Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Który silnik do pontonu.


Adamoski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam ponton Bark 280 z doczepianą pawężą ( wiosłowy) , chciałby aby mikołaj dokupił mi do niego silnik i mam dwóch kandydatów: 

1. http://bezwiosel.pl/sklep/15-storm-35km-2t-silnik-zaburtowy.html

2. http://bezwiosel.pl/sklep/69-silnik-zaburotwy-2t-8.html + akumulator 

 

Pływać będę po Zalewie Zegrzyńskim oraz Narwi , liczy się dla mnie łatwość transportu. Boje się , że silnik elektryczny będzie cieknąć ( paliwo, oleje ) gdy będę go przewoził wewnątrz samochodu. Jakie są wasze doświadczenia , jakieś rady w w/w kwestii, które mogą mi pomóc. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
55 minut temu, Adamoski napisał:

Pływać będę po Zalewie Zegrzyńskim oraz Narwi , liczy się dla mnie łatwość transportu. Boje się , że silnik elektryczny będzie cieknąć ( paliwo, oleje ) gdy będę go przewoził wewnątrz samochodu. Jakie są wasze doświadczenia , jakieś rady w w/w kwestii, które mogą mi pomóc. 

Jak elektryczny, to najmocniejszy na jaki możesz sobie pozwolić (jak najwięcej LBS) i do tego odpowiednio dobrany mocny akumulator. Pamiętaj, że spalinowy z linku nie ma wstecznego biegu, wsteczny uzyskujesz przez obrócenie silnika o 180 stopni. 

Ja pływam po jeziorze 1000 ha na elektryku 66 lbs i daje radę. Wystarcza na 3-4 godziny trollingu non-stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-4 godziny? Jakie masz aku? U mnie 70 lbs i aku 130 ah  Haze i pływam do woli.  Adamowski spalinke możesz wozić w odpowiedniej pozycji i nic Ci nie wycieknie. Swoją wożę na boku i jak do tej pory jeszcze nic mi nie wyciekło z tym że zbiornik paliwa mam podczepiany a na zakończenie pływania wszystkie paliwo z gaźnika wypalam do końca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, zajac222 napisał:

3-4 godziny? Jakie masz aku? U mnie 70 lbs i aku 130 ah  Haze i pływam do woli.

100 Ah. Piszę o bezpiecznym czasie pływania w trollingu z prędkością ok. 3 km/h, gdzie jeszcze napięcie jest na przyzwoitym poziomie. Oczywiście zdarzyło mi się pływać dłużej, ale też zdarzyło się ostatnie 200 metrów pod wiatr dymać na wiosłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.