Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zestaw wędek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedługo zaczynam swoją przygodę z wędkowaniem, kiedyś ,gdy byłem młodszy to trochę "łowiłem", lecz po kilku ostatnich wypadach zajawka ewidentnie wróciła.

Zazwyczaj był to spławik, lecz chciałbym być w miarę uniwersalny, aby móc się przystosować do zbiornika i panujących tam warunków. Na pewno będę jeździć na wiele różnych wód, dlatego nie jestem w stanie określić się, na jakie ryby dokładnie będę polować. 

Poszukuję dwóch wędek na method feeder, wyczytałem, że najlepiej składanych (interesują mnie wymiennie szczytówki). Wiem, że pewnie zaraz mnie zlinczujecie, ale chciałbym, żeby jedna z nich w jakimś tam stopniu nadawała się do ewentualnej przeróbki na spławik, co by nie kupować czterech wędek na start, a nie zamierzam rzucać tym spławikiem nie wiadomo jak daleko, więc słaby wyrzut przeżyję, chyba, że CW będzie się zaczynać od 10, to zawsze można zarzucić cięższy spławik. 

Także: 2 wędki na method feeder + kołowrotki i jakieś godne polecenia firmy z żyłką i ewentualnymi potrzebnymi gadżetami.
+ 1 wędka spinningowa i kołowrotek (nie chcę zakładać osobnego tematu) - nie musi być to jakaś ligowa wędka, raczej okazyjnie, gdy warunki będą sprzyjały, więc budżet bardziej skierowany w te dwie na metodę

Budżet w którym chciałbym się zamknąć za wędziska i kołowrotki to około 700-800zł. Za wszystkie uwagi i pomoc z góry dziękuję :)

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ten spinning pod jakie przynęty? 

Jeśli chodzi o sprzęt do method feeder. Kije które z czystym sumieniem polecam to Robinson Stinger Method Feeder 330 up 60g. Jest mnóstwo opinii w internecie a głównie na FB, Ludzie zachwalają sobie te kije. Oczywiście nie są one przeznaczone do spławika ale na niewielkich odległościach śmiało można łowić.  Jeśli chodzi o młynki mogę zaproponować. Robinson Acustik - więcej o nim można przeczytać na blogu

https://www.wedkarstwozpasja.com/2017/07/acustik-feeder-koowrotek-z.html

ewentualnie Method Master 405

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.