Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jaka zaneta na lina?


Rawer

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon

Praca i nie mogłem włączyć się do dyskusji na temat C2H5OCH roztwór 4o: w zanęcie na lina ale uważam że alkohol w zanęcie rybom nie przeszkadza. przekonałem się o tym praktycznie na wczorajszych zawodach wędkarskich na których zastosowałem mix Jarosława ryba weszła w zanęte brała .Dzięki Panie Jarosławie za znakomite texty.Alkochol to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Moim zdaniem majlepszą zanetą na lina i inne są gotowane nasiona drobnych(małych)roślin strączkowatych z dodatkiem jakiś zapachów. :lol:Np. jak dodajecie nasiona łubinu to nie trzeba dodawać żadnych aromatów bo to po ugotowaniu ma swój zapach!!!!

Łubiin mozna kupic w kazdym sklepie z nasionami(nasiennym)!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dodać do zanęty lin-karaś o tej porze roku aby mieć jak najlepsze efekty w połowie lina ? zbiornik jest bardzo zarośnięty moczarką i dosc płytki - w najgłebszym miejscu jakieś 2 metry a w miejscu w którym chcę łowic jakiś metr głębokości w porywach do 1.50 m acha i dno jest bardzo zamulone z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalista od zanęt . Czytam z wielkim zainteresowaniem opinie kolegów i koleżanek na ten temat i podziwiam pomysłowość wielu z nich . Na innym forum przeczytałem ciekawy artykuł zatytułowany. „Majestatyczna zanęta z duszą” . Bardzo spodobała mi się pomysłowość autora artykułu . Pomysł z testowaniem zanęty w akwarium z karasiami i linkami bardzo mnie zaskoczył i dał trochę do myślenia . Przypomniała mi się sytuacja z moim własnym akwarium . Wyjeżdżając na wczasy poprosiłem sąsiada o opiekę nad moimi rybkami . Po powrocie z wczasów zastałem akwarium w opłakanym stanie i to nie z powodu zaniedbań sąsiada lecz z powodu tego że za bardzo przejął się swoją rolą , dbał solidnie aby rybki nie umarły z głodu . Nadmiar pokarmu zaczął tworzyć na dnie osad i woda mocno zmętniała i prawie połowa rybek padła w ciągu dwóch tygodni . Jedynym ratunkiem była szybka wymiana wody . Może i z tego doświadczenia warto wyciągnąć wnioski i stosować zanęty w rozsądny sposób bo wodę w akwarium można było wymienić niestety w stawie czy jeziorze będzie z tym problem . Pozdrawiam Grzegorz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym znać wasze zdanie na temat takich składników zanęty

Dragon Magnum Lin Karaś 0,5kg

Dragon Karp XXL 0,5 kg

Dragon Aroma Lin Karaś 0,25kg

Sensas Aromix Karp

Bioaktywator Dragona Karp

Atraktor sypany Trapera Karp Lin Karaś

Melasa

Ma to być zanęta na karpia i lina. Łowiskiem jest woda stojąca, dno muliste lekko zarośnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten atraktor Karp-Lin-Karaś, jest on miodowo-waniliowy, jak z efektami? Ciężko powiedzieć, nadal szukam tej idealnej mieszanki, ale go narazie dodaję.

Melasa Leszcz Traper - naturalna

Leszcz Specjal - niewiem jak to określić (aromatyzowana czymś)

Leszcz Belge - z chęcią się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam!

Mam zamiar ponęcić sobie dwie miejscówki na niedużym jeziorku. Zbiornik jest obficie porośnięty grążelami czy kapelonami (nie wiem dokładnie co to, ale są to duże liście pływające po powierzchni.) a na dnie jest muł. Chcę tam nęcić lina a przy okazji może trafią się jakieś wyrośnięte płocie czy wzdręgi. Głębokość max 2,5-3m ale przeważnie około 2m.

I teraz moje pytania:

1.Czy mieszanka gotowanej kukurydzy oraz pęczaku będzie odpowiednia? Oczywiście ziarna gotowane oddzielnie tylko rzucane razem w łowisko.

2. Jedną miejscówkę chcę nęcić w/w ziarnami z dodatkiem zapachu kozieradki a drugą z dodatkiem zapachu wanilii (tak dla sprawdzenia który zapach ryby będą preferować).

3.Ile zanęty sypać? Czy na początek 0,5kg pęczaku i 0,5kg kukurydzy na miejscówkę będzie wystarczająco?

4. Czym sklejać ziarna by nie rozpadały się w locie? Czy może nie sklejać? (bo nie potrzebuje daleko rzucać).

5.Łowić mam zamiar na dwie wędki spławikowe (opcjonalnie jedna lekka gruntówka). Jako przynęty oczywiście kukurydza i pęczak. w Razie braku brań popróbować na czerwonego lub białego robaka, opcjonalnie rosówkę.

Co o tym wszystkim myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Czy mieszanka gotowanej kukurydzy oraz pęczaku będzie odpowiednia? Oczywiście ziarna gotowane oddzielnie tylko rzucane razem w łowisko.

osobiście poprzestałbym na kukurydzy - jest bardziej selektywna, do parowanego zboża zawsze ściąga drobnica

3.Ile zanęty sypać? Czy na początek 0,5kg pęczaku i 0,5kg kukurydzy na miejscówkę będzie wystarczająco?

to zależy ile jest ryby w łowisku, ile jest na dnie mułu i jak gruba jest jego warstwa, a także z czego się muł składa - jeżeli jest to miękki muł o dużej miąższości bardzo ostrożnie z ilością bo łatwo skasować miejscówkę jeżeli niewyjedzona zanęta skiśnie w mule. jeżeli ziarno nie zapada się łatwo, a ryba jako-tako żeruje podane ilości mogą okazać się za małe

4. Czym sklejać ziarna by nie rozpadały się w locie? Czy może nie sklejać? (bo nie potrzebuje daleko rzucać).

jeżeli nie ma potrzeby klejenia to bym tego nie robił, a jeżeli trzeba to najczęściej korzystałem z niedużej ilości zanęty - byle nie zrobić betonowych buł które sklejone opadną na dno i zaczną się pogrążać w mule

co do zapachów to próbuj, testuj i kombinuj bo co łowisko to inne upodobania ryb... a przynęty - zawsze możesz próbować kanapek - u mnie najskuteczniejsza białe+kukurydza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
4. Czym sklejać ziarna by nie rozpadały się w locie? Czy może nie sklejać? (bo nie potrzebuje daleko rzucać).

Jeśli na łowisku są kaczki, łyski itp. to lepiej sklejać ziarna. Jak ptaki zobaczą że sypiesz jedzonko, to masz jak w banku że następnego dnia już będą na ciebie czekać. Piszesz, że zbiornik jest obficie zarośnięty - luźne ziarna w dużej części zostają na roślinach. Dla ryb to nie problem, ale ptaki wyjedzą wszystko w 10 min.

Jako klej proponuję płatki owsiane + ewentualnie odrobinę sklepowej zanęty. Płatki to w miarę tani i bardzo dobry klej. Musisz tak dobrać rozmiar kul by przebijały się przez rośliny, ale nie grzęzły zbyt głęboko w mule.

5.Łowić mam zamiar na dwie wędki spławikowe (opcjonalnie jedna lekka gruntówka). Jako przynęty oczywiście kukurydza i pęczak. w Razie braku brań popróbować na czerwonego lub białego robaka, opcjonalnie rosówkę.

Bardzo dobry pomysł, też bym tak zrobił. Gruntówkę sobie daruj - dużo roślinności i płytka woda - w takich warunkach łatwo wypłoszyć liny. Na pewno spróbowałbym na rosówkę, moim zdaniem najlepsza selektywna przynęta. Proponuję jedną wędkę ustawiać na skraju obszaru nęcenia - duże liny są bardzo ostrożne i mogą żerować nieco na uboczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A co myślicie o zanętach sensas 3000 lin (czy coś takiego), ostatnio w wędkarskim gość mnie tak przekonywał że najlepsza i wg. Kupiłbym trochę ale nie wiem czy mnie nie naciągał bo worek 1kg 19zł. Więc jeśli ktoś jej używał proszę o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

witam wszystkich...

zamierzam sporzadzić zanęte na lina na którego mam zamiar zapolować w niewielkim stawie-oto jego charakterystyka:

wymiary :

szerokośc 25 metrów , długość 70 metrów, głebokość maxymalnie 2 metry ,przy brzegu niewiele ponad metr

gatunki ryb :

mnóstwo uklejek , dużo karasi, troszkę okonia, troszkę lina, wszystkie te gatunki występują raczej w niewielkich rozmiarach , wyjątkim może być lin choć potworów tam nie ma (słyszałem o kilogramowych sztukach), sam złowilem tam tylko jednego 18-cm lina.

Na brzegu stawu jest sporo zieleniny szczególnie tataraków co jak wiadomo sprzyja linom

a teraz proszę o ocene zanęty : gotowana kukurydza pastewna , gotowany groch,,kasza pęczak zaneta lin- karaś lorenca lub gutkiewicza,koncentrat waniliowy,mielona kolędra

a na haczyk (10-tkę) kukurydza

pytanie : jeśli uznacie że zanęta jest poprawna prosiłbym o podpowiedz w jakich proporcjach mam ją przyrządzić i jaką jej ilość wrzucać do wody dziennie (zamierzam nęcić kilka dobrych dni) oraz jakiej wielkości formować z niej kulki

z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

axeleres, spławik mam nadzieję że weźmiesz niewielki i będziesz łapał z dna.

spróbój nęcić samą kukurydzą przez kilka dni(moze z 0,5kg) lub też z niewielkim dodatkiem do gotowej zanęty(jezeli chcesz lowic odrazu 0,3kg) koncentrat waniliowy sobie odpusc(zanęta np. lorenca ma już swój zapach karasiowo-linowy który to popsuje) kolendra też nie jest konieczna prędzej niewielki dodatek gotowanych lub prazonych konopii typu szklanka na 1kg suchej zanęty.

jezeli jest tam niewiele tych ryb to spróbój może na białe robaki 3-4szt na hak 10, 12 (bo łowiąc tylko na kuku możesz wrócić o kiju)lub kanapka kuku+biale ale to w ostateczności(niezapomnij dorzucić trochę białych do zanęty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.