Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Prezent- NINJA LT 3000-CXH DAIWA i co dalej?


Max68

Rekomendowane odpowiedzi

Jako nowy forumowicz, na wstępie chciałbym całą wędkarską brać pozdrowić.

Historia moja jest krótka, po wieloletniej przerwie (specyfika pracy i.t.d.) postanowiłem powrócić do przyjemności jaką daje posiadówka z wędka nad wodą.

Wspominając o tym kilkukrotnie przy mojej połowicy , dziś otrzymałem w prezencie kołowrotek jak w tytule (efekt uboczny zakupów żony w Decathlonie xd).

I do rzeczy kołowrotek mam ( oczywiście jest jeszcze archiwum sprzętu z przeszłości min słynny kiedyś elbas 30 :),

ale zaczynając na nowo przygodę z wędka chce skompletować sprzęt od nowa, a raczej na miarę dziesiejszych czasów (a dużo się zmieniło ).

Połów - wody stające, małe zalewy, glinianki i czasami (osobiście nie przepadam) komercyjne.

Metoda - zabawa że spławikiem ( potem jakiś feederek.

Ryba - szczerze byle coś się działo na haczyku, i tak pójdą do wody :).

Mam nadzieję że się w miarę sensownie określiłem.

I najważniejsze - jaki kijek podpiąć do w/w kręciołka by móc się "bawić" spławikiem.

Z góry dziękuję za wszelkie  sugestie.

Pozdrawiam Max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Bardzo ciężko nam będzie coś doradzić. Sam fakt zabawy spławikiem może być rozbity na setki sposobów. 

Zacząłbym na Pańskim miejscu od lektury katalogów na ten sezon. Skoro otrzymał Pan w prezencie całkiem przyzwoity kołowrotek od Daiwy, to przykładowo wrzucę link do ich katalogu:

https://drive.google.com/file/d/1vMRSnZFc4lGYPsEkemvHzWmUT4gtJqjU/view

Warto też udać się do dobrze zaopatrzonego sklepu wędkarskiego i dotknąć kilka kijków osobiście.

Pozdrawiam i witamy na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zacząć od kija, potem kręciołek i reszta. Mam blisko siebie porządny sklep, ale jak to w życiu wolę zasięgnąć szerszej opinii.Rozglądałem się za jakąś wędka pod spławik, ale teraz kolejność się odwróciła i nie wiem czy ten kołowrotek się nadaje. Bo z tego co zdążyłem się zorientować ten kręcioł jest raczej pod spinning (obym się mylił :) ).

Preferuje kije max 3,6 , budżet do 300 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....a może uda się stworzyć jakiś uniwersalny zestawik z kijem typu feeder? :) Wiem że  uniwersalny jest do niczego, ani do tego ani do tamtego 😋 ale może ktoś właśnie praktykuje taka mieszankę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1- Na początek -RSM dzięki za reakcję- pozdrawiam i do zobaczenia na łowisku :(.

2- forum jest martwe niestety.

3. Szukałem, czytałem i padło na Mikado  ultraviolet 2 c.w. 20 match.      

4- temat do zamknięcia a najlepiej do usunięcia bo i tak tylko temat widmo.

Pozdrawiam całą wędkarską brać,- Dasz Rybę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.