Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Nyskie


Robson11

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 364
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Puściło na pewno. Na kamerce OSiR widać, że lodu nie ma. Od jutra wiatr się ma uspokoić, więc kto wie może będzie można z rana już popływać. Ja chyba osobiście wybiorę się na Odrę popływać- tam podczas wodowania nie trzeba do wody wchodzić, a na Głębinowie niestety jest to konieczne, a jakiś wybitnych wyników to ani tu ani tu już sie spodziewać nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no najbardziej optymistyczny scenariusz i szczyt szczytów, to jedno branie ;) ale chodzi o samo pobycie nad wodą i łodzi wszak zimowa przerwa już tuz tuz, potem dop. czerwiec. Wiec trzeba sobie pomachać na zapas :) Zatem jutro prawdopodobnie sam popływam na Nyskim, bo mi kumpel chorobę morska złapał po zjedzeniu jakiejś ryby w konserwie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 100%, ale jednak grudniowa rzeka bardziej mnie przyciąga i jak mówiłem przy wodowaniu nie muszę do wody wogóle wchodzić. Ja tak długiej przerwy nie mam- nowy rok to próby złowienia troci, potem luty znowu trocie, a od marca białoryb, a maj to już Odra i spinning i pewnie belona nad morzem. Zawsze jest gdzie wyskoczyć, posiedzieć nad wodą :) Daj znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, popływałem, porzucałem i tyle. Jakieś tam delikatne trącenia się zdarzały, co trudno nazwać braniem. Dwie rybki widziałem i nie wiem jak tamten kolega to zrobił, ale patrze w stronę tamy a tam chlapie się coś przy łódce. Myślę sobie ale będzie rybsko, nagle widzę głowę ręce później nogi. Masakra ktoś najzwyczajniej w świecie wypadł za burtę. Na szczęście udało się mu wrócić na łajbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam.

Potrzebuje informacji dot. dojazdu od strony bukowa, konkretnie droga za kapliczką. Podobno po pracach związanych z drogą i wałem został postawiony szlaban i teoretycznie nie ma tam przejazdu. Pytanie jaki jest stan faktyczny, czy jest jakas alternatywna droga dojazdu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przedmówcę :)

byłem w sobote za leszczem z łodzi na spławik. Trochę późno wypłynąłem bo o 7 rano. Brania ponoć były koło 5-tej i trwały tylko chwilkę. Ale dwie sztuki padły - 12 i 14 cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Byłem na nocce z wczoraj na dziś. Ogólnie słabo na 2 łowiących 1 niewymiarek sandał 48cm i jedno banie ale puste( metoda żywiec). Z rana przestawienie na lechy i zameldowało się 8 sztuk takich (45-60cm). Pogoda idealna zachmurzone w miarę ciepło i nie padało + lekki wiaterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareksm2 Byłem od strony Bukowa na nocce z środy na czwartek i leszcze brały tak samo popołudniu jak i rano, tak więc pośpiech nie jest konieczny. Popołudniu najlepsze brania były od 17 do 20, natomiast rano od 3.30 do 7-o tej godzinie się zwinąłem, ale brały całkiem przyzwoicie do samego końca, więc pewnie później też byś połapał. Nie brało jakoś wyjątkowo, ale zarówno w popołudniowej jak i rannej "sesji" udało się wyciągnąć po kilkanaście sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 i 2 zjazd osobówką dojedziesz bez problemu, natomiast dalej zwykłym samochodem bym się osobiście nie pchał. Z drugiej strony rzeczywiście są tacy co dojeżdżają z przyczepką kempingową, więc jak ktoś się uprze to można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Odrobili troche wody, jak na moje oko to jest moze mniej o 50-70 cm niz przed spuszczeniem takze nie ma dramatu.

Bylem dzisiaj od 4 rano do 11 za leszczem ale bez efektów.

Ale niestety w Wójcicach parkowałem auto z przyczepą i UKRADLI MI ROLKI BOCZNE PRZYCZEPY PODŁODZIOWEJ

Koszt 300 zł takze nawet nie ma co na policje zglaszać. eh :/

Kupie nowe i tym razem po wyregulowaniu dam je do przyspawania na stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich. Pierwszy post i sprawa niecierpiąca zwłoki.

Prosiłbym o doradzenie mi , gdzie najlepiej uderzyć w taką aure z drugą Połówką,

w planach była Turawa ale nie jestem w stanie nic się na temat stanu wody, ani ryby dowiedzieć.

Szukam miejsca gdzie móglibyśmy spokojnie rozłożyć pawilon, podjechać autem i spędzić 2/3 dni nad wodą. Będę miał ze sobą ponton(wspomagany siłami mięśni). Nastawiony jestem na spining z pontonu kopytami i kwestia doboru odpowiedniej miejscówki ( aby wiosła dał radę ) i na noc z gruntu na koszyk lub na żywca z wywózki nie byłoby zbyt daleko.

Jak wieści z J. Nyskiego? Znajdę coś odpowiedniego i jest sens jechać? Czy lepiej wybrać Turawę? Mam dylemat bo nigdy nie byłem na tych łowiskach, a rano mieliśmy wyjeżdżać własnie nad Turawę. Oczywiście czy można kąpać się na zbiornikach, ew. adresy miejscowości gdzie można szukać i się osiedlić nad wodą.

Proszę o w miarę możliwości szybką reakcję, nie mam pojęcia gdzie jechać.

Bardzo dziękuje i serdecznie pozdrawiam. Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ci proponuje jechać na wójcice zostawić tam auto i płynąć na wyspe i tam spędzić czas. Z brzegu to troche kicha bedzie bo pewnie nie ma gdzie chyba ze na cypel na wójcicach ale tam moze nie byc miejsca i wody pod nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.