Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Groch


Lary

Rekomendowane odpowiedzi

siwy 177.kup groch żółty cały,wsyp do garnka pół kilograma i zalej do pełna zimna wodą na noc.na nastepny dzien zagotój i trzymaj na małym ogniu około godziny,pużniej odstaw aby trochę naciagnoł.pamietaj niemożesz dolewać do gotującego sie grochu zimnej wody.powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

... ten groch trochę przereklamowany. Fajnie, że większe rybki biorą ale za to z rzadka. Czasem człowiek przeoczy branie (jedno w ciągu wyprawy). Preferuje kuku albo pszenicę. Człowiek zawsze w gotowości. A najcenniejsza jest ta niepewność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 6 months later...

Sory że odświeżam stary temat, ale mam pytanie, a nowego tematu nie chce zakładać. Co sądzicie o nęceniu grochem tylko napęczniałym i gotowaną kukurydzą ,pęczakiem, i pszenicą i łowienie na rosówki, gotowany groch lub kukurydze????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że duży lin,jaż czy karp bez problemu poradzi sobie, z tylko napęczniałym grochem,ale pewny nie jestem. Ostatnio czytałem że jak w łowisku jest sporo płoci,krąpi,leszczyków, itp to trzeba naprawdę sporo wrzucić ziaren,bo zanim dojdzie do tego karp,duży lin, leszcz , to drobnica większość wyżre, jakie jest wasze zdanie na ten temat ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj nęce grochem gotowanym (ok 30min) . Zeby podeszła większa rybka na wiśle , jaź , brzana ,leszcze to trzeba nęcić ok 3-4dni , wtedy ryba urzymuje sie w łowisku inaczej jest marnie z efektami. Dodatkowo gotowany groch ma ładny zapach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czesto neciłem tylko namoczoną kukurydzą, jak była troche podkiśnieta to nawet lepsze efekty były, takze namoczony groch tez powinien byc ok. A co do nęcenia, wiadomo ze drobnica przyjdzie pierwsza i zawsze cos zje, ale jak znecisz duze ryby to małe wymiecie z łowiska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam! i odświeżę temat :wink: mam zamiar popróbować z grochem na klenia i dużą płoć będę łowił na DS no i mam pytanie czy da radę przyrządzić groch w termosie - zawsze tak robię z pszenicą,zalewam na noc i rano jest ok. po prostu nie mam czasu i chęci stać nad garnkiem- wolę posiedzieć na rybkach :mrgreen: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam! ja w tamtym sezonie groch moczyłem przez noc , a potem gotowałem na wolnym ogniu na ''pół twardo'' groch kupny cały , na haczyk go nie nabijałem tylko używałem do nęcenia , łowiłem na kukurydzę z puszki . Na mojej rzece kleń bierze tylko na kukurydzę , chociaż czasem mały weźmie i na robaka . W tym sezonie mam zamiar popróbować na spining , chociaż nie lubię spiningować . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.