Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro Nyskie


Robson11

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 364
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W związku z tym ,że remont tamyna J.Nyskim  dobiega końca bardzo prawdopodobne może być to że ktoś będzie chciał przeprowadzić jakieś testy zmodernizowanej tamy przy jakimś dużo wyższym piętrzeniu wody  niż dotychczas się utrzymywała  ale to tylko takie osobiste dywagacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszlabanowali wszystko w lasku stoją 3 szlabany na odcinku 50metrów, cyrk normalnie szkoda tylko ze wędkarze są w tym cyrku małpami.

Dojechać można od strony Kwiatkowa za kościołem polna droga w lewo (po deszczu może być ciężko) pozniej jest szlaban w szczerym polu objechać go można i z lewej i z prawej strony za szlabanem w lewo (dojedziesz nią do lasku) później przed wałem zjazd w dół i to tyle w temacie.

Dodam tyle ze podobno w tym tygodniu ktoś zarobił tam mandat 500zł za to ze stał samochodem nad wodą  ale ile w tym prawdy to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mandaty sypią - i to nie jeden. Lornetami czają z łodzi, podpływają i "cyk". Te 500 zł to na program sami wiecie jaki .... he he.

A tak na serio to jak pisałem, z Lądka też chłopaki dostali. A szlabany - jak jakaś linia demarkacyjna. Wszędzie z buta lub łodzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odwiedzał ktoś jezioro nyskie od strony Kałkowa? Jak z dojazdem? Znajomy mi mówił, że usunęli ten korzeń blokujący dojazd do jeziora, a szlabany ustawione są na wałach. Czyli można przejechać do jeziora nie wjeżdżając na wały. Ktoś może to potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem forum mam na imię Bogdan a mieszkam w Dzierżoniowie. Mam pytanie właśnie odnosnie gdzie mógłbym zwodować łódkę pozostawić auto i nie bać się że jakiś baran porysuje czy też się włamie, drugie pytanie co i jak z wjazdem od strony Bukowa Kałkowa? Była zajebista miejscówka to jak zwykle musieli kłodę pod nogi rzucić,wybieram się na weekend z rodziną i nie wiem gdzie mógłbym się zwodować i przepłynać na drugą stronę. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy i koleżanki byłem od strony bukowa w zeszłym tygodniu i jest możliwość dojechania do samej wody, szlabany są otwarte mało tego jest zrobiony zjazd do wodowania łódki ale ciemniaki łowiący ryby ustawiają się tam z wędkami bo twierdzą że nie ma tam żadnej informacji że tam jest miejsce do wodowania łódek. Do jasnej cholery to pomyśl człowieku że nie ma innego miejsca na tym terenie do zwodowania łodki. Moim zdaniem fajna miejscówka tylko ludziska jak i wędkarze tak i zwiedzający to miejsce zostawiają bałagan masakra.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie szlabany od strony Bukowa zostały zamknięte. Wczoraj wieczorem były otwarte. Dziś rano wracając z nocki ZONG ............. szlabany zamknięte. Więc koledzy uważajcie, ja sobie daruje wjeżdżanie. Chyba od zeszłego roku daruję sobie całkowicie opolskie. Nie ma gdzie łowić z brzegu. Mam terenówkę, więc przez krzaki się przedarłem, ale za mną zostało jeszcze z 5 zmotoryzowanych ekip, ciekawe jak sobie poradzili. Nie rozumiem takiej działalności - wieczorem szlabany otwarte, przejeżdża się przez utwardzone miejsce do jeziora nie wjeżdżając na wały, a rano jakiś pajac zamyka drogę powrotną. To chyba celowe działanie. A co do ryb to kicha.... ja jednego leszka ok. 50cm, inne ekipy podobnie po jednej sztuce. Rano pod wyspami szalał trochę bolek, a tak to nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do wody na zbiorniku Nysa

Aktualności | 2016-07-21 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Wydrukuj

W związku z licznymi telefonami od wędkarzy przekazujących informacje o utrudnionym dostępie do wód zbiornika Nysa, w dniu 20 lipca 2016 roku wspólnie z  Prezesem Okręgu Jerzym Kozłowskim, Dyrektorem Biura Jakubem Roszukiem zostało zorganizowane spotkanie mające na celu zweryfikowanie otrzymywanych informacji w terenie. Przegląd rozpoczął się od spotkania na stanicy wędkarskiej w Głębinowie z  wędkarzami, którzy przedstawili swoje uwagi i zastrzeżenia. Po rozmowie udaliśmy się drogą wzdłuż brzegu celem sprawdzenie dostępności brzegu do wędkowania. Po objeździe całego zbiornika Nysa można stwierdzić, że dostęp do wód od strony Głębinowa i Wójcic jest w miarę możliwy. Problem jest natomiast widoczny od strony Bukowa i Kwiatkowa, gdzie w wyniku prowadzonych prac remontowych został zamknięty dojazd od strony Bukowa. Na drodze pojawiły się znaki zakazu wjazdu oraz szlabany (przypominamy, że według obowiązujących przepisów wjazd na teren czaszy zbiornika zaporowego jest zabroniony). Okręg PZW Opole już od roku 2014 zwracał się do RZGW z prośbą o wyznaczenie miejsc parkingowych. Wspólnie z kierownictwem zbiornika udało się wyznaczyć i wykonać kilka takich miejsc:
1.      Przy drodze Biała Nyska - Kałków;
2.      W Sietrzechowicach  miejsce wykonane kilka lat temu przez PZW Opole;
3.      W Bukowie na końcu drogi prowadzącej z Bukowa do wału (końcowy odcinek jest w obecnym stanie nieprzejezdny);
4.      Przy przepompowni w Zwierzyniu,
5.      Przy rzece Nysa Kłodzka w Otmuchowie, pomiędzy mostem kolejowym a mostem obwodnicy;
6.      Przy nowej przepławce dla ryb (w trakcie realizacji ze względu na trwające prace remontowe).
W dniu dzisiejszym (21.07.2016 r.) zostało  zorganizowane spotkanie z kierownikiem  zbiornika Nysa, z którym również przeprowadzono objazd i weryfikację stanu faktycznego. Według informacji przekazanych przez kierownika, prace modernizacyjne nie są jeszcze wykonane do końca, nie dokonano jeszcze odbiorów. Ale nawet po modernizacji RZGW nie widzi możliwości wjazdu na teren czaszy zbiornika, gdyż nie pozwalają na to obowiązujące przepisy. Okręg PZW Opole w wspólnie z RZGW będzie mimo to pracować nad lepszym i łatwiejszym dostępem do wód zbiornika. Będzie to jednak możliwe po ustabilizowaniu się poziomu wody w zbiorniku, który to poziom ma wzrosnąć w najbliższym czasie o 140 cm. Dopiero wtedy mogą nastąpić konkretne ustalenia pomiędzy RZGW a Okręgiem PZW Opole dotyczące dostępu do lustra wody.  Dla wyjaśnienia przypominamy jednak, że prawo powszechnego dostępu do wód dla ludzi i wędkarzy nie jest to jednoznaczne z udostępnieniem dojazdu samochodem bezpośrednio do brzegów zbiornika czy rzeki.  
Mając na uwadze dobro i wygodę wędkarzy łowiących na zbiorniku Nysa, Okręg PZW Opole deklaruje dalsze starania i działania mające na celu uzyskanie jak najlepszego dostępu do wód zbiornika.(AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do wody na zbiorniku Nysa

Aktualności | 2016-07-21 | Publikujący: Okręg PZW w Opolu

Wydrukuj

W związku z licznymi telefonami od wędkarzy przekazujących informacje o utrudnionym dostępie do wód zbiornika Nysa, w dniu 20 lipca 2016 roku wspólnie z  Prezesem Okręgu Jerzym Kozłowskim, Dyrektorem Biura Jakubem Roszukiem zostało zorganizowane spotkanie mające na celu zweryfikowanie otrzymywanych informacji w terenie. Przegląd rozpoczął się od spotkania na stanicy wędkarskiej w Głębinowie z  wędkarzami, którzy przedstawili swoje uwagi i zastrzeżenia. Po rozmowie udaliśmy się drogą wzdłuż brzegu celem sprawdzenie dostępności brzegu do wędkowania. Po objeździe całego zbiornika Nysa można stwierdzić, że dostęp do wód od strony Głębinowa i Wójcic jest w miarę możliwy. Problem jest natomiast widoczny od strony Bukowa i Kwiatkowa, gdzie w wyniku prowadzonych prac remontowych został zamknięty dojazd od strony Bukowa. Na drodze pojawiły się znaki zakazu wjazdu oraz szlabany (przypominamy, że według obowiązujących przepisów wjazd na teren czaszy zbiornika zaporowego jest zabroniony). Okręg PZW Opole już od roku 2014 zwracał się do RZGW z prośbą o wyznaczenie miejsc parkingowych. Wspólnie z kierownictwem zbiornika udało się wyznaczyć i wykonać kilka takich miejsc:
1.      Przy drodze Biała Nyska - Kałków;
2.      W Sietrzechowicach  miejsce wykonane kilka lat temu przez PZW Opole;
3.      W Bukowie na końcu drogi prowadzącej z Bukowa do wału (końcowy odcinek jest w obecnym stanie nieprzejezdny);
4.      Przy przepompowni w Zwierzyniu,
5.      Przy rzece Nysa Kłodzka w Otmuchowie, pomiędzy mostem kolejowym a mostem obwodnicy;
6.      Przy nowej przepławce dla ryb (w trakcie realizacji ze względu na trwające prace remontowe).
W dniu dzisiejszym (21.07.2016 r.) zostało  zorganizowane spotkanie z kierownikiem  zbiornika Nysa, z którym również przeprowadzono objazd i weryfikację stanu faktycznego. Według informacji przekazanych przez kierownika, prace modernizacyjne nie są jeszcze wykonane do końca, nie dokonano jeszcze odbiorów. Ale nawet po modernizacji RZGW nie widzi możliwości wjazdu na teren czaszy zbiornika, gdyż nie pozwalają na to obowiązujące przepisy. Okręg PZW Opole w wspólnie z RZGW będzie mimo to pracować nad lepszym i łatwiejszym dostępem do wód zbiornika. Będzie to jednak możliwe po ustabilizowaniu się poziomu wody w zbiorniku, który to poziom ma wzrosnąć w najbliższym czasie o 140 cm. Dopiero wtedy mogą nastąpić konkretne ustalenia pomiędzy RZGW a Okręgiem PZW Opole dotyczące dostępu do lustra wody.  Dla wyjaśnienia przypominamy jednak, że prawo powszechnego dostępu do wód dla ludzi i wędkarzy nie jest to jednoznaczne z udostępnieniem dojazdu samochodem bezpośrednio do brzegów zbiornika czy rzeki.  
Mając na uwadze dobro i wygodę wędkarzy łowiących na zbiorniku Nysa, Okręg PZW Opole deklaruje dalsze starania i działania mające na celu uzyskanie jak najlepszego dostępu do wód zbiornika.(AP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak jest, przynajmniej rzeczowe informacje. Dzięki za info.  Krótko mówiąc skończyło się dojeżdżanie samochodem do brzegów jeziora. Czasy "wolnej amerykanki" chyba bezpowrotnie minęły. Szkoda, była tan namiastka naturalnej dziczy. Zostaje więc łódź u grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś masakra z tym dojazdem od strony Bukowa,przecież jest tam droga za wałem i niczego auta wjeżdżające nie niszczą. To tylko jakiś debil mógł wymyślić,właśnie wczoraj się dowiedziałem ze szlabany są odnowa zamknięte a dzisiaj sie tam wybieraliśmy. Jak zawsze kłody pod nogi trzeba szukac innej miejscówki!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona jeziora od Bukowa, tak jak pisałem miała namiastkę naturalnego zbiornika. Pozostałe części to beton i kamienie, gdzie wędkarz na wędkarzu. Na nockę siedzisz na krzesełku i tyle. Odpada staropolska wędkarska biesiada, jakieś piwko odpoczynek. W zasadzie nawet nie chodziło o te ryby, tylko o klimat i odpoczynek. Jak by brało będzie ok, jeżeli nie.... też fajnie. A tak ..... jest lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.