Skocz do zawartości
tokarex pontony

Groch


Lary

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 75
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam!

Właśnie się zarejestrowałem. Forum przeglądam już od jakiegoś czasu a trafiłem tu z powodu ABC koguciarstwa.

Co do pytania- gotowany groch to przedewszystkim karp (przyłowem może być duży karaś). Kilka ważnych spraw:

1. groch nie może być rozgotowany (najpierw moczenie potem chwila gotowania a potem najlepiej do termosa)

2. Haczyk musi być dość duży nr 1 lub 2 (w zależności od ilości ziaren) ja niestosuje więcej niż dwóch. Ziarna muszą być delikatnie przebite przez to miejsce gdzie jest taki kiełek pod skórką inaczej pękną

3. Łowię na groch metodą gruntową ze spręzyną zanętową. Warto wcisnąć do sprężyny kilka ziaren grochu. Dodatkowo nęcić procą lub kobrą (co jest trudniejsze)

4. Dobrze wbij podpórki. Branie karpia na goch ZAWSZE jest gwałtowne. Jak tego zaniedbasz możesz nie mieć wędki. Nawet dla dwu kilowego karpia to nie jest problem.

5. Najlepsza pora na połów na groch to według mnie sierpień

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze tutaj

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=782

lub tutaj

http://www.haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1068

Jesli nie chcesz zbyt dlugo go gotowac dodaj tak juz bylo pisane sody oczyszczonej do gotujacego sie grochu okolo lyzke tak na 0,5 kg ale uwazaj bo groch po 5 minutach od zagotowania i dodania sody bedzie juz praktycznie gotowy jesli potrzymasz go dluzej rozgotuje sie

Haczyki ja uzywam z krotkim trzonkiem o okraglym kolanku jesli powiesz w sklepie ze chcesz lapac na groch to podpowiedza ci jakie sie nadaja

Co do rozmiarow to kwestia indywidualna :lol:

Metody polowu tez kazdy stosuje inne bo to zalezy od tego gdzie bys chcial na ten groch lapac i na co bys sie nastawial

Ja lapie na leciutka przystawke na Wisle i lapie jazie i leszcze

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobosik nie pana nie pana Przemek jestem :smile:

A nicka nie mam Przemek bo taki juz byl zajety wiec zostalo w skrocie P :smile:

No a forum w koncu jest po to aby sobie pomagac no nie :?::smile:

Co do haczykow nie testowalym innych niz zlote ale zakupie jakies czarne i zobaczymy :smile: napisze cos o tym tak za dwa tygodnie jesli bede mial czas na rybki :cool: w koncu zaczynaja sie MS i trzeba naszym pokibicowac :twisted:

A ty Dobosiku tez moglbys napisac po tym jak polapiesz na groch jak ci sie spodobalo

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 8 months later...

Witam

Kto odswiezyl taki temat stary :?::lol:

W temacie o zanentach roslinych jest napisany dokladny sposob przygotowania szybkiego grochu :cool: Poszukajcie :cool:

Ja zapach ktory dodaje to anyz sprawdza sie na rzece a efektami byly przede wszystkim jazie ale rowniez wyrosniete glapy (krapie) rzadziej leszcze albo klenie czy plotki

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Ja łowie na włosie i mi sie nie rozpada to kwestia ugotowania grochu musi być w sam raz nie za miki nie za twardy
Dokładnie ,ale jak masz ziarno "jednorodne" z tego samego zbioru ,a ja polecam wszystkim "grochołapom" ciecierzyce nie udało mi się jeszcze rozgotować i jest w miarę twarda na włos idealna ,tylko ta cena :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.