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wasyl1968 napisał:

Stradomska fajna ale nie teraz , mocno zarośnięta , mało miejsca do spiningu , sezon letni to też kompielisko , miejsca dostępne okupowane przez karpiarzy

 

7 godzin temu, RSM napisał:

Na stradomi chyba kilka dni temu czerwoną flagę dali - zakwit sinic, padnięte ryby

Dzięki za info :( Myślę gdzie jeszcze mógłbym popływać na belly boat ale chyba zostaje mi Mietków ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na rekonesansie w pewnym popularnym wrocławskim miejscu. Bardziej chciałem sprawdzić czy woda żyje. Po dużej wodzie brzegi z mięciutkim jak kaczuszka błockiem po którym bardzo łatwo zjechać do wody. W błocku miejscami zanurzałem się po kostki co definitywnie zakończyło żywot moich butów z Decathlonu 🥲

A co do wody...

Woda żyje. Ataków bardzo dużo. "Duży zwierz z wąsami" pokazywał się wielokrotnie i miałem wrażenie, że wcina inne ryby razem z trzcinami. Ja byłem na lekko, za kleniem i brania nie uświadczyłem. Strasznie żałowałem, że nie wziąłem cięższego sprzętu i dużych przynęt. Warunki do łowienia ciężkie - woda rwie i niesie trochę ziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2022 o 10:23, Daaaro napisał:

Na Mietkowie spinning z brzegu ma sens? Nigdy tam nie byłem i nie mam pojęcia gdzie, co i jak? Dzięki 

Byłem tylko kilka razy i to dość dawno. Czasami dostaję informacje, że sens jest:) Dla spinningisty, to chyba najlepszym pomysłem byłoby nastawienie na bolenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie , od wczoraj miałem problem z wejściem na forum , dzisiaj od szóstej na "moim " kanale ze szwagrem i jego synem , wszyscy po równo po cztery okonki , chyba przezucę się na mewy bo miałem okazję dwie sztuki złapać jak atakowały woper ploper ( jakoś tak to brzmi ) okonki siedzą pod nogami , z samego rana widać było aktywność drapieżnika , po ósmej wszystko ucichło

  • Lubię to 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie jak zwykle nic po ludzku nie może być w naszym kraju. Można łowić , nie można łowić , strażnicy par mówią że można łowić, w sieci ze nie można a my biedni mamy kocioł w głowie. Fakt faktem dziś nikogo nie widziałem a wczoraj już widziałem wędkujących. Masakra jakaś 😡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okręg PZW Wrocław przyjął strategię chronić swojego... "tyłów". Tego samego dnia weszła uchwała podpisana przez Marszałka, a jednocześnie rozpowszechniano w mediach zarządzenie Wojewody. Na tej informacji opierałem się chyba nie tylko ja, zapominając o pełzającej uchwale. Podejrzewam, że służby mundurowe są w niezręcznej sytuacji. Jak tu kogoś ganić, gdy ścierają się kompetencje. Okręg PZW Wrocław przyjął bezpieczne stanowisko i przychylił się do uchwały Marszałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Daaaro napisał:

nie wolno łowić we Wrocławiu

Jeżeli chodzi o Odrę, to tak by trzeba przyjąć. W odwodzie z rzek, dla takich jak ja, co dalej niż kilka przystanków tramwajem się nie rusza:) zostaje dostępna Oława, Bystrzyca, Ślęza i Widawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrocław jest wyjątkowy. Nigdy nie zabraknie kuriozalnych spraw. W tym przypadku chodzi o szybkość reakcji na sytuację kryzysową. Jeżeli we Wrocławiu taka w ogóle była? W moim rozumieniu uchwała o ograniczeniu dostępu do Odry powinna być ze skutkiem natychmiastowym. Coś się dzieje niedobrego, to reagujemy natychmiast.  Jednak zarząd zachował się jak złota alga, czyli brnie pod prąd. Gdy inne województwa, które były dotkliwie doświadczone zatruciem wód rzeki Odry, znoszą ograniczenia (kryzys ekologiczny minął), to w woj. dolnośląskim uchwała dopiero wchodzi w życie. Okręg PZW Wrocław jest zwolennikiem decyzji dolnośląskiego zarządu. Będziemy czekać, aż uchwała wygaśnie 30 września?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.