Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jak złowic lina


tomek123123

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Przyszykuj sobie 2 wędeczki z delikatnym spławiczkiem 3-4 g oraz haczyk i tu ja bym ci proponował haczyk węgorzowy taki z dwoma zadziorami z tyłu nie za duży , u mnie sprawdza się 100 % naprawdę.A przynętą na lina myśle uniwersalną będzie kukurydza , ale na czerwonego też złapiesz.Nad wodą kierujesz się fantazją.Raz kukurydza na grunt , raz 0.5m nad dnem , a raz przy powierzchni , nic nie ma zakładasz czerwonego i znowu to samo itd itd :) , dobra zanęta też jest ważna ale o tym masz już w innych tematach na tym forum

Pozdrawiam 3 sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem zanęcić, ale zauważyłem ze trochę to zarosło merta, czy jak to sie tam mowi :D Teraz można łapać tylko na gruncie nawet nie 1m , przedtem nawet do 1.5 metra, wiec trochę się tego nazbierało przez ten wiatr;/ Więc wziąłem grabie i próbowałem to sciagnac, ale jest trochę tego za dużo ;/ jeszcze jutro bede musiał cos zrobic :( wezmę łódkę i sie jakoś da, porobię jakieś nowe miejscówki :P

sinus: zobacze na ta kukurydze i całkowicie z gruntu w sobotę rano :) moze coś bede miał. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem zanęcić, ale zauważyłem ze trochę to zarosło merta, czy jak to sie tam mowi :D Teraz można łapać tylko na gruncie nawet nie 1m , przedtem nawet do 1.5 metra, wiec trochę się tego nazbierało przez ten wiatr;/ Więc wziąłem grabie i próbowałem to sciagnac, ale jest trochę tego za dużo ;/ jeszcze jutro bede musiał cos zrobic :( wezmę łódkę i sie jakoś da, porobię jakieś nowe miejscówki :P

sinus: zobacze na ta kukurydze i całkowicie z gruntu w sobotę rano :) moze coś bede miał. Pozdro

Tylko nie przesadź, bo lina, ostrożną rybę wygonisz na dobre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nawet metra nie ma tam teraz

na metrowej wodzie liny również biorą :wink: Tylko bardzo wcześnie rano,późny wieczór i noc.

Tylko nie przesadź, bo lina, ostrożną rybę wygonisz na dobre
tak masz racje jak za duże zrobi zamieszanie może być po tej rybie w tym miejscu!

nie wiem czemu wszyscy upierają się na stwierdzeniu o płochliwości lina,pewnie jest to spowodowane tylko artykułami w gazetach i innej prasie wędkarskiej :cool: Setki godzin nad wodą potrafią dowieść że liny często niczego się nie boją i podchodzą pod same nogi.Innym razem widać że żerują a spławiczek tylko się zakołysa i koniec,tak wkółko.Niekiedy również byłem zmuszony oczyścić kawałek wody bo nie było gdzie zetawu utknąć,wtedy liny wchodziły w to samo miejsce już po 1h,no i gdzie tu logika :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie tu logika :wink:

tu nie ma logiki to wędkarstwo i cały jego urok :wink:

nie wiem czemu wszyscy upierają się na stwierdzeniu o płochliwości lina,pewnie jest to spowodowane tylko artykułami w gazetach i innej prasie wędkarskiej :cool:

tu mam mocno inne niż ty doświadczenia.... pomijając początek czerwca gdzie przedtarłowe i tarłowe liny są mało ostrożne i niepłochliwe, łowienie linów zawsze wymagało indiańskich podchodów i absolutnej ciszy na łowisku.... chyba, że łowisz na zbiorniku gdzie jest go tyle, że bierze wszędzie i na wszystko.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, że łowisz na zbiorniku gdzie jest go tyle, że bierze wszędzie i na wszystko....

czasami przychodziły mi do głowy takie myśli,wydawało mi się złowienie lina w dni kiedy ja miałem 5-7szt na koncie nie jest wielką filozofią,ale gdy podchodziłem i pytałem łowiących wędkarzy wszyscy jak jeden mówili że nawet nie chce powąchać,pogoda nie ta,nie ma tu ryb;a już człowieka który złapał sztukę powyżej 40cm na własne oczy nie widziałem od ok. 3 lat :wink: Acha na wszystko nie bierze,uwierz mi;a tak wychwalana przez wielu kukurydza nie ma racji bytu u mnie jako przynęta :wink:

początek czerwca gdzie przedtarłowe i tarłowe liny są mało ostrożne i niepłochliwe

Tak to już jest,ale w szał wpadają zazwyczaj osobniki ok. 0,5kg :wink: Wczoraj widziałem na jednym zbiorniku pierwsze trące się sztuki,piękny widok :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem nad jeziorem już po 3, jeszcze było trochę ciemno :P do godziny 6 może miałem 3 brania :( po 7 dopiero jakieś liny zaczęły brac, i skończyło się na tym, że były tylko 2 złapane do 11 :( słabo było ;/ łapałem na jednej wędce na kukurydze a na drugiej na białe robaki. Na kuku nic nie brało, wszystko na białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu lin nie ma okresu ochronnego kiedy inne dziadowskie ryby mają ?

w mojej okolicy zaczął się wycierać w ubiegłym tygodniu

nawet ładne sztuki kotłowały przy brzegu - wizualnie w wodzie wyglądały na ok 30-35 cm , może większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu lin nie ma okresu ochronnego kiedy inne dziadowskie ryby mają ?

Bo kolego lin trze się kiedy temperatura wody na płyciznach zaczyna zbliżać się do 20 stopni. Może to być kwiecień a może i lipiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być kwiecień a może i lipiec.

nie słyszłem jeszcze nigdy i nigdzie o tarle lina w kwietniu.... ale mogę się mylić...

trało lina rok rocznie przypada na podobny czas.... kiedy kwitnie żyto (jak mawiał mój dziadek i inni wędkarze jego pokolenia).... wypada to na czerwiec najpóźniej początek lipca.

a okresu nie ma ze względów rybackich, jak okoń czy inne ryby cenne tylko wędkarsko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A człowiek omylnym jest tak jak ja :)

też bym ręki nie dał sobie obciąć za to, że lin sięw kwietniu nie wytrze... po prostu cytuję spostrzeżenia znajomych wędkarzy i piszę o własnych obserwacjach..... ale może w innych częściach polski jest inaczej

Papier wszystko przyjmie.

to też fakt, i nieraz można rzeczy niesamowite przeczytać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegos czasu nęce moją wypatrzoną miejscówkę gotowana kukurydzą.Jest tam ok. 2 m głębokości.

Wrzucałem kukurydze przez 5 dni o godzinie 19.Natomiast 6 dnia zrezygnowałem z nęcenia.Następnego poranka o godzinie 7 i łowiłem same 20cm płotki.I teraz pytanie, czy coś zle zrobiłem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no co łowiłeś ? Może nie ta miejscówka :) Miałem raz tak samo, same płotki :/ ale wrzuciłem zanętę ze sklepu na lina i na szczęście podeszły. Duże nie były, fotki znajdziesz gdzieś w tym temacie.

Jak już prędzej pisałem musiałem troszke wyczyścić moja miejscówkę, chyba nie wystraszyłem ich za bardzo bo złapałem pare linków :) Ale starałem sie robić to ostrożnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynęta nr 1 - szyjki rakowe :wink:

jak nie złapiemy raka :twisted: :

przynęta nr 2 - białe robaki

przynęta nr 3 - kukurydza konserwowa + białe robaki, kukurydza + czerwone robaki

Zanęta - trochę rozmoczonego chleba + otręby + kukurydza z puszki + wkładka mięsna (siekane rosówki, białe lub... szyjki rakowe :wink: ociekające krwią zatoczki też są dobre )

Miejsce - litoral dużego jeziora

Czas - zmierzch i przedświt, czyli niemal całkowite ciemności :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

przypominam ze raki sa pod scisla ochrona :neutral: jest duzo sposobow na liny ale na litosc boska nie raki!!!! :grin: jezeli lowisko naprawde jest zarosniete tak ze nie ma gdzie zestawu postawic to oczywiscie ze mozna grabic!!! bzdura jest twierdzenie ze to liny wyploszy i juz nie przyjda ....co za brednie!!! powiem wiecej godzine po grabieniu beda tam liny,leszcze.odnosnie postu na temat lowienia linow w toni z pol gruntu,to chyba nie warto sobie jezyka strzepic,polecam lowienie i udoskonalanie swoich technik nad woda a nie pisanie bredni wczesniej gdzies przypadkowo wyczytanych.opinie o linie jako o rybie ostroznej,o hiper delikatnych zestawach... to bzdury!! podstawa to dobranie lowiska,sa miejsca gdzie liny stale prze bywaja i tam wcale nie potrzeba kilkudniowego necenia,necenie lowiska to raczej wygoda....ryba przychodzi do ciebie a nie ty do ryby :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.