Skocz do zawartości
tokarex pontony

troć 2011


Gość naleśnik27

Rekomendowane odpowiedzi

Gość naleśnik27

nom chłopaki pisać dobre wieści ... bo u mnie lipa.Byłem dziś na inie w Stargardziew mieście bo podobno wszedzie zamarznieta :evil: a w mieście warunki możliwe .. ale bezrybie totalne bez kontaktu jakiegokolwiek.choc podobno w goleniowie połowili ! :!::?::razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Znajomy już przed południem miał komplet, dwie ryby między 70 a 80 cm, widziałem fotki. Niewielki kawałek rzeki nadawał się do obłowienia, w Goleniowie tłumy, wg informacji ze strony TPRIiG złowiono ok. 10 ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tegoroczny sezon trociowy rozpocząłem na Inie.

Ochrzciłem nowego kijka samiczką 70cm :mrgreen:

Warunki cieżkie, pełno lodu, ale klimat i atmosferka nad wodą pierwszorzędna.

fd1976d0264f8831med.jpg

Kto rano wstaje, a nie imprezuje, temu Pierwszego(01.01) troć dopisuje.

8cf586c19ee7f65cmed.jpg

Pozdrawiam i do zobaczenia nad woda :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto rano wstaje, a nie imprezuje, temu Pierwszego(01.01) troć dopisuje.

U mnie i kolegi się sprawdziło stare - kto pije ten ma :lol: 1km do rzeki robiliśmy grubo ponad godzinę - wszystko przez ten silny wiatr :lol::wink: Po 15 minutach mieliśmy po rybie i zaczęliśmy opijac pierwszą troć kolegi, więcej nie pamiętam :twisted:

20110101061.jpg

Piątka i czwórka :mrgreen: Z pewnej rzeki na S.... :razz: Na Łebie podobno w tym roku bez szału, ale jutro sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze "wymiar edukacyjny" :mrgreen:

Trotkę złowiłem na zewnętrznej burcie zakrętu, branie spod nawisu, przyneta karlinka Wołka.Średnio-szybki uciag wody. Głębokość ok 1,5m. Szybki hol, lądowanie wyslizgiem na nawis.

Sprzęt (zwykły, prosty bez żadnego szału) : klasyczna wędka spinningowa 2,9m 21-50g Dragona z serii millenium z kołowrotkiem shimano rozmiaru 3000. Plecionka PP 20LB - tak na brak zaczepów :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

greenlife, Supersobi, gratuluje rybek :mrgreen:

Ja dzisiaj o 7 zawitałem nad Iną na odcinku leśnym w Goleniowie ,niestety po przemaszerowaniu dobrych 3 kilometrów efekt na zero.Ale z tego co widziałem dzisiejszy dzień był strasznie cienki.Słyszałem o 1 małej trotce złowionej koło autostrady, a tak jak mijałem ponad 30 wędkarzy każdy mówił to samo"zero"

Wczoraj żona mnie nie wypuściła :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.01 Słupia w miejscowości Bydliono. Pusty strzał w obrotówkę na moim zestawie.

7.01 Łeba w miejscowości Chocielewko. Puste branie u kumpla na streamera.

8.01 Łeba w miejscowości Żelazkowo. Znów streamer i puste branie.

To był mój pierwszy raz :wink: Prawo frajera nie zadziałało, najbardziej rozczarowała Łeba, na której to w zeszłym roku kumple ładnie połowili. W tym roku o rybach nawet nie było słychać. Cóż... w kolejnym razem prawo frajera i frycowego nie będzie mnie już dotyczyć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątka i czwórka :mrgreen: Z pewnej rzeki

Docztałem się na stronie haczykowego portalu: "Na zdjęciu trocie 73cm - 4,8kg i 70cm - 3,9kg, złowione na woblery."

..i tu rodzi się moje pytanie, czy te trotki były wytarte?

Gofer, fajną wyprawę zaliczyliście.. najważniejsze że był kontakt, może następnym razem szczęscie bardziej dopisze :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..i tu rodzi się moje pytanie, czy te trotki były wytarte?

Niestety tak :wink: W tym sezonie wpłynęło stado spasionych mutantów. 4,8kg przy 73cm po tarle, aż strach pomyśleć jakie miała parametry gdy wpływała do rzeki :twisted:

Na drugi dzień jeden znajomy miał samca 69cm i równe 4kg, a inny 70cm i 2,5kg :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamknęli listę uczestników na zawody TROĆ INY 2011.

Zapisało sie 160 osób :!::!:

... oj co tam bedzie się działo..masakra :lol:

W zawodach udział wzięły ostatecznie 182 osoby :)

Nie było aż tak źle, odcinek trociowy na Inie to jednak kawał rzeki, trzy udostępnione zawodnikom odcinki, łącznie z Gowienicą, to ok. 70 km rzeki. Moja relacja w temacie Jak było na rybach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odcinek trociowy na Inie to jednak kawał rzeki, trzy udostępnione zawodnikom odcinki, łącznie z Gowienicą, to ok. 70 km rzeki.

Jacek, wysoki stan wody w rzece (i poza nią :mrgreen: ) ograniczył mocno możliwości i miejsca połowu. Wędkarzy nie biorących udziału w zawodach też było wielu. Słowo "Masakra" odnosiła się właśnie do tego faktu.

greenlife, pozwolę sobie zapytać jescze raz, bo nie dostałem jednoznacznej informacji :grin: :

czyli to były samiczki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U góry samiec, na dole samiczka, widać po kolorach :razz:

Greenlife, nie chcę być złośliwy, ale byś się lepiej przyznał że to nie ty złowiłeś te trocie :mrgreen: :mrgreen:

Niemożliwym jest aby w styczniu troć mierząca 73cm ważyła 4800g :mrgreen:

Poza tym na zdjeciu są dwa samce :mrgreen:

Więc powiedz nam skąd ty te bajki wziałęś? :twisted:

Pytam tak po przyjacielsku, bo jesteś fajny gość :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzisiaj łowiąc pstrągi trafił mi się taki przyłów:

049cb6f801cf2437med.jpg

b69ed1cbf6868d26med.jpg

Miarka wykazała 72 cm. Troć połakomiła się na 6 cm woblerek Kenarta, wzięła na krawędzi rynny. Co ciekawe, najpierw wyszła mi do woblerka kilka godzin wcześniej - prawie wyskoczyła za nim w powietrze, zobaczyłem tylko rozwartą paszczę i plusk dużego ogona. Przez 40 minut dokładnie obławiałem to miejsce, ale bez rezultatu. Wracając już do samochodu postanowiłem rzucić jeszcze w tym miejscu, tak na wszelki wypadek. Za trzecim rzutem przytrzymanie, wygięty kij i gwizd kołowrotka, hol trwał ok. 2 minut. Po szybkiej sesji fotograficznej (niezbyt udanej jak widać) ryba wróciła z powrotem do wody.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.