Skocz do zawartości
tokarex pontony

Własny staw, jeziorko


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnich połowów nie pokażę, gdyż nie wziąłem aparatu, ale mam dużo innych. Masz część:

TUTAJ

PS. Zimą i latem, jest też zdechły japoniec.

Może teraz mi powiecie, czy

przydałoby się wpuścić tam trochę płotek i leszczy.

Ile proponujecie? Jakie rozmiary?

Ja myślałem o paru większych sztukach zdolnych do rozrodu oraz trochę zarybku dla szczupaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 482
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie 2 tylko 3, 4 chyba nie, dokładnie nie pamiętam. A tak zarosło bo to jest żyzny torf, a brzegi w dodatku są płyciutkie i stopniowe.

Teraz te pałki wyrwałem, bo było ich za dużo.

A to co piszesz, to świadczy o Twojej wiedzy...

Niedługo jak będę to zrobię fotkę w tle staw, a obok kartka z napisem "pozdro dla manka" ;/

Boooże. Możecie mi wreszcie odpowiedzieć co tam jeszcze wpuścić?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boooże. Możecie mi wreszcie odpowiedzieć co tam jeszcze wpuścić?????

A czy to forum dotyczące hodowli ryb ?

Chyba sie pomyliłeś... Wg. mnie to forum wędkarskie.

Proponuje przy ponownym zakładaniu takich tematów odrazu kasowac i ostrzeżenie dla osoby + punkt do regulaminu. (mam nadzieje, że czyta to Tomik i pomyśli nad moją propozycją)

Nie wiem po co sie staracie odpowiedziec osobie, która kłamie na każdym kroku kręci nie wiadomo z jakiego powodu, wygląda na to, że jest nadpobudliwa, arogancka i chyba nie rozumie, że w pewnym stopniu sie z niego zbijacie :D

Sorki za offa ;)

Krzyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz ktoś mi zarzuca że jestem arogancki? Proponuję najpierw poczytać trochę temat, zanim coś napiszesz.

A co do tematyki forum, to jaknajbardziej pasuje, gdyż staw jest przeznaczony do wędkowania, a nie ma fór o tematyce hodowania ryb!

Dziwne wydaje mi się, że ktoś mi nie wierzy. Zadajecie mnóstwo beznajdziejnych i bezpodstawnych pytań, które są do niczego nie potrzebne.

Jak daję Wam zdjęcie, to wymyślacie jeszcze coś.

Pomyliliście się i nie trafiliście na ściemnającego gówniarza. ;/

Ale najtrudniejsze to się przyznać do tego, co mało kto potrafi!

PS. Proponuję usunąć te ostatnie posty z niedowierzaniami kolegów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na wielkosc nie mysl o hodowli, raczej o "wedkarskim oczku". Rybostan "ustawil" bym pod katem natury, czyli Lin, Karas(zlocisty),Szczupak jako dodatek Wzdrega. W jednym z koncow stawu troszke grazela dodalo by uroku. Gdyby w przyszlosci wchodzila w gre"modernizacja" to bardziej nieregularna linia brzegowa(zatoczki) i dwa lub wiecej "gleboczki" beda bardziej atrakcyjne niz "wanna". A,propos glebokosc- srodpolne stawy maja silna tendencje do wyplycania ,wiec 2m. na "starcie " to stanowczo za malo! Tyle ja, ale oczywiscie" U the Boss" :wink: .Pozdro-Radek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, za głęboki to on nie jest. Ale jak pisałem, spiętrzę go jeszcze o ok 0,5m.

Jak pisałem chcę tam wpuścić płocie.

Ostatnio myślałem nad okoniami. One obok płoci najczęściej są zjadane przez szczupaki, na których mi zależy.

Ale z tego co wiem okonie zjadają jajeczka zarodków rybek, czy cuś

i sam już nie wiem... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Witam!

Niedawno wykopałem sobie niewielki staw (80m na 20m).

Wpuściłem tam:

- 6 sztuk szczupaka (po 1,5kg)

- 10 sztuk amura (po 1,5kg)

- karaś, płoc - zarówno większe jak i mniejsze

Myślę głównie o hodowli szczupaka i ew. amura.

Chciałbym wzbogacic mój zbiornik o nowe gatunki. Myślałem o SANDACZ'U.

Nie wiem czy to dobry pomysł i jak będzie on żył ze szczupakiem.

Proszę o rady opinie.

Z góry dzięki

może jakieś fotki podeślesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszak to jak "świnia "- "NIC INO WODĘ PASKUDZI...
Tak też czytam na necie takie bzdury ,tak tak bzdury ,bo czy zaiomy zasięgnol opini ichtiologa napewno nie ,tylko zarybił jak leci i czesto tak się dzieje ze tam gdzie powinno być 100kg karpia ,wladuje sie tone a co jak zarybiac to konkret.A pużniej takie opinie pisze się na internecie ,problem jest jeden ,ludziska nie znając się robią głupstwa ,bo żal wydac pare groszy na fachowca ,zreszta jak w życiu .Autorowi zycze poczytac troche o biologi ryb przyda się ,Co natomiast się tyczy twojego stawu to nie napisales o głębokosci i w jakim czasie dokonałeś zarybień od chwili wykopania ,nie chce być złym prorokiem ale pierwszymi rybami co zdechną będą amury [z braku porzywienia ] prawdopodobnie nawet nie wiesz ze trzeba je dokarmiac w takim stawie ,bo podejżewam ze już nie trudziłeś sie o posadzeniu roślinności ,zbyt pracochlonne .A nawet jak będziesz prubował je [roślinnosci] posadzic teraz to nie przyniesie to pozytywnych wynikow.Nie piszesz ile tych ploci i karasi wpusiciles ,ale podejzewam ze nie wiele ,więc szczupak [jak nie zdechnie] wytnie wszystko ,powinienes na taki akwen wpuścić tylko pare czyli samca i samice ewentualnie dwie.Sandacza radze nie wpuszczać i tu jest wiele przeciw ,woda ,pokarm itd.kol. Utopia ładnie to podsumował .
zabawa w pana boga średnio wychodzi
I to jest czysta prawda.

bardzo mądre słowa, wiele postów to zwyczajne śmieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co by było z pomysłem takim:

wpuszczasz co chcesz co lubisz łowić+ryby które będą równoważyły ilość wszystkich ryb w stawie z poszczególnych gatunków (np.szczupak)

Po pewnym czasie na pewno będzie widać którego gatunku jest za mało a którego za dużo (za mało dorybiamy, za dużo odłów lub wpuszczenie drapieżnika)??????

Co wy na to??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bogdan39

Nie maJAC ZIELONEGO POJECIA NAPISZE TAK.

dAłES TAM SZCZUPAKA A CZYM ON BEDZIE SIE ZYWIł.

jA W TAK MAłym jeziorku napusciłbym przedewszystkim karasia i karpia noi amura kilka sztuk.

A szczupakiem byłbym ja .

Karp i karas maja małe zapotrzebowanie na tlen takze moze i amura bym se darował.

Karp wiadomo na takim małym jeziorku by sie chyba wytarł a karas napewno.

Jesli po paru latach widzisz ze karas karłowacieje to oznaka ze jest go zaduzo noi wtedy mozna wrzucic dwa szczupaki.

Który bedzie trzebił chwast czyli mały narybek co naj akis czas przyblokuje rozwuj populacji.

Tak sie zastanawiam co ten szczupak bedzie teraz jadł jak wokoło taka sama ryba.

Wiec zaczniesz napuszczac płocie jakies tam małe rybki i zacznie sie badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A wiec Panowie Ii Panie mam pytanie a w zasadzie kilka ale od początku.

Otóż w mojej okloicy jest staw ok 50 na 50 moze troche większy o głebokości do ok 3-4m.

Ten zbiornik jest od zawsze i nik nigdy sie nim nie zajmował a co za tym idzie w chwili obecnej jest doś silnie zarośniety przy brzegach a na dlnie jest masa rosliności. Nie wiem czy ro ważny szczegól ale woda ma delikatny odcien brązowawy. W wodzie pływa karaś i nie wiem co wiecej( kiedys słyszałem od kolegi że ktoś tak kiedyś wpóścił karpia czy cuś ale jak było to nie wiem). I teraz pytania:

1. Czy jeśli wpuścił bym tam amura to wykosił by tą roślinośc?

2. Ile nalezało by wpuścic tej ryby?

3. jaki bedzie przybliżony koszy takiej ewentualnej inwestycji?

4. Kiedy nalezało by sie za to zabrac?

5. Czy jest sens? :wink:

Dzięki Madi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jeśli wpuścił bym tam amura to wykosił by tą roślinośc?
Tak ,ale nie podałeś jaka roślinność ,choć amur jest roślinożercą ,to lubi niektóre ,ale jak głód go przyciśnie to zje i te które nie lubi.
2. Ile nalezało by wpuścic tej ryby?
To nie wielka woda ,więc aby nie wyrządził wielkich szkód ,powinno go być malo ok3-5szt,pamiętać musisz że większość ryb potrzebuje roślin rozmnazanie ,pożywienie itd.
3. jaki bedzie przybliżony koszy takiej ewentualnej inwestycji?
Trudno mi to określić.
4. Kiedy nalezało by sie za to zabrac?
Jak już byś się zdecydował to koniecznie póżna wiosna.
5. Czy jest sens?
Gdyby to byla twoja woda ,to tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam problem od 8 lat prowadze dwa stawy duzy 120m x 50m

a mały 40m x50m,Problem jest w tym ze ryby nie chca rosnac,rosna ale

w bardzo wolno i nie wiem dlaczego.

Ryby sa karmione kukurydza oraz(zyto,przenica,jenczmien oraz czasami chleb)

Ryby w stawie(karp,amur,karas,okon,plotka)

kroczek karp 0.25kg przybiera max do 1kg to sie wydaje bardzo mało

prosze o pomoc i porade

pozdrawiam keksiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Nie jestem fachowcem... :neutral: ale....

1) Chyba nie jest to szczęśliwe miejsce dla umieszczania tematu o takiej treści

2) Przeproś i poproś :lol: kogoś z odpowiednimi uprawnieniami by przesunął ten temat do odpowiedniego działu , a najlepiej dokleił, do podobnego wątku

3) Większość elementarnych informacji na temat który Cię interesuje znajdziesz w ponadczasowej książce "JAK ZAGOSPODAROWAĆ MAŁE ZBIORNIKI WODNE" i w publikacjach dotyczących hodowli konkretnych gatunków, oraz Tutaj na forum, jak dobrze poszukasz :mrgreen:

Jest tu wielu ludzi którzy mają swoje stawy i może zechcą podzielić się wiedzą.

4) Jak już będziesz miał mgliste pojecie o hodowli rybek, sam zaczniesz zadawać sobie pytania,a dokładnie zbiornikowi np:,

Jakie jest ph wody?, może jest zakwaszona chlebem?,

Czy ryby zjadają całą karme na bieżąco, czy tez zalega ona na dnie i się rozkłada?,

Czy zbiorniki nie są przerobione (zachowanie proporcji) jeśli nie, czy są one zdrowe?

itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kroczek karp 0.25kg przybiera max do 1kg to sie wydaje bardzo mało
Ale w jakim czasie ,na rok.To jeszcze nie jest żle ,aby być pewnym ,zacznij od sprawdzenia ,czy ryba nie jest chora ,przeważnie tak jest ze właścicele prywatnych stawów ,zaopatrują się w ryby ,powiedzmy to delikatnie z "niewiadomego żródła" a tu przeważnie ryby sprzedawane są chore np.z tasiemcem a gołym okiem tego nie widać.Niestety troche to kosztuje ,kontrolowany odłów i opinia "speca".Piszesz że karmisz ,ale zapytam ile ty tej karmy sypiesz i jak często np.na ten większy staw.Informacje które podałeś są za skąpe aby cokolwiek doradzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim czasie ,na rok.To jeszcze nie jest żle

Ale dobrze też nie. U nas w stawie wędkarskim (nie hodowlanym) karpie wpuszczone w kwietniu o wymiarze 20-25 cm do września mają już 40-45 cm. Co prawda staw jest bardzo żyzny, ale jednak dziki. W stawach hodowlanych (a nasza okolica to zagłębie hodowli karpia) karpie kroczki 0,15-0,25 kg do łowów w listopadzie, grudniu potrafią urosnąć do nawet ponad 2 kg. Przy czym najwięcej przybierają na wadze nie latem a jesienią (wrzesień, październik).

Być może zbyt wcześnie odławiasz staw, być może nie doceniasz tego właśnie okresu największych przyrostów i za mało wtedy karmisz. Ważne jest co pisał Unises sprawdzenie czy ryby wszystko zjadają. Karmienie chlebem nie jest dobrym pomysłem.

Jest pytanie czy nie przesadziłeś z ilością ryb i ewentualnie o ilości karmy. Jeżeli drobna ryba nie jest pożądana, wpuść trochę szczupaka, by drobnica nie wyjadała karpiom żarcia. Ze szczupakiem trzeba ostrożnie żeby nie przesadzić tak z wielkością jak i ilością tych ryb.

Jeszcze jedna sprawa, która mi się przypomniała. Nie bądź skąpy przy zakupie kroczka. Niekoniecznie musi być chory. Czasem można kupić karpiki w zaskakująco niskiej cenie. Nie daj się zwieść to są ryby które osiągną bardzo małe przyrosty. Któregoś roku zarybiono u nas takim okazyjnym karpiem, który za chiny ludowe nie rósł. Nie znam natury tego problemu, można się domyślać, że to jakaś wada genetyczna.

Zacznij od zakupu dobrej literatury fachowej. Moje uwagi to są spostrzeżenia wzięte z obserwacji licznych w okolicy stawów hodowlanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.