Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Biale - Okuninka


Skip2myloo

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

O tej porze roku J. Białe jest jeziorem typowo rekreacyjnym, więc należałoby wczesnym świtem popróbować. Jak najbardziej wszelkie drapieżniki w tym jeziorze są dostępne, jednak proponuję wybrać się nad J. Glinki (obok J. Białego). Jest tam o wiele spokojniej, dogodniejsze warunki do łapania a rybostan praktycznie taki sam jak na Białym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o drapieżniki to na Białym są węgorze a na Glinkach nie.

Kiedyś dłużej rozmawiałem z Panem kontrolującym karty to powiedział , że na Białym jest więcej szczupaka. Natomiast na Glinkach przeważa sandacz.

Wiem że są piękne okonie w Białym jednak widziałem je złapane z pod lodu tylko. Nie wiem czy im tak ten cały hałas przeszkadza chodź zdarza się złapać. Z kolei na Glinkach jest mniejszy problem ze skuszeniem okonia. Mówię tu o swoich doświadczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 year later...

Chyba od miesiąca nie byłem na forum, na rybach też nie powalczyłem. Powodem było moje wesele. Na szczęście jest już po weselu i po kilkudniowych poprawinach. Wybieram się wypocząć z moją żoną nad Jezioro Białe. Co prawda jest przeciwniczką wędkarstwa, ale udało mi się ją namówić do wzięcia ze sobą kilku spinningów Mam w związku z tym kilka pytań do szanownych kolegów mających styczność z tym jeziorem:

W sieci jest sporo reklam do ośrodków wypoczynkowych, pensjonatów, domów do wynajęcia, ale w necie wszystko wygląda inaczej niż w rzeczywistości. Czy ktoś z Was mógłby polecić mi jakiś w miarę tani i spokojny ośrodek? Kilka wstępnie wybranych na szczęście już mam.

Jak jest z wypożyczeniem łodzi nad jeziorem (cena, dostępność)

I najważniejsze: w jakich częściach jeziora można połowić szczupaki, w jakich okonie i na co najlepiej biorą (a i sandaczówkę też wezmę)?

A takie dodatkowe pytanie, to jakie są najlepsze pory żerowania w/w gatunków?

I jeszcze pytanie o urozmaicenie dna.

Wiem, że wygląda to tak, jakbym chciał od razu przepis na rybę, ale jadę tylko na kilka dni, a żona pewnie nie da mi przeznaczyć całego wyjazdu na wędkowanie. Zaraz po ślubie i ja nie będę stanowczo nalegał. Teraz są też inne obowiązki

Zapomniałem zapytać. Gdzie można wykupić zezwolenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Więc zaczynając od zezwolenia to można je wykupić w sklepie Okoń na ulicy Partyzantów. Nie wiem czy wiesz , ale w tym roku do połowu na Białym potrzebne jest dodatkowa opłata w wysokości 60 zł ( tzw. cztery jeziora : Białe , Święte , Sumin i Rotcze ). Co do ośrodka to szukaj jakiegoś z miejscem parkingowym , bo gmina w tym roku będzie kosić opłatę parkingową w wysokości 3 zł za godzinę liczoną całą dobę (doba 72 zł :shock: ). Nie chcę Cię namawiać na żaden więc może napisz swoje propozycje , a ja postaram się coś podpowiedzieć. Ja na temat połowów na Białym w tym roku się nie wypowiem , gdyż nie wykupowałem dodatkowego zezwolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam ja właśnie wybieram się tam na wakacje i chcielibyśmy z tata powędkować, będziemy łowić na tym J. Glinki (nie trzeba dopłacać), mógłby ktos opisac mniej więcej jak tam wygląda sytuacja, rybostan, sposoby, itp? Bardziej interesują nas ryby spokojnego żeru gdyż bierzemy tylko po odległościówce, więc na drapieżniki raczej sie nie będziemy ustawiać. Z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chodzę w sezonie bo domek mam między Białym a Glinkami, nad biały tyle ludzi ze strach wolę wolę Glinki. Na spławik możesz prze brzegu połowić krąpiki, płotki (takie dłoniaki) i leszcze do 25-30cm. Bez nęcenia da rade ale jak podrzucisz kilka dni to będzie znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi, bierzemy spławikówki gdyż wolimy to niż feedery, p;o prostu na spławiku wszystko idealnie widać, noi zabawa lepsza. Bedziemy kolo 8 dni, bierzemy sporo kukurydzy więc z nęceniem nie będzie problemu, mam nadzieje że jakiś grubszy karp lub leszcz, też się zdarzy.Jak ktos może cos jesczze doradzić to walić smiało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"grubsze" ryby to tylko na feeder niestety. Tam przy brzegu jest bardzo płytko, jak rzucam spławikówką to grunt 1,20m - 1,50m, nie wiem ile rzucam dokładnie ale spławikiem 2g ile da się ? :roll: Przy brzegu są zarośli i tam trzyma sie drobniejsza ryba.

Co do tego ze brania lepiej widać to powiem ci ze czasem wole pickera wujka zabrać niż ze spławikiem bo łowię od nieosłoniętej drzewami strony i wiatr często przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Temat dawno nie odwiedzany, ale dołożę swoje kilka groszy. Otóż jezioro białe to bardzo ciekawe łowisko w sezonach wiosennym i jesiennym. W lecie oprócz nocnych zasiadek ze środków pływających wędkarze nie mają raczej czego szukać nad jeziorem. Ilość turystów w sezonie letnim jest tak duża, że nie znajdziemy miejsca na wędkowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Ja co roku jeżdżę tam z dziećmi w sezonie letnim w celach kąpielowych i wracam tam z mężem żeby powędkować. Przeważnie wybieramy noclegi okunika na miejscu. Standard i cena jest różna ale jeszcze nigdy nie byliśmy zawiedzeni. Ale fakt jak mówi poprzednik w sezonie letnim nie da rady wędkować za dużo ludzi i otwartych dyskotek, żeby w spokoju można powędkować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Witam

Przeczytałem opinie  i wdaje się ,ze pisali to wędkarze „niedzielni”.

Białe jezioro-znam (łowie) od ponad 30 lat.

Jest to wspaniałe łowisko, ale tak jak wszędzie zdarzają  się czasami dnie ( max kilka dni) , gdy ryba słabo zeruje czy wręcz nie zeruje.

Najlepszy okres od  1 maja do ko  15/30 września, potem oczywiście zostaje   drapieżnik .

 W wakacje  jest faktycznie dużo trustów,  ale każdy kto choć ma trochę determinacji  (   np. do łowienia  w nocy, lub rano -zawsze cos połapie)

Miejscówek jest bez liku ( jak ktoś ma łodz -to super) .Ostanie lata sa bardzo dobre-zasługa( w końcu) większych zarybieni ( karp, szczupak , karaś- wejdźcie na zarybienia PZW Chełm  do niego należy Białe)

Karpia jest  multum( jak na warunki polskie) , piękne płocie, leszcze, lin, wzdręgi, zdarza się  piękny karas,  w nocy-sum czy węgorz, bardzo poprawiła się populacja szczupaka , jest piękny okoń ( ponad 40 cm).

Także ryba jest.

Połamania kija.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 2 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.