Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kołowrotek do odległościówki


sc102

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 184
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jaki używacie i polecacie kołowrotek do metody odległościowej ??

Wiekszość kołowrotków z płytką szpulą z oznaczeniem "Match". Musisz wiecej napisoć o tej odległosciówce tzn gdzie będziesz łowił i na co się nastawiasz?

Polecam kołowrotek Shimano Alivio.

Przykro mi ale ten model Shimano polecił bym jako ostatni :???:

Nie, nie polecił bym go nigdy :evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odległościówki polecam Shimano Twin Power XT- RA 4000 ; Shimano Stradic GTMA 4000 ; Browning Carboxy Ultra Speed 840 M są to bardzo trwałe kołowrotki o dużym nawoju żyłki używane przez wielu znakomitych mistrzów.Wymienione kołowrotki posiadają wyjątkowo precyzyjne tylne hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odległościówki polecam Shimano Twin Power XT- RA 4000 ; Shimano Stradic GTMA 4000 ; Browning Carboxy Ultra Speed 840 M są to bardzo trwałe kołowrotki o dużym nawoju żyłki używane przez wielu znakomitych mistrzów.Wymienione kołowrotki posiadają wyjątkowo precyzyjne tylne hamulce.

Super tylko daj namiary gdzie można je nabyć za 200 PLN :wink:

no tak do 200 złotych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że godnym polecenia kołowrotkiem do tej metody mógłby być Robinson Laker.

Ma trzy szpule; dwie aluminiowe i grafitową, przedni hamulec, dobre przełożenie no i waga modelu 210 jest chyba odpowiednia. Co do ceny, to chyba nawet mniej niż oferowane 200. Ja za swojego zapłaciłem coś około 120zetów. No i wyśmienicie sprawdza się do lekkiego spina.

SPRO Vanatec Match 930

bardzo podobny do tego modelu- niemalże identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Witam.

Łowię płotki, krąpie, leszczyki na jeziorze. W tym roku używałem teleskopowej taniej wędki Jaxona 3,6 m. Chciałbym sobie kupić wędkę tele match i do niej kołowrotek. Chce nią łowić tak jak zwykłym teleskopem na średnich odległościach żyłka 0,16-018. Myślałem o kołowrotku Mitchell OB2000 który znalazłem za 45 zł. Moglibyście coś mi o nim powiedziec? Jaki jeszcze kołowrotek moglibyście mi polecić w tak niskiej cenie (do 70 zł)?

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, co do kołowrotka to mogę Ci polecić kongera model colt match 520, używam go już dobre 2,5 roku i jak na razie mnie nie zawiodł. Stosuję go własnie na spławik lub delikatny zestaw do feedera na jezioro. Ma szpule matchową i zwykłą, już dokładnie nie pamiętam ale płaciłem za niego około 70 zł.

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

opiero raczkuję jeżeli chodzi o wędkarstwo spiningowe czy to będzie dobry zakup dla mnie na początek?
Na początek to zapewne będzie dobry ,tylko jeśli ma być spiningowy to radze nie matchowy no chyba że to ma być wersja lekka spiningu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem na zlocie to znajomy miał ten kołwrotek na jednej wędce a na drugiej bliźniaczego Spro Blu Arc, Powiedział mi że Spro poleca z czystym sumieniem natomiast z równie czystym sumieniem odradza Byrona. Byron to prawi to samo co Spro czy Ryobi, ale w tym wypadku prawie robi baaaaaaaardzo wielką różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowcem nie jestem, także takim okiem nie spojrzę :wink: Wydaj mi się jednak, że wszystko zależy od materiałów użytych do produkcji kołowrotka oraz jakości i precyzji wykonania, poza tym w Spro serii 900 oraz w Ryobi Zauber zastosowano ślimakowy mechanizm posuwu szpuli,znacznie precyzyjniejszy i mocniejszy niż tradycyjny wodzik.

Kołowrotków o takim wyglądzie jak wyżej wymienione znajdziesz zresztą więcej np. Team Dragon, różnią się od siebie liczbą łożysk i mechanizmami w środku. Ja jednak stawiałbym na pierwowzór Ryobi Zauber lub wierną kopię Spro Blu lub Red Arc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wigor, do odległościowki najlepszy byłby kołowrotek z matchową szpulą, żyłka o wiele lepiej schodzi ze szpuli płytkiej i o większej średnicy, a to przy odleg. ma znaczenie, no i jeszcze to że waga zestawu nie jest za duża, także ja zdecydowałbym sie ma kołowrot z matchowką, zazwyczaj jest jeszcze zapasowa zwykła, także spokojnie możnaby go używać jeszcze do lekkiego spiningu. Z cormorana np. corcast super match.

Pozdrawiam Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry napiszę że nie używałem tych kołowrotków a opierajam się jedynie na wiedzy o firmach i markach oraz ich ofercie - to jeśli chodzi o kołowrotki zdecydowanie wybrał bym Daiwe - bez chwili zastanowienia. Z tego co przeglądałem oferty to Cormorana (jeśli chodzi o kołowrotki) zawsze widywałem jakiś szmelc który miał jedynie uzupełnić ofertę - natomiast nie stanowił głównego nurtu produktów.

Oczywiście jesli chodzi o wędziska to już sprawa nie była by dla mnie taka jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.