Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wakacyjny wypad na Mazury


fifi0125

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W przyszłe wakacje zamierzam udać się na wyprawę wędkarską na Mazury. Nie znam w ogóle terenu. Wypadzik trwałby może jakiś tydzień do dwóch. Czy poleciłby mi ktoś jakieś bogate w ryby łowiska. Wiem, że to odległe plany, ale lepiej wcześniej zaplanować, niż potem tuż przed, gorączkowo dopytywać się co i jak..

Pozdrawiam i proszę o wypowiedzenie się kolegów po fachu, którzy bywali już tam i mniej więcej znają tamtejsze okolice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witaj,

W czerwcu bardzo dobre wyniki miałem na jeziorze Mokrym. Co tu dużo pisać, dwudziestu chłopa i nikt bez szczupaka nie wrócił. Dla wytrawnego łowcy złowienie 6-8 szczupłych jednego dnia nie stanowiło problemu, bajka. Na spławik również rewelacyjne wyniki. I po co do Szwecji śmigać jak takie bogactwo mamy pod nosem, ucieszyłem się.

No cóż, we wrześniu ponownie wybraliśmy się do Zgonu nad j.Mokrym, wszyscy nakręceni na szczupakową ucztę, a ryby współpracować nie chciały, złowienie okonia było sukcesem, a co dopiero mówić o… ale to chyba przez zwariowane lato, tak to sobie tłumaczę.

I takie jest życie. Jezioro piękne, okolica też, wspaniale miejsce na urlop, ucieczkę od codzienności i mam nadzieję, że na dużą rybę w przyszłym roku. Ja tam pojadę na 100%.

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zatrzymywałem się w ośrodku Wodan nad samym jeziorem. Nie jest to Hilton, domki bez łazienek, a i w części hotelowej „luksus” ten znajduje się na korytarzu. Wyjątek stanowi wolno stojący dom (wchodzi w skład ośrodka)oddalony około 100 metrów. Tam są pokoje z prysznicem i kibelkiem oraz dość sporym ogrodem do dyspozycji gości.

Reasumując, jeżeli chodzi o wypad na ryby to spoko. Dach nad głową, dużo łódek, baro-knajpka i jezioro pod nosem. Na rodzinny wyjazd, no cóż, co kto lubi. Ja osobiście w przyszłym roku poszukam czegoś innego.

wodanmazury.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. ma ktos moze jakies wspomnienia z pobytu na Mazurach. Chcialbym miec w czym wybierac,mimo to ze ta pierwsza oferta jest bardzo ciekawa. Moze jeszcze ze wzgledu na male doswidczenie w spinningu,bardzo chcialbym wybrac sie gdzies gdzie moze byc jakis instruktor ktorego moznaby bylo oplacic,albo doswiadczony partner na kilkunastodniowy wypad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ostatnio szukalem miejsca na kilkudniowy wypad poza Olsztyn. Moja uwage zwrocilo gospodarstwo agroturystyczne bogdanka, nie bylem, ale zapowiada sie calkiem niezle... moze ktos lowil i moze podzielic sie doswiadczeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Zobacz to reksiowka.mazury.pl/ byłem w tamtym roku w sierpniu, miejsce super do jeziora 15 m. Jeśli chodzi o ryby dużo płotek, leszcz się trafiał, lin. Za szczupakiem trzeba pływać - są miejsca gdzie jest i to duży. Jest gdzie za nim pływać. Przede wszystkim jest spokój i piękne widoki. Do Pasymia masz 8km. Mankamentem są pozwolenia, w dzień to koszt 80zł, a jak chciałbyś łapać w nocy to dodatkowo 100-wka. Ale ogólnie fajnie i powiem że wypoczęliśmy. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.