Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Nyskie


Robson11

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wiadomości na temat J.Nyskiego, ponieważ w Lipcu zaplanowałem nad tym jeziorem urlop i jadę tam pierwszy raz. Może ktoś doradzi mi jaka najlepsza jest metoda na tym akwenie, chciałbym połowić białą rybę leszcz (duży) płoć, karp itp. nie interesuje mnie sandacz bo tam łowią go pewnie tylko miejscowi, ale okoniem nie pogardzę jakieś kąkretne porady na co biją i gdzie ich szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 364
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem jak w tym roku ale w zeszłym ciężko było złowić ładnego Leszcza. Brała zazwyczaj drobnica (25-35 cm) Ale kilka lat wstecz łowłem tam piękne Lechy na kanapkę -białego z czerwonym. (Jeśli bym mógł doradzić to proponowałbym inne łowisko- jezioro obok (J.Otmuchowskie) łowię tam dość często i jeszcze się nie zawiodłem. Moim zdaniem Nyskie (Głębinów) jest przereklamowany. Nie mówi że nie ma tam już dużych Leszczy czy płoci bo napewno pływa jeszcze sporo medalowych sztuk, ale moim zdaniem już ten zbiornik się "wypalił" Myślę że na Otmuchowie złowienie prawdziwej "szczerozłotej łopaty" jest łatwiejsze , a jeżeli chciałbyś złowić przy okazji Karpia to proponuje pożądnie zanęcić kukurydzą. POZDRO I POŁAMANIA KIJA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

witam serdecznie,

Bardzo proszę o wszelkie informacje nt. spinningowania na jez. nyskim z łodzi. Szczególnie interesują mnie namiary na interesujące rejony jeziora, zachowanie ryb w różnych porach roku, przynęty. Z góry wielkie dzięki.

treneiro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnych informacji to raczej nie dostaniesz bo ciężko opisać gdzie masz zakotwiczyć łódź na tak ogromny zbiorniku. Najłatwiej będzie Ci trafić pod tzw kościół - jest to miejsce położone dokładnie naprzeciwko kościoła we wsi głębinów niedaleko brzegu (ok 100m). Jest bardzo rozległe i łatwo tam trafisz. O tym że jesteś już na miejscu poznasz rwąc pierwsze przynęty. Na dnie głównie krzaki i kamienie.

Dobre są też miejsca niedaleko zapory ale nie potrafię Ci tego dokłądnie wytłumaczyć oraz na cofce zbiornika (zalane żwirownie). Generalni powinieneś szukać wszelkich miejsc z twardym dnem i najlepiej z krzakami, a takich jest w zbiorniku całe mnóstwo. Miejscowi znają nawet ponad sto różnych miejscówek.

Zaopatrz się w ciężkie główki z antyzaczepami (8 - 15 g). Gumy różne, przeważnie jasne.

Ryby: przede wszystkim sandacz i okoń, a bliżej brzegu również szczupak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o coś takiego mi chodziło, nie o wskazanie gdzie rzucić kotwicę. Wypływając na nowym akwenie jest się jak dziecko we mgle. Nawet echosonda na tak dużej wodzie nie przyniesie szybko rezultatów. Dziękuję bardzo za informację i zachęcam innych wędkarzy do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami nt. wędkowania na tym jeziorze. Oczywiście punkt pomocy. :-) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

chciałbym się dowiedzieć co nieco o jeziorze Nyskim (również nazywanym głębi nowskim).

A mianowicie najważniejsze to z jakiej strony jeziora wybrać się na najlepsze miejscówki na leszcza czy też karpia (słyszałem że są tam ładne karpie, ale ta informacja pochodzi aż z 2005 roku). Interesuje mnie też na co tam łowić i czym nęcić. Byłem tam już raz i rezultaty były mizerne a wędkarze obok mieli dużo brań i wyciągali z wody parę ładnych ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

jak z sandaczem w pażdzierniku na nyskim?? Pytam się bo mam zamiar wybrac się ,ze znajomymi na parę dni (od19-do24.X).Czy jest równie dobrze jak na wiosnę?Chetnie przeczytałbym parę wskazówek, jeśli tylko ktoś chciałby się poddzielić ze swoją wiedzą na temat j.nyskiego. Dodam tylko że bedziemy łowić na spinning z łódki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 2 months later...

Pilek01 jezeli dalej szukasz informacji gdzie na karpia czy leszcza to od strony siestrzechowic siedza napprawde potezne karpie leszcza pod dostatkiem a z tego co wiem to i amur sie trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

witam kolegów mam pytanie chcę się wybrac nad Jezioro Nyskie dokladnie do Głębinowa na te kamienie Jaka jest woda na tym jeziorze (zielenizna czy może cos gorszego) :cry::sad: no i czy jakas rybka bierze na tym jeziorze? z góry dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rybka bierze ? Człowieku!!!!!!!! Jak tylko nie ma jakiś tam anomalii pogodowych (np. deszcz i 8 st.celsjusza w lipcu ) to leszcza połapiesz na pewno .Ja osobiście nigdy nie wróciłem stamtąd o kiju.Co do kamieni , to ja na przykład nie przepadam.Wolę plażę , która jest jakieś 100m. od kamieni w lewo.Dużo wygodniej sie wedkuje oraz holuje złowione sztuki.Na kamykach jest po prostu niewygodnie i przewaznie miejsca brak.Co do zieleniny to sie zgadza - o tej porze roku woda tam lubi kwitnąć niestety .Ja bylem niedawno i wtedy jeszcze nie kwitła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jestem od paru dni na wczasach w Głębinowie, sam leszczy nie łapię ale koledzy z brzegu wyciągają spore leszcze takie do 2,5 kg. Ja na spinning z brzegu złapalem parę bolonków i jednego jazia. Co do sandacza na spinning to porażka, dwie wyprawy z łodzi ,jeden kontakt. Musze dodać , że rozmawiałem z miejscowym wędkarzem i odradzał mi w tej chwili spinning, ponoć są efekty na martwą rybkę, ale jakoś nie ciągnie mnie do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam coś jeszcze :)

Nie mogłem edytować wcześniejszego postu , więc dodaję poniżej.

0101fd4d0675993bm.jpg

Mapka niby ta sama , lecz z zaznaczonymi rewirami bytujących tam ryb.Co do zaznaczonych miejsc , to są one przeze mnie oraz znajomych sprawdzone od strony Skorochowa ,Głębinowa oraz Wójcic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Głebinowie na tych kamieniach to na co się nastawic?

Dokładnie , tak jak napisał suhhar , z tym że wg. mnie to głównie leszcz ,a jeśli masz czym wywieźć trupka/żywca to również sandacz.Niekiedy nie trzeba wywozić - można po prostu zapodać żywca z wyrzutu.

Aha... i jeszcze jedno z moich spostrzeżeń dotyczących "kamyków" .Otóż łowiąc tam niekiedy warto wejść do wody powiedzmy "po pas" , i wtedy dokonywać rzutów.Ta teoria sprawdza mi się przy łowieniu na DS z koszyczkiem w bardzo upalne dni oraz noce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.