Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wyjazd nad morze.


KitApple

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio dotarło do mnie ze muszę koniecznie wybrać się nad morzę w sprawach prywatnych. Jadę do jastrzębiej góry. Mogę coś tam teraz złapać z plaży? Czy da się spinningować z plaży nie wchodząc do wody? A na surfcasting? Mogę łapać na coś takiego TAKA GRUNTóWKA ? Jest tam port? Dawajcie rady i pchajcie wszystkie możliwe info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
20 minut temu, KitApple napisał:

Mogę coś tam teraz złapać z plaży? Czy da się spinningować z plaży nie wchodząc do wody? A na surfcasting? Mogę łapać na coś takiego TAKA GRUNTóWKA ? Jest tam port? Dawajcie rady i pchajcie wszystkie możliwe info.

Zawsze warto próbować. Dobre miejsce w tamtej okolicy to Rozewie. O tej porze z plaży w grę wchodzą płastugi i być może dorsz, który jesienią podchodzi blisko brzegu. Wędka którą zalinkowałeś nie nadaje się na plażę- jest zbyt krótka. Im dłuższa tym lepsza, min. 3.6 m optymalnie 3,9-4,5 m. O zestawach, sposobach- poczytaj w dziale morze. Można spinningować z plaży, ale to nie jest najlepszy czas na ryby z plaży.

Najbliższy port to Władysławowo. Można liczyć na płocie, leszcze, okonie, płastugi, sandacze. Ale uwaga na regulamin. Od 15 września połowy tylko od 7-17 i zakaz spinningu w porcie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek1 napisał:

Zawsze warto próbować. Dobre miejsce w tamtej okolicy to Rozewie. O tej porze z plaży w grę wchodzą płastugi i być może dorsz, który jesienią podchodzi blisko brzegu. Wędka którą zalinkowałeś nie nadaje się na plażę- jest zbyt krótka. Im dłuższa tym lepsza, min. 3.6 m optymalnie 3,9-4,5 m. O zestawach, sposobach- poczytaj w dziale morze. Można spinningować z plaży, ale to nie jest najlepszy czas na ryby z plaży.

Najbliższy port to Władysławowo. Można liczyć na płocie, leszcze, okonie, płastugi, sandacze. Ale uwaga na regulamin. Od 15 września połowy tylko od 7-17 i zakaz spinningu w porcie. 

Ale że co nie można spinningować w porcie? czemu? do kiedy? i jeszcze jedno czy z plaży na spinning mogę coś złpaćnie wchodząc do wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KitApple napisał:

Ale że co nie można spinningować w porcie? czemu? do kiedy? i jeszcze jedno czy z plaży na spinning mogę coś złpaćnie wchodząc do wody?

Tu czytaj o zasadach połowu w porcie

Łowienie z brzegu o tej porze- ciężka sprawa. Gdyby to był maj, byłaby szansa na na belonę, choć i tak lepiej spinningować z wody, bo w Rozewiu są w wodzie głazy. Można próbować łowić trocie z brzegu (nie w porcie!) bo zakaz połowu w morzu w tym roku został skrócony do 15 listopada. tu czytaj, ale tu też lepiej łowić z wody i raczej w pierwszych miesiącach nowego roku. 

Proponuję Ci zabrać gruntówkę i spławik i połazić po porcie we Władysławowie w poszukiwaniu płoci i okonia na spławik a z gruntu płastugi i sandacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, KitApple napisał:

czyli ze niema sensy=u z brzegu? a w porcie jest zakaz DO 15 listopada spinningu? czyli bede mogl juz?

Kolego, czytaj uważnie. W porcie zakaz spinningu od 15 września do końca lutego.

Z plaży nie ma zakazu spinningu, jest okres ochronny troci do 15 listopada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.