Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

DROP-SHOT & klasyczny spining & boczny trok


ciepiela22

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

tylko u nas w niescie nie ma ani 0.08 -ani 10 ani 12 tylko 0,14 i dlatego ptyam czy 0,14 czy żyłka a łapiesz metodą drop-shot bo ja chce sie przestawić z opadu na dropa bo pisza że duużo bardziej efektywna metoda połowu okonia i sandałka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko u nas w niescie nie ma ani 0.08 -ani 10 ani 12 tylko 0,14 i dlatego ptyam czy 0,14 czy żyłka a łapiesz metodą drop-shot bo ja chce sie przestawić z opadu na dropa bo pisza że duużo bardziej efektywna metoda połowu okonia i sandałka

wole klasyczny opad ,14 na okonia jest za groba ,kup lepiej przez internet sobie 10 i po problemie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko 14 u nas 40zł a przez alegro wyniesie 2 razy tyle a czym bedzie sie różnić 10 od 14 grubością wytrzymałością i czym jeszcze gorzej sie prowadzi czy co

poczytaj dzial spinning bylo to wiele razy walkowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciepiela22, nie wiem, czy piszesz w pośpiechu, czy może masz dyscośtam. Jednak staraj się poprawnie składać zdania i używać znaków interpunkcyjnych :wink: bo naprawdę ciężko czyta się twoje posty.

A wracając do tematu:

Jeżeli myślisz, że jak zaczniesz łowić na dropa to magicznym sposobem zaczniesz łapać ryby, to się mylisz. Każda metoda sprawdza się w innych warunkach, przerzucenie się z główek na dropa na nic się nie zda jeżeli w twoim łowisku nie ma ryb, lub po prostu nie żrą. Każda z metod (boczny, drop i główki) są efektywne, zależy tylko od techniki prowadzenia i znajomości wody w której się łowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie byłem 3 razy na kanale goczałkowice i tam chce łowić okonie brać brały ale małe nie wiem czy tam głęboko trudno powiedzieć na oko 1,5m są\ miejsca płytsze i dziury jak wszędzie ale łapałem na obrotówki 2 i 3 a okonki do 25cm a w przyszłym sezonie chce zacząć ale metodą dropshot i myślę nad pletka 0,10 -0,14mm i czy mi sie to sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale bierz poprawke na przyłów szczupły czy sandałek a to już większa rybka

Berkley Whiplash Crystal

srednica 0,10

wytrzymalosc 14,10

wyciagniesz wiekszego szczupaka czy sandacza niz wytrzymalosc tej pletki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzycie we wszystko co pisze? Z pewnością nie ma nawet 14lb wytrzymałości nie mówiac już o "średnicy" :roll:

nikt nie mowi ze wierzy ,niech ma chociaz polowe tego ;) to i tak takiego szczupaka niewyciagnie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i tak takiego szczupaka niewyciagnie ;P

No nie wiem czemu ma nie wyciągnąć :roll: , od tego jest hamulec i na pletkę chociażby 10lbs można wyciągnąć naprawdę dużą rybę. Wystarczy tylko trochę umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie kolegów po kiju;) ja generalnie używam plecionki 0,18,choć zgadzam się z kolegą,że pletka 0,10 o wytrzymałości 14kg wystarcza to jednak,wolę się ubezpieczyć bo dużo zależy od łowiska występujących tam rybek jak i również metody holu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie kolegów po kiju;) ja generalnie używam plecionki 0,18,choć zgadzam się z kolegą,że pletka 0,10 o wytrzymałości 14kg wystarcza to jednak,wolę się ubezpieczyć bo dużo zależy od łowiska występujących tam rybek jak i również metody holu.

0.18 do polowu okoni ?;o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem;)"występujących ryb",ja generalnie poluję na szczupaka;) według mnie jak ryba żeruje to puknie to,średnica linki nie robi różnicy...miałem już przypadki,że okoń pobierał mi na zestaw z żyłką 0,30 a przynętą był mors3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mówiłem;)"występujących ryb",ja generalnie poluję na szczupaka;) według mnie jak ryba żeruje to puknie to,średnica linki nie robi różnicy...miałem już przypadki,że okoń pobierał mi na zestaw z żyłką 0,30 a przynętą był mors3

zgadza sie da sie zlapac ;) ale to juz nie jest az taka finezyjna metoda lowienia takim szurkiem grubym ;) ja preferuje cienkie pletki i miekkie kije do polowu okoni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.