Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro na urlop, spinning z pontonu + karp, amur sum


Skalniak71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Poszukuję namiarów na jeziora Wielkopolski, w której nigdy nie wędkowałem, które spęłnią moje, spore oczekiwania. Dodam, iż dzwoniłem po kołach wędkarskich ale konkretnych informacji mimo szczerych chęci Panów z którymi rozmawiałem, ciężko było uzyskać.

Jadę na 9 dni, chciałbym dostać się nad samą wodę z przyczepą kempingową tak aby na noc wędek nie zwijać i mieć je w zasięgu wzroku. Interesują mnie zbiorniki/jeziora PZW, najlepiej spokojne miejscówki, w kontakcie z naturą. Jeziora które oferują efekty z rzutu z brzegu(żona za dnia lubi feederem się pobawić) aby to nie była płycizna 1m. Musi być możliwość pływania z silnikiem elektrycznym. Gdzieś gdzie ludzie szanują ogólne zasady i nie pływają metr od brzegu 100km/h skuterami wodnymi jak to ma miejsce na dolnośląskich Prężycach gdzie wędki trzeba na weekend ściągać. Fajnie gdyby były to rybne miejsca, z karpiem/amurem 10/15kg+   oraz drapieżnikami za którymi można wypłynąć na spining: sandacz, szczupak dodatkiem może być sum na zrywkę. 

Uprzedzam, że jadę na ryby, nie po rybę. Chcę wypocząć i się wędkarsko pobawić- wiadomo, nikt  nie da gwarancji, że się połapie bo takie jest nasze hobby!

 

Kryteriów sporo ale gdyby ktoś zechciał podpowiedzieć byłbym wdzięczny szczególnie w kwestii możliwości dojazdu z przyczepą i akceptacji przez służby tego faktu to bardzo zawęzi mój wybór łowisk.

Wypisałem sobie te największe jeziora:

Strykowskie, Wieleńskie, Przemęckie, Cichowo, Łoniewskie, Zbęchy, Wierzbiczańskie. Gdyby w ogóle było to blisko od strony Wrocławia, to bajka :)

Serdeczne podziękowania dla chętnych w pomocy! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.