Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak dziś było na rybach listopad


tomek1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Pozazdrościłem koledze RSM zimnych kleni. Poszedłem do kuchni, wziąłem nóż i nakroiłem co tam mogłem znaleźć w lodówce i nie tylko. Łowiłem 13:30-16:30. Trochę mi zajęło zanim znalazłem stadko ale jak je już namierzyłem to na branie czekałem może 3 minuty. Łowiłem feederami z wykorzystaniem małych 10-20g ciężarków przelotowych. Długie przypony a na końcu ser, chleb i kostki salcesonu. Brania miałem na wszystkie przynęty ale to salceson był hitem tego dnia. Przeszedłem spory kawałek brzegu ale takie aktywne łowienie kleni, które nazywam "na chodzonego" właśnie bardzo lubię. Tego dnia udało się doholować 3 sztuki. 51, 48 i 43cm.

20201129_140609.jpg 20201129_140449.jpg

  • Super 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza miejska Odra rzeczywiście daje spore pole do popisu z feederowym podchodzeniem dużych kleni. Ze spinningiem zdecydowanie trudniej niż na małych rzekach i w kanałach. Ja planuję jeszcze nocne łażenie z drop shotem. Już kiedyś ta technika dawała mi fajne klenie, ale muszę znaleźć chwilę, żeby nad tym popracować. Do myślenia dał mi filmik wrzucony przez Jacena, gdzie do przynęty westina wychodził białoryb. To da się wykorzystać według mnie. 

Tymczasem dzisiaj jeszcze raz metoda. Mamy z synem dobrany fajny mix na zimne dni i wyselekcjonowane przynęty. Wielu twierdzi, że już koniec sezonu na metodę. My uważamy inaczej. Ostatnio było chłodniej ale woda jeszcze w miarę. Dzisiaj obserwowaliśmy już znaczny spadek temperatury wody w obławianych jesienią stawach, także doskonały poligon do przetestowania naszych wstępnych wniosków. I powiem, że jest obiecująco. 5 jesiotrów, ze 4 spięte ryby i 3 karpie. Ważne jest miejsce, sposób nęcenia i obserwacja w kontekście analizy możliwych ścieżek ruchu ryby. Ważny jest kolor i rozmiar. Przed nami testy na wodach trudniejszych, nie tylko ze względu na to że PZW. Może skuszę się opisać detale naszych działań, jeżeli uzyskamy miarodajną powtarzalność. 

IMG_20201129_140510.thumb.jpg.706dcfebe9587c1f8cc7c5cbc951a15a.jpg

 

  • Super 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.