Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kontakt z innymi kolegami podczas połowów


maly_koderek

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem szanownym forumowiczom.

Czy wg was kontakt z innymi kolegami podczas łowienia ryb jest wskazany i pożądany, czy też preferujecie spokój i ciszę?

Pytam, ponieważ jakiś czas temu pojechałem ze znajomym na ryby, widziałem kilka innych osób po drugiej stronie łowiska, które też były na rybach i doszliśmy do wniosku, ze czasem fajnie byłoby się kogoś zapytać czy poradzić - wtedy w mojej głowie urodził się pomysł, żeby napisać bardzo prostą aplikację internetową, która umożliwia rozmawianie z innymi na zasadzie podobnej do CB radio (tyle, że przez internet, przez telefon)

Chce ktoś to przetestować? Trzeba po prostu wejść na hejtam.pl. Na mapie należy upuścić pinezkę w miejscu w którym się jest i trzeba połączyć się z siecią - jeśli w obszarze będzie więcej osób (w promieniu 3km to można z nimi porozmawiać anonimowo - na czacie). Dodatkowo, na mapie widać też innych kolegów jeśli są podłączeni (zielone albo niebieskie pinezki).

Jak oceniacie? Czy takie coś ma sens i może być przydatne podczas połowu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja zawsze staram się zamienić kilka słów z wędkarzami nawet jak nie mam wędki. Zawsze się można czegoś dowiedzieć. Czy to by miało działać na zasadzie komunikatora, czy bardziej czatu gdzie wszyscy użytkownicy widzą rozmowę w danym rejonie? Jak dla mnie połączenie tych 2 opcji by było idealne. Nie wiesz gdzie się wybrać na ryby i sprawdzasz czat ogólny, gdzie ktoś pisze, że w miejscu A jest lipa a ktoś inny mówi, że w miejscu B ryby żerują. Do tego dołożyć opcje rozmów prywatnych z aktywnymi użytkownikami w Twoim zasięgu. Wg mnie fajny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc najpierw oceniam książkę po okładce. Nie zagaduję do ludzi, którzy według mnie zachowują się niewędkarsko. Wrzaski, trzaski, śpiewy alkohol, śmieci i tym podobne omijam szerokim łukiem. Z takimi którzy wyglądają mi na normalnych zazwyczaj zamienię kilka słów. Co do apki, to nie wiem czy  w dobie hejterów internetowych nazwa nie będzie się źle kojarzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przede wszystkim dzięki za merytoryczne wypowiedzi. Jeśli chodzi o możliwości rozmawiania sam na sam z poszczególnymi kolegami - jeszcze tego nie zrobiłem, ale skoro twierdzicie, że miałoby to sens to dlaczego nie? W pierwszej kolejności można by nawiązać kontakt na czacie publicznym, a potem przenieść się do okienka prywatnego.

Jeśli chodzi o nazwę - bardzo ciekawe spostrzeżenie, kolega miał dokładnie takie same obawy :) Może ktoś ma ciekawsze propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.