Skocz do zawartości
tokarex pontony

bolonka do 200 zł


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 121
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

jezioro 1-3m głębokośc odl. łowienia10m ryby karpie karasie liny potrzebuję 6 metrówki obecnie posiadamMikado matrixa i inti niejestę zawodowcą i dopiero sie uczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak jezioro - to coś innego. Bolonki są wedkami wybitnie do polowu na rzekach lub innych wodach plynących ,Polega to na rzucaniu kul zanętowych poza zasięg lowienia tyczką- np . 25 metr.od brzegu.Bolonka to taki teleskop od 7-9 m ( przeważnie ) tylko ze lepszy jakościowo do tego odpowiednie splawiki - bombki tylko że z kilem przeważnie z drewna . cala zabawa polega na tym aby zarzucić przed polem nęcenia i kontrolować splawik poprzez wybranie luzu żylki miedzy szczytówką a spławikiem z pełną kotrolą ( przytrzymywaniem ) go w polu nęcenia ! tak ogólnie o tej metodzie :) Teraz twoje jezioro--- 10 metrów mówisz , od brzegu ? a Bumel pisze że potrzebuje 6-stki !Myślalem o maczówce....na początek..... ale teraz sam nie wiem !Radzcie kumple z forum ! Goście też ! Bacik teleskop czy maczówka ! Trzeba pomóc Bumelowi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak wcześniej napisałem moja przygoda z rybami dopiero się zaczeła , na początek kupiłem sobie 2 bolonki mikado 6 m i inti 5 m poniewasz były tanie. Teraz hciałbym sobie kupić 6m i tu problem ,może są wętki kture bardziej nadają się na jezioro ,łapie tylko na spławik. Muszęsię pohwalić że mój pierwszy sezon był dość udany złapałem parę sztuk po 3kg .ale moje wedki pare razy sie złamały[szczytówki]wiec żeby jusz wiecej nie truć prosił bym o konkretną nazwe wedki ifirme .Zgóry dzięki i z porad napewno skorzystam. : BUMEL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Bumel ! Na początek rozglądałem sie za Maczówkami-- Wędkami po polskiemu- :D - odległościówkami ! Wybór jest duży i często na zasadzie promocji ( brak klientów ! ) Myśle że na jeziora jest to jedna z podstawowych wędek ! wszystkie są zbliżone klasowo- węglówki , niektóre z oplotami wzacniającymi lub dla ozdoby ! :) Nie sugeruj sie kolejnością ! Robinson Titan power 390 cm ( 13 stóp ) 12-15 gr.------ 120 zl :) Mikado Special match 390 cm........190 zl :) Robinson Laser match 390---do 15 gram-----100 zl :) to samo --14 stóp---420 cm.....120 zl. :) Syriusz match 390....140 zl ( kurde zapomniałem czyj ? chyba Jaxon ) :) Abu....390-cm.---Apollo....110 zl - Abu-13 stóp Zeus--też 390 cm-----140 żł ! to te do dwóch stówek które mi sie spodobały ! Nie wiem czy kiedykolwiek miałeś maczówkami okazje połowić ?! Jeśli chcesz to ci napisze jak ja to robie-- żaden problem ! To co --? patrzeć na bolonki ? szukamy dalej ? pozdroffki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hoć dzieli nas 800 km dobry z ciebie kumpel może z bolonkami dajmy sobie spokuj co mi radzisz jakie ty wedki używasz na jezioro może coś bardziej wytrzymałego WSTAŃ I PROWADŻ heja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ! Najpierw zrobimy sobie węglówkę . Maczówka składa się z 3- ch części.Wpadniemy do Modelarskiego i kupimy : puszkę żywicy , kawalek materiału na wędkę i 3 pręty z metalu.. Na razie wystarczy. Potem Bumel skoczysz i kupisz przelotki i coś na kołowrotek w wędkarskim , żeby nie odpadł od wędki 3.Pręty są o różnej grubości -- każdy jak część naszej wędki . zamocowaliśmy każdy w imadle poziomo a ich końce zwęzimy papierem ściernym żeby były ciut do wędki podobne. Teraz materiał na wędkę - taki sam jak na garnitur. Tylko że w 80-90 % sklada się z włókien węglowych odpowiednio modyfikowanych ( ukształtowanych- różnie to opisują w milionach modułów lub jako IM-cośtam ) od 10-20 % to komponenty : kewlarowe i włókno szklane ! ! oraz coś co jest sekretem firm. Materiał potniemy w podłużne pasy i przygotujemy do zanurzenie w żywicy. To specjalna żywica z utwardzaczem , ale nie robi sie twarda na powietrzu, jest cały czas plastyczna. I obwijamy tą mokrą matą węglową nasze pręty! Wzdłuż , w poprzek , po skosach-- jak chcesz Bumel !Zeby nam wędka nie spływala w dół wszystko dokładnie zawiniemy w przezroczystą folie ( taką do chleba :) ) Wędkę mamy gotową ! Teraz do piekarnika i pieczemy ! A dokładniej wygrzewamy w piecu o odpowiedniej temperaturze ! Tam się krystalizuje żywica.Potem odwiniemy z folii . usuwamy pręty,przelotki , dolniczek , lakierek -- Gotowe ! Bumel!W zalezności od tego ile nawineliśmy materiału wędka będzie miała różną akcję-- o tym potem !Jak masz pytania to wal śmiało Bumel ! Potem zajmiemy się kolowrotkiem !......pozdroffki! mam nadzieje że nie przenudzam bo to dopiero początek o maczówce :Co do tych 3-jek na maczówce to spoko ! Nie połamią sie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

właściwie to mnie zatkało sam robisz wedki :shock: e hyba jaja sobie robisz jeśli nie to napisz szerzej o tym bardzo ciekawe heja :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robie sam wędek--tylko tak sobie pomyślałem że zaczne od tego z czego się je robi , potem jak sie nimi łowi , jakie żyłki , spławiki , jak zarzucać , holować, haczyki , obciążenia , kołowrotki , ....... i nie wiem czy nie przesadzam z tym wszystkim , a troszke tego jest ! Dla mnie to nie problem , bo lubię tak łowić ------- a jak ty zaczynasz i będziesz wiedział więcej niż ja na początku , to sie nie będziesz tak motał jak ja !-- jak zaczynałem ! A można pociągnąć ryby maczówką ! sam zobaczysz ! Pozdro znad morza Bumel !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak no sam widzisz masz przed sobą całkowitego analfabetę wędka rskiego :oops: chetnie bym poczytał o twoich metodach rodzajach zanety ,przynęty noi wogóle .NO wiesz tak krok po kroku oczywiście jeśli masz ochote.może słyszałeś coś o mączniaku. coś trochę poczytałemnoi ponoć jest to dobra przynęta.noi powiedz mi jak tam u was z presją nad wodą,u mnie gdy jade rano na ryby [jezioro paredziesiąt hektarówmoże naście]siedzi kilku wędkarzy.cisza spokuj zero pomostów.TO naprawde lubię.heja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kumple za wsparcie ! Bo nie chciałbym żeby to wylądało że się mądrze !Albo że pożarłem wszystkie rozumy ! Pisze o tym co lubie i co jest moją pasją. Nad wodą odpoczywam i bawi mnie ( nas ) odkrywanie sekretów ryb , a one są wyjątkowo małomówne !Bumel - nie przejmuj sie ! Luzik ! Kumplu ! Od tego jest to forum żeby wymieniać informacje i dzielić sie spostrzeżeniami .! A ! i Tomik sie pewnie ucieszy jak się zarejstrujesz :) Kiedyś kumpel przygotowywał nas na mistrzostwa koła i to co on nazywał taktyką skrzętnie notowaliśmy . Było to rozpisane minuta po minucie całe 4 godziny zawodów . Od czego zacząć i jakie zanęty . gruntowanie . co robić jak biorą , co kiedy nie biorą itp. wszystko ! Los chciał że wszyscy staneliśmy na pudle. od tego czasu notuje w zeszycie kazdy wyjazd nad wodę , jaką miałem zanęte , zestawy . co sie uwiesiło :) do haczyka i jakie miałem problemy nad wodą . Potem porównywałem to z gazetami i kumplem - który nas w to wciągnąl i starałem sie korygować . Jeżeli ci Bumel pasuje to będę pisał jakie miałem problemy z maczówką i przy okazji napisze więcej . To co ? może tak być ? .....pozdroffki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

SPOKO MACIEJ wszystko jest ok. ja ci napisze jak mi poszło w zeszłym roku w moim pierwszym sezonie.Gdy jusz postanowiłemże moim hobby bedzie wedkarstwo[lepiej pużno niż wcale] pokupiłem troche sprzętu, pożyczyłem parę gazet ,poczytałem,ijuż ;bardzo mądry' po zejściu lodu szukałem stanowiska .Znalazłem górkę oddaloną o jakieś 10 m noi postanowiłem że tu będzie MOJE łowisko.Kotwicą wyczyściłem dno ,umocniłem brzeg, noi zaczołem necićbyłem wtedy na bezrobociu wiec na rybach byłem codziennie od4do11godz. Napiszę ci czym nęciłem:połowa zanętyto otreby pszenne reszta to mielona konopia, wysoko białkowa pasza dla kurcząt,zapach wanilia,bułka tarta,noi karma dla kotów[zmielona] trochę gliny z kretowiskaoraz garść gotowanej kukurydzy.NA haczyk zakładałem kukurydzę,rasówkę albo czerwonego robaka.po tygodniu złapałem pierwszą rybębyłto karpik 3centy ponad wymiar cały się trzesłem z emocji oraz jazia .Wogóle to niemyślałem że uda mi sie złapać w sezonie tyle ryb: około 30 karpi 1do3 kg 2 karasie 1,2 kg 1leszcz około 1 kg 2 szczupaki na wymiar pare linów i jazi 2 ryby [duże] mi poszły do kitu kołowrotki.STRATY własne to 60 kg kukurydzy 50 kg otrebów, 11kg konopi 6kg paszy .oraz 3 razy połamane szczytówki.Maciej nie odczytaj tego jako przech wa łki poprostu chciałem podzielić się z kimś swoimi zwycięstwami. Noi co otym sądzisz będą zemnie ludzie.Aco ty połapałeś w zeszłym sezonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą z ciebie ludzie ! Bankowo ! Jak sam wykombinowałeś taką zanęte to znaczy że masz do tego łapę ! Serio ! Tak czytam i se myśle że połapałeś te mniejsze , a te większe jeszcze czekają na ciebie ! Kurde ! Chyba po maczówkach pogadamy o karpiówkach ! Co do mnie-- sezon sie u mnie nie kończy , zawsze jekiś kumpel wyciągnie nad wodę , jutro jedziemy zobaczyć czy jazie wróciły do Głowek....ale przy tej pogodzie -cienko to widze , kilka godzinek - zima przyszła ! Czy jest jakaś większa sztuka ? żeby z tej okazji odpalić grilka i po browarku? Raczej standart --- nic większego ! żeby mocniej serce zapikało.....wiesz jak to jest te największe jeszcze w wodzie . :\ teraz o temacie- maczówka : Różni się od zwykłego teleskopu 4 m-- ilośćiią przelotek. Na oko jest ich więcej---kilkanaście . To wpływa na długości wyrzutu, lepszą pracę wędki i wymusza opowiednie spławiki - waglery- bombki ( nie zawsze ) w dolnej części i długa antenka . czasami sama antenka- o spławikach potem w innym dziale ., oraz sposób zarzucania i kontroli żyłki która musi ! być tonąca . Ja na początku byłem zamotany ! Bo łowienie jest dość trudne--trzeba połączyć w jedno kilka rzeczy.Najpierw zarzut poza pole nęcenia , potem po stwierdzeniu (moment ) że nie ma splątania na przeponie ( zanim sie kapnąłem o co chodzi -było trochę tego ) trzeba włożyć szczytówkę do wody - by zestaw wciagał żyłkę pod wodą . dopiero jak się ustawi odpowiednio na gruncie można korygować całość na miejsce najlepszych brań w nęconym polu .Dlaczego pod wodą-- wiatry nie robią brzuchów , zacięcie jest pewne i szybkie , hol też, i ponowny zarzut .i nastepne branie . i następny karp ! ręce latają , krople potu na oczach, w oczach szleństwo-- biorą coraz wieksze.....i większe.. bajka !..W zasadzie można powiedzieć że spławik mozna montować na dwa sposoby- na stałe na żyłce-- lub przelotowo . Mi sie lowilo lepiej splawikiem na stale na żyłce-----po warunkiem że grunt był miejszy od 420- cm. - dług. wędki.lub 392 cm. Jak bylo ponad--- zakladalem przelotowy. splawik np. 4 gram przy lekkim wyrzucie leci spoko 40 metrów. jest możliwość splątania przyponu na cięzarkach. istnieje kilka sztuczek-- odsunięcie ( zastopowanie śruciną ) splawika od oliwki głównej . zastąpienie jej śrucinami w odpowiedniej kolejności ale najpewniejsze było kontrolowanie zarzutu w ostatniej fazie palcem na kołowrotku-- wyciszanie delikatne rzutu. dużo o tym pisze bo to ważne. Najpierw leci splawik potem ołowie z przyponem. jak to zrobić aby rzuty były zawsze np. 35m. --a nie różne następnym razem. ( jak rzucać w punkt ) bo cóś krzesło sie twarde robi,...pozzdrofki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no właśnie czy naprzykład będą one silniesze od tych moich bolonek, jak wiesz łapię na płytkiej wodzie1do3m blisko brzegu10m ,widziałem JAXONKĘ 4,30m po 120 zł [odległościówka] może coś takiego.ACHA wiesz co wykombinowałem moje spławiki zaczepiam na agrawce z krętlikiem,ipomyślałem sobie że wszystkie spławiki będą miały 2 gr. wtedy gdy będe chciał zażucić dalej zakładam spławik wagler np.2+4gr.gdy bede chciał łowić bliżej zwyklą 2gramówkę.Wymiana spławika trwa 10 sek. odpada wyważanie.to teoria niewiem jak bedzie z praktyką zobaczymy.gdy łapałem trochę dalej miałem kłopoty z żyłką ktura nie chciała tonąć [tirex Mikado] ogólnie żyłka dobra miekka.Wiesz chyba będę się krecił koło tych odległościówek[choroba czy to jest to samo co karpiówka można zaświrować] MACIEJ potrzebuje uniwersalnej mocnej wedki na wszystko wiesz co łapię i jak łapię wedka na płocie i na karpia nobo jak idę na ryby nie nastawiam sie na konkretny gatunek łapie to co jest w łowisku [małe doświadczenie]może któraś z tych co podałeś wcześniej heja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bumel ! Karpiówka = wędka do połowu karpi . To wędki które mają lepsze materiały w sobie , bo karpiki potrafią trochę powalczyć !Stosują je ci którzy łowią przeważnie 1- gatunek- karpie ! Jest to solidna wędka + kolowrotek + żyłka . Bo czasami trafiają sie okazy między 10 - 20 kilo . Trzeba liczyć się z tym że Duży karp potrafi poniszczyć sprzęt = połamać wędkę ! lub zwykły kołowrotek po takim holu dymi. Z tą uniwersalną wędką na ryby nad jeziorem , dla mnie jest nią maczówka -- mówimy o tym co ty łowisz ale jak wejdą karpie takie po 10 kilo ?.Co wtedy ? Napisz , czy dajesz zaciętej rybie powalczyć na kołowrotku-- czy pracuje w czasie holu hamulec , czy szybciutko do brzegu holujesz ! Czy lubisz jak w czasie holu ryba wysnuwa żyłkę ze szpuli na hamulcu i ucieka na boki -czy też - rybka albo........jak napisaleś . pozdroffki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mówisz bolonki ok. jaki model proponujesz .Co do cholu to wiadomo wszystko w miarę potrzeb używam cienkichżyłek 1'8 isłabych kołowrotków JAXON fortex xm 100 [finanse] więc przy rybie np. 2 kg troche to trwa.Wcześniej używałem kołowrotków BLACK TAJGER z przednim hamulcem ale po stracie dużej ryby wywaliłem je.Takiej ryby to w życiu nie widziałem, siedziałem jak zwykle pod swoją topolką iwyciagałem małe linki hamulce niestety zakrecone niespodziewałem sie czegoś takiego 3 pikniecia ipowoli mój patyczek zaczynaodjeżdżać odemnie noi spód zacięcie wedka sie gnie ijeczy czuje duży cieżar i widze w wodzie cień [woda 1,5m gł] szybko chciałem odkrecić chamulec ale niezdążyłem ryba poszła szczytówkę djabli wzieli[wedka bolonka 20 gr. firma initi]wszystko trwało 5sekund.teraz hamulce mam już ustawione.heja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maczówka , karpiówka , bolonka- to nie to samo ! Powolutku..... Bumel ! Mówię tak : wybór jest między maczówką a Karpiówką --- obie mają kilka wspólnych cech . znajdę chwilkę to ci wszyśtko napisze ! pozdroffki !...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Prowadzisz mnie drogą pełną tajemnic ,predzej zginę aniżeli z niej zboczę ,atak napoważnie to czekam na dalsze lekcje. heja :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Bumel ! Jakby chodziło tylko o łowienie białej ryby w twoim 80 ha. bajorku , to spokojnie poleciłbym ci maczówkę . Dobra węglóweczka , kołowrotek maczowy, 16 żyłka główna , 14 lub 12 przeponik ( jako zabezpieczenie przed złamaniem szczytówki ) Haczyki też maczowe - z małym trzonkiem , pewne zacięcie , alle cięzej się holuje rozmiar między 14 - 10 , do tego żyłka maczowa - małorozciągliwa i tonąca i po kłopocie ! Ale z naszego gadania wynika że już za sezon lub dwa będziesz zgłaszał rekordowe karpie ! Tak mi sie wydaje ! Teraz zamiast mocniejszej maczówki polecam ci Karpiówkę ! A co to jest ? To bardzo mocna wędka podobna do maczówki , 2 lub 3 - częściowa o długości tak jak tamta 390-420 cm. jej podstawową zaletą jest duży zapas mocy , niektórzy stosują ją jako ciężki spinning lub ciiężką żywcówkę na okazy . Ale opracowano ją do dalekich wyrzutów ( nawet ponad 100 m. ) cięzarków 60- 100 gr. i właśnie ztego zapasu mocy skorzystamy . Karpiówka od razu rzuca się w oczy , bo nie ma całościowej rączki z pianki lub korka -- tylko dzieloną . Przy kołowrotku i na samym dole jako uchwyt na drugą rękę . karpie tą wędką łowi się przeważnie z gruntu , na kulki proteinowe na przyponie włosowym . Ale jak będziesz łowił na spławik to nic sie nie dzieje . Tym bardziej że karp podchodzi w twoje miejsce nęcenia ! Co do cen : Robinsonki Titan power karp 390 cm. w lutowych W.W. ogłaszają po coś 130 zł. Olądałem jeszcze inne . Jaxon Futura pro carp- 160 zł, Jaxon Phantom carp-180 zl. Zebco topic carp 200zl. Do 150-200 zł wybór jest duży . Jak za tą cenę wędki są dobre . Ja na początek kupiłbym Robinsonka-- i połowił sezon. Na początek takiego za 130. zl . jakbym był zadowolony to bym się za rok zastanawiał nad czymś jeszcze . jakby mi nie pasowało to nie jest dużo kasy . I co o tym myślisz Bumel ? Może karpiówka będzie w sam raz ?....pozdroffki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

bajorko-moje kochane jeziorko nazywasz bajorkiem wypraszam sobie[hahahahihihi] okej drogi przyjacielu klamka zapadła kupię karpiówkę napewno kturąś z tych co mi polecałeś .Wiesz chyba masz rację tego roku sprubuję złapać coś większego[oczywiście w swoim miejscu] Noi w związku z tym postanowiłemcoś dodać do zanęty coś co ma wabić dużego karpia[wiesz troszkę poczytałem] zobaczymy jakie będą efekty.Jeżeli chodzi o przynęty to moją tajną pronią miał być mączniak\robak] ale niestety narazie nic nie widzę w wiaderku z brudną mąką.no takwędka będzie noi jeszcze mały namiarek na kołowroteczek byłbym szczęśliwy.Powoli już kupuję zanętę trochę to kosztujeniema co.Wędki już się grzeją ,żyłki wymieniłem spławiki lakierem pociągnołem atu jak na złość robi się zima śniegu po pas i ciągle pada,przyjdzie jeszcze trochę poczekać.Maciek z tego co widać jesteś doświadczonym wędkarzem hetnie bym poczytał szerzej otym jak łapiesz jak necisz naco łapiesz może jakaś Twoja tajemnica by się niechcący wymkneła i ujrzała światło dzienne.noto heja pozdrów swoich kolegów . Jeszcze jedna sprawa moim skromnym zdaniem pasowała by tu na forum strona poświęcona największym rybom [poszczegulne strony na poszczegulne gatunki] niemuszą to być ryby medalowe może Ktoś coś wykombinuje.######ALE się rospędziłem spodobał mi się ten chaczyk noi ciekawy jestem jak będzie wyglądał za jakiś czas[i tu ukłon w stronę założycieli]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już czas wtrącić się delikatnie do tego tematu 8)

Miałem to zrobić wcześniej, ale przyznam, że zaczeliście pisać o tak interesujących rzeczach, że obserwowanie tego tematu tak mnie wciągneło, że się zapomniałem. :D

Niemniej przypominam, że temat dotyczył Bolonki do 200 zł a zdaje sie, że doszliście już poprzez samodzielne zrobienie wędki, do karpiówek. 8)

Wiele informacji, które przekazaliście było by wskazanych w innych tematach :D

Pozdrawiam

Tomik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.