Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Stawy w Białym Kościele


DonBzyk

Rekomendowane odpowiedzi

witaj Przemektyka bywałem tam w zeszłym roku jest to zbiornik ,,przeleszczony'' jak dla mnie trafiaja sie wieksze osobniki ale tak jak pisal kamionki glownie w nocy. staw jest zarybiany co roku kaprpiem w weekendy jest tam dosc duza presja wedkarska, podobno wystepuja sandacze ale ja nie mialem brania podczas kilku nocnych zasiadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...
  • 3 weeks later...

Witam wszystkich. W niedziele odwiedziłem pierwszy staw w Białym Kościele. Cel wyprawy szczupak na żywca :wink: . Niestety w sobotę nie kupiłem żywca i na początek musiałem go złowić co o tej porze roku robi się coraz trudniejsze. Po pół godzinie :oops: udało mi się złowić płoć która powędrowała od razu do wody. I to by było na tyle jeśli chodzi o żywca bo w zanętę weszły mi leszcze ok 30-35cm ok 15sztuk. Brak jakiejkolwiek aktywności zębatego poza jednym wyskokiem za drobnicą. A jak wasze wyniki na Białym Kościele, łowi ktoś może z powodzeniem na żywca na tych zbiornikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Witam, w sobotę korzystając z świątecznego zamieszania w domu :lol: udało mi się wyskoczyć na Biały Kościół - łowiłem na bata 7m, nastawiłem się na płoć i tu spore rozczarowanie bo złowiłem tylko dwie płotki od początku w zanętę wszedł mały leszcz, do 27-28cm max, ok. 20paru sztuk., wszystkie wróciły do wody. Rano było bardzo spokojnie, brak wiatru i słoneczko, po około 3godz. łowienia zerwał się wiatr, który skutecznie utrudniał łowienie lekkim zestawem. Podobno w tygodniu zaczął brać karp i padło parę sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam koledzy. czy rybka ruszyła na stawach w białym kościele??? mam zamiar jechac na nocke ale nie wiem czy warto prosze was o info z góry dzieki. aha czy na drugim stawie tez są węgorze???? bo ponoc w tamtym roku na pierwszym stawie połapali wegorzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

dzieki Grzybu89 :smile: a powiedz mi na stawie nr1 jest wiecej suma czy na stawie nr2?? a gdzie wiecej sandacza?? mam duzo przynet i nie chce ich zmarnowac ,tzn wiesz ja chce jechac na pilce a wujek mnie meczy na biały kościół a ja na białym moze z 2 razy łowiłem i nie wiem w którym stawie co pływa :cry: a chcemy z wujkiem zapolowac na Wąsatego :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Johny476 jezeli chceszna wasatego zapolowac to zdecydowanie gorny staw nr:2 i tak samo za metnookim:) Zaczepow nie ma to nie pozrywasz sprzetu, ale na suma to raczej cos naturalnego i jak najdalej od brzegu. Ja ostatnio z wywozki na martwa rybke mialem taki odjazd ze nie dalem rady:) Sa ladne potworki ale trzeba czasu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sum i sandacz jest na tym i na tym osobiscie wole staw nr1 na suma, z sandaczem jest ciezko, trzeba trafic na brania. Zaczepow prawie nie ma poza kilkoma kolkami w okolicy plazy i starym molo na 2 stawie. Jak cos to pochwal sie wynikami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doswiadczenia wiem ze na 2 jest o wiele wiecej ryby niz na dolnym bo po ostatnim zarybieniu nie wpuszczali na dolny bo jest okres wakacyjny i nie lowi sie tak tam. Staw nr:1 jest mniejszya zarowno ladniejsz ale na 2-ce jest wieksze pole do popisu. Jezeli masz lodke do wywozu to twoje szanse sa znacznie wiecej bo na srodku ladna ryba siedzi bo przy brzegu sam leszcz bierze zkarlowacialy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna plywac pontonem ani niczim innym oprocz modeli zdalnie sterowanych. Ostatnio jak bylo podsumowanie roku 2011 to niektorzy chciezi zabronic plywania i wywozu z modeli plywajacych ale jak wiadomo to nawet nie przeszlo. Sam prezes kola 21 w Strzelinie nie byl zbytnio za uchwaleniem zabraniania łódek bo sam taka posiada :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem dodac ze to dotyczy stawu nr:2 bo na pierwszym mozna plywac ale tylko w celach rekreacyjnych bo od 6-20 nie wolno tak lapac ryb. Jest okres wakacyjny i zrobili sabie z jednego stawu kapielisko. OSiR i PZW wyrazilo zgode na prowadzenie w okresie wakacyjnym takiej gospodarki wodnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kolego raczej na stawie nr:2 byl zlapany bo tam sa tylko takie potwory. Ostatnio z kolega plywalismy ''modelem zdalnie sterowanym'' na stawie nr:1 wynik byl rozczarowaniem tylko 8-10 wielkoludow takich po 1,50 w zwysz. A na nr:2 jest owiele wiecej... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.