Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Nyskie


Robson11

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 364
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

technops, to chyba te planowane roboty na nyskim, gdzieś o nich czytałem. (mają trwać jednocześnie na Otmuchowie i nyskim) chyba tu:

http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121025/POWIAT02/121029631

http://www.otonysa.pl/news.php?id=66549

A ja zastanawiałem sie nad kupnem lodzi. teraz sprawa się wyjasniła - NIE - bo po co jak wody nie będzie :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam jestem z Prudnika zamierzam łowić karpie na tym jeziorze czy możecie mi doradzić z której strony jeziora najlepiej czym nęcić i co zakładać na włos z reguły jezdziłem od strony Wójcic ale przewaznie na leszcza w tym roku zamierzam nastawić sie na karpia może koledzy pomożecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojedziesz od strony Kałkowa to sprawdź miejsca gdzie wpływają te małe rzeczki po drugiej stronie jeziora. Latem widać tam takie pływające maciory, że głowa mała :) ja tego nie łowie nie znam się karpiarstwie podaje Ci tylko miejscówki gdzie nie raz widziałem wygrzewające się karpie. Zobacz sobie na google maps ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Rozpoczęcie sezonu - sobota - niezbyt udana, poza świeżym powietrzem i wiatrem w gębę, nic nie zlapalem, za to niedziela na głębinowie - bardzo udana. 5 większych jazi, 1 leszek w granicach 50cm (niestety spiął się przy brzegu) do tego kilka plotek i leszczyków. Ogólnie caly dzień się coś dzialo. Brania ustaly ok.18.00.

Niestety były i minusy: Z żalem oglądałem zacięcie miejscowych i przyjezdnych "poławiaczy pereł" i słuchanie pieprzenia ile, kto i kiedy wyciągnął "PATELNI". :sad: I tak sobie zdałem sprawę z przepaści jaka nas dzieli od normalności. (jeden lub dwa leszki po 50cm potrafi wykarmić rodzinę na weekend) po jakiego grzyba zabierać 16 sztuk? :shock:

To jest niestety Polska. W myśla zasady: "jak dają to brać" (jak biorą to brać :sad: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pojedziesz od strony Kałkowa to sprawdź miejsca gdzie wpływają te małe rzeczki po drugiej stronie jeziora. Latem widać tam takie pływające maciory, że głowa mała :) ja tego nie łowie nie znam się karpiarstwie podaje Ci tylko miejscówki gdzie nie raz widziałem wygrzewające się karpie. Zobacz sobie na google maps ;)

Tylko kolego pamiataj ze po tej stronie zbiornika sa na wiosne tereny ochronne ( TARLISKA) widoczne tablice co kilkaset m

I mozna lowic dopiero po 1 czerwca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pzw.org.pl/opole/wiadomosci/75580/60/odlowy_selekcyjne_na_zbiornikach_nysa_i_turawa

no i link jak komus umknela ta wiadomosc

dotyczaca jeziora nyskiego

7 Ton leszcza to jest paranoja! nawet jak na takie duże jezioro! popiepszyło się w główkach totalnie tam u góry. Presja wędkarska na jeziorze jest ogromna a ci ( celowo z małej litery ) przyjadą i LEGALNIE wyłowią leszcze i to w OKRESIE TARŁA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Odłów obejmie również suma dla badań naukowych prowadzonych przez UWM z Olsztyna" haha dobre, pewnie będą to badania w stylu czy lepszy smażony czy wędzony. Na miejscu tamtejszych wędkarzy pojechałbym tam z kamerą i zobaczył co się święci, u mnie pare lat temu podczas odłowów kontrolnych płoci i leszczy wyłowili kilkadziesiąt sandaczy i szczupaków. Oczywiście nie wypuszczono ich do wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.pzw.org.pl/opole/wiadomosci/75580/60/odlowy_selekcyjne_na_zbiornikach_nysa_i_turawa

no i link jak komus umknela ta wiadomosc

dotyczaca jeziora nyskiego

7 Ton leszcza to jest paranoja! nawet jak na takie duże jezioro! popiepszyło się w główkach totalnie tam u góry. Presja wędkarska na jeziorze jest ogromna a ci ( celowo z małej litery ) przyjadą i LEGALNIE wyłowią leszcze i to w OKRESIE TARŁA...

a najlepsze jest to ze 2 lata temu byla podobna akcja i leszcze podczas tarla odlowili

i czesc przezucono do turawy ( niby roznorodnposc bilogiczna ) A TERAZ TEZ MAJA JE ODLAWIAC Z TURAWY 7 ton ; czesc leszczy odlowionych 2 lata temu trafila do malych stawow i stawikow ROZNYCH KOL PZW i po 2 tygodniach juz nie bylo po nich slychu bo wszystkie zostaly wylowione WIEC SIE PYTAM PO CO TO WSZYSTKO

nie latwiej odlowic 7 ton leszcza podzielic przez ilosc czlonkow w okregu w opolu i kazdy by przyjechal i by odebral np 10 kg leszcza i by bylo latwiej

niz odlawiac z nyskiego przewozic , wpuszczac do stawu wydawac na zanete i przynete no i czas marnowac, i wszyscy by byli zadowoleni

a 2 gie pytanie jak to sie ma w przypadku

w regulaminie jest zakaz przewozenia zywcow z innej wody niz w ktorej sie lowi

chodzi o choroby i pasorzyty itd

jak ma sie do wylowienia 7 ton ryb i porozrzucaniu po calym wojewodztwie

czy kazda ryba bedzie jakos badana ? A CO W PRZYPADKU JAK leszcze z nyskiego maja jakas chorobe lub tasiemca ? to okaze sie ze wszystkie ryby z opolskiego sa chore i je szlag trafi W CALYM WOJEWODZTWIE I ZARAZA RYBY KTORE NIE BYLY BY ZARAZONE i co wtedy ?

i to jest wlasnie Polska

PS sorki za pisownie ale jestem poirytowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro niby tyle ryby zostalo na otmuchowie w dolkach po spuszczaniu wody czemu tam ich nie odlawiaja ? i czemu odlawiaja w okresie tarla ano dlatego ze leszcze grupuja sie w stada tarlowe i wystarczy postawic tylko tam sieci niz latac po calym jeziorze a po 2 dlaczego w okresie jak sandacz bedzie mial tarlo ? czy postawione sieci i przypadkowe wpadniecie ryb ma wplyw na tarlo no i jeszcze przepis zezwalajacy plywac po jeziorze tym co chca lowic bialoryb z lodki ? i kto to bedzie sprawdzal i monitorowal te sieci jak maja byc 24 h na dobe w wodzie ! JEST PROSTE ROZWIAZANIE NA TO

zastawiamy sieci, walimy leszcze do specjalnach pojemnikow a w nocy obskakujemy sieci i wybieramy sandacze a jak bedzie plynac psr to do wody ryby i mozna powiedziec ze jacys klusownicy sie krece , zreszta i tak klusownicy maja ulatwione zadanie nawet wlasnch sieci nie musza rozkladac wystarczy ze obskocza te co juz za zastawione powybieraja lepsze ryby a w razie kontroli to sie powie ze plynie za plotka na baciki i tyle

lepiej niech bolenie odlawiaja niz te sumy do badan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mietkow po 2 krotnym spuszczeniu bezrybie, topola cienizna , kozielno to juz katastrofa nawet w sieci ryby nie wpadly podczas odlowow kontrolowanych, otmochow juz tez potrzebuje kilku lat zeby sie odrodzil teraz pora na nyskie i na turawe zeby zniszczyc

a reszte zalatwia bolenie i kormorany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda co piszecie sam doświadczyłem tego w sobotę masakra cały dzień i zero brań,żadnego większego leszcza,rozpieprzą wszystko co jest możliwe a my tyle kasy płacimy żenada, :sad: byłem od strony Wójcic totalna klapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Powiedzmy szczerze, znam to towarzystwo z okręgu i wiem że co nie którzy nie "lubią" Nysy i rejonu jezior nyskich.... Zawsze dostajemy po dupie jeśli chodzi o zarybienia... w piątek pojechałem sobie na wał zobaczyć... akurat natknąłem się na zarybianie sandaczykiem... pomogłem im go wpuszczać ale to co ja wpuściłem prawie wszystko zostało wyrzucone z falą, rybitwa gryzła z góry itd. Jak 2% z tego przeżyje (atak z powietrza, z wody - drapieżniki i inne czynniki) to będzie git... co do odłowów tłumaczą się że jest go za dużo - trzeba przeżedzić itd. Leszcz który powinienważyć 1,5kg waży ok 1,1kg... te wytłumaczenia mogą sobie wsadzić w 4litery... leszcza nie jest dużo, jest ogromna presja na niego (zasiadają się na niego miejscowi, z woj śląskiego, dolnośląskiego i z innych województw), kłusole swoje tez robią i kormorany. Inną sprawą jest to że rozrasta się populacja suma która że sandacza na potęgę, lina i leszcza. Powinni się zająć tym problemem bo to jest niepokojące... niektóre sumy mają grubo ponad 2m i sandacza 2-3 kg wciąga na raz. Jaki jest też sens odławiania podczas tarła i zbliżającego się remontu tamy i innych urządzeń zbiornikowych. Oni chyba spisują ten zbiornik na straty, bo mają spuszczać wodę (chyba całej nie), ale pewnie pojawi się wtedy problem otmuchowa kiedy to z powodu przyduchy zginie miliony ryb, a to napewno się wydarzy... szkoda tylko że najlepszy niegdyś zbiornik sandaczowy degradują do poziomu zielonej brei pełnej bezrybia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.