Skocz do zawartości
tokarex pontony

Żwirownia Proszkowice k. Mietkowa


SQra

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem w niedzielę na tej żwirowni wypróbować nową zabawkę i mimo upału na brzegu dość dużo wędkarzy. Ktoś odwiedza to miejsce ? Woda fajna, kilka ciekawych miejscówek na drapieżnika i biała rybę. Jakie gatunki dominują,na co warto się nastawić ?

20100613.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...
przynęty na klenia   Dragon
  • 2 years later...

W temacie tej żwirowni mogę Wam pare informacji podać.

W mapce poniżej przybliżam Wam tę część zbiornika którą zdążyłem poznać,w ciągu moich wędkarskich wojarzy.

558d455056571b4cm.jpg

A,C,E : Głębokie rynny ok 4,5-6m ,wyraźna pozostałość po pogłębiarce która płynęła wzdłuż brzegu.Zazwyczaj ich odległość od brzegu wynosi pomiędzy 3 a 5m.

Poza nimi przeciętna głębokość zbiornika to ok 3 do 4m.

B: Najbardziej równy fragment, praktycznie płaski blat. Ciężko dokładnie opisać bo zdarzają sie wahania głębokości +/- 1m ale generalnie jest to moim zdaniem najbardziej równy fragment zbiornika.

H: Górka. Patrząc od południowego brzegu, najpierw mamy ostry spad na ok 2,5-3m ,później rynna 4,5 później wypłycenie na ok 3m a potem już górka 1,5-2m.Łatwo ją namierzyć gdyż jest porośnięta zielskiem które nawet z brzegu doskonale widać.

I,J :Obszar zawarty między ograniczającym od północy tym wielkim cyplem ,który dzieli całą żwirownię na pół a trzema małymi wysepkami.Pomiędzy nimi echosonda wariuje,to w górę to w dół głębokość od 2,5 do 6 m.Dużo podwodnych łąk ale i wiele miejsc pomiędzy nimi gdzie wodorosty nie przeszkadzają.Jeden z dwóch moich ulubionych rewirów na drapieżnika.Potwierdziłem własnym kijem obecność szczupaka i suma. :P

D. Fragment położony pod pasem trzczcin ,płytko od 1,5 do ok 2,5m.

Począwszy od rynny E im bardziej na północ tym płyciej. Zwieńczeniem tego jest przymulisko F gdzie głębokość wynosi 0,5m, ale za nim zaczyna sie mój "najulubieńszy" fragment wody G . Ogromne rozlewisko ograniczone w całości trzczcinami, dojście z brzegu do wody tylko na wysokości przepompowni (to ten biały budynek widoczny na północ od punktu G :) ) Z uwagi na bardzo trudny i ograniczony dostęp jest cisza,brak ludzi,tylko woda i My.Całość ma równą głębokość ok 2,5 m ,dużo roślinności zanurzonej,więc u mnie królują tu poppery i inne powierzchniowe przynęty.

Cały zachodni brzeg nie opisany w wiekszości okupowany jest przez karpiarzy którzy są dla mnie "gatunkiem obcym " i większości wrogim.

Uskuteczniają wywózki po 200m ,żadnych markerów nie postawią i mają wielkie pretensje że im człowiek zestaw poplątał,więc tam się zazwyczaj nie zapuszczam.

Co do rybostanu.

Większość wędkarzy tu nad wodą to karpiarze i widać że presja na karpia jest duża wywierana,więc i karp musi być.Na pewno nie powiem bo żadnego nie złowiłem,ale i nie próbowałem.

Na pewno jest szczupak (ostatni złowiony 82cm) i sum( 84cm).Wyniki podaję po to by potwierdzić że nie tylko są tu maluchy a nie po to by sie chwalić (bo i specjalnie nie ma czym).

Problem pływania łódką jest kwestią złożoną :P

Otóż formalnie nie wolno.Ale za zakazem nie stoi PZW ani PSR tylko urząd górniczy.Żwirownia w całości jest terenem prywatnym, i stanowi czynną kopalnię.Właściciel udostępnił ją do połowów z brzegu ale pływać tu nie wolno.Formalnie to nawet kąpać się nie wolno.

Ale jak to często w naszym pięknym kraju bywa prawo swoje , a rzeczywistość swoje.W samej wsi Proszkowice jest kilka parkingów nad wodą,wypożyczalnia kajaków i miejsca do wodowania sprzętu pływającego.W sezonie odbywają sie rajdy baranów na skuterach wodnych,którzy w dupie mają i wędkarzy i zakaz pływania.

Więc niby nie wolno ale pływają wszyscy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Byłem dziś w Maniowie w okolicach drogi w kierunku Mietkowa.

Jeśli ktoś nie nastawia się na okazy i chce zachęcić np. dziecko lub kolegę do łowienia ryb to polecam. We 2-3 godziny na spławik wyciągnąłem chyba 10 drobnych rybek, płotek, krąpi. Brały na białego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witam 
Czy ktoś z forumowiczów łowi na tym zbiorniku w tym roku? Jak z białą rybą? Byłem kilka razy wiosną ze spławikiem po stronie przepompowni ale bez efektu, jeśli zestaw zarzuciłem na grunt daleko od brzegu, za to przy trzcinach jedynie wzdręgi i mikro krąpie. Czy zbiornik przetrzebiony czy też tzw. pech mnie  spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.