Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okoń 2021 - liga haczyk.pl


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, kamil.ruszala napisał:

Mimo słabych warunków wyskoczyłem nad kanał Odry. Udało się wytrzymać tylko godzinę. Łowiłem na keitechy 2' na 2 g główce. Złapałem kilka okoni w tym 2 do tabeli 23.5 i 24.5 i klenia .

Gratulacje. Pamiętaj o zgłoszeniu do tabeli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja również poproszę o dopisanie mnie do Ligi Okoń 2021😀 Cele na ten sezon? Zainspirowany przez @jaceen i jego podsumowaniem do ligi 2020 z filmem z Perch Pro za cel stawiam sobie złowienie okonia powyżej 40 cm na przynętę powierzchniową. A drugi cel to poprawić swój wynik z poprzedniego roku😉 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2021 o 13:02, jaceen napisał:

Jamnick85

Larry_blanka

MarianoItaliano85

carlos83 (tak wnioskuję;)

RafalWR

lechur1

Lechu

dEEm

cysiu

kamil.ruszala

jaceen

 

...

moczykij

Zgubiłem się nieco w kolejności zgłoszeń, więc dopisuję się jak powyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Do wszystkich.

Nasze rozgrywki mają bardzo luźną formę, ale… starajmy się zachować chociaż minimum naszych ustaleń :)

 

ZASADY UDZIAŁU:

1. Zgłaszamy 10 okoni złowionych metodą spinningową, muchową lub podlodową.

2. Minimalny wymiar zgłoszenia ustalamy na 22 cm. Proszę mieć na uwadze przepisy, które mogą się różnić w od naszych kryteriów.

3. W trakcie sezonu jest możliwość wymiany na  większe ryby.

4. Uwzględniamy przerwę na tarło od 01.03.2020 do 23.04.2020 w tym czasie okonie nie będą zaliczane do punktacji.

5. Weryfikacja długości ryby będzie się odbywać na podstawie zdjęcia umieszczonego w wątku - zdjęcie z miarą. Długość podajemy z dokładnością do 0,5 cm zawsze w dół, np. 35,7 = 35,5 pkt., okoń 32,2 = 32 pkt.

6.  Będą prowadzone dwa wątki. Jeden ze zdjęciami, pomiarami i komentarzami. Drugi z tabelą i wynikami, który będzie prowadzony przez jednego z uczestników ligi. Jeżeli któryś z okoni ma być wpisany (lub wymieniony) do tabeli, to proszę podawać taką informację w  wątku z tabelą, inaczej wypowiedź i złowione ryby traktujemy jako relację z wyprawy.

7. W dobrym tonie będzie podanie kilku informacji o okolicznościach połowu (rodzaj łowiska, metoda, przynęta, jakim sprzętem itp.).

8. Ryby przeznaczone do tabeli starajmy się zgłaszać na bieżąco.

9. Rywalizacja na zasadach koleżeńskich i z zasadą złów i wypuść.

10. Rozpoczynamy 1 stycznia i kończymy 31 grudnia, uwzględniając przerwę, o której jest mowa w punkcie czwartym.

----------------------------------------------------------------------------------------

PS

Dzisiaj próbowałem przełamać swoją złą okoniową passę. Niestety, skończyło się na jednym pod 20 cm.

👊 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy szukaniu okoni natrafiłem na białoryb. W poprzednim sezonie miałem spróbować z muchówką po nie sięgnąć, ale jakoś nie przemogłem się i plan odłożyłem na następny rok. Teraz się nie zdecyduję, dla mnie zbyt zimno. Poczekam na ocieplenie. Przy okazji kolejnego odcinka Perch Pro7 dojrzałem fajną przynętę pod muchówkę. Taki Magic Head Streamer.

1097330174_muchawtd.thumb.jpg.f8db0eb88c6d1770284a1abf4e2dd237.jpg

Szukam inspiracji pod łowienie tą metodą, bo u mnie maleje zainteresowanie i sprzęt coraz częściej leży w kącie. Mucha przegubowa ma ciekawą pracę. Bez magicznej główki pracuje w stylu wtd. Widzę ją pod okonie w kilku znanych sobie miejscach. Dwa lata temu miałem parę muchowych okoni w tabeli, to może w 2021 też się uda?

Blaszki Chatterbait nosiłem przy sobie i nie łowiłem. A tu takie piękne okonie nimi kuszą.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jaceen napisał:

Przy szukaniu okoni natrafiłem na białoryb. W poprzednim sezonie miałem spróbować z muchówką po nie sięgnąć, ale jakoś nie przemogłem się i plan odłożyłem na następny rok. 

 

 

Ja też mam podobne plany. Przy szukaniu sandaczy znajdywałem ławice białorybu. Kolejne wyprawy poświęcałem szukaniu drapieżników pilnujących ławicy aż w końcu brałem mój "mikrospinning" żeby się dobrać do ławicy. Dwa razy tak zrobiłem i dwa razy okazało się że akurat wtedy ławica się gdzieś przemieściła. Plan miałem taki - zacznę od spinningu w którym czuję się pewniej i kolejne wyprawy będą już z muchówką. No niestety nie udało się. Może jeszcze będzie okazja. Kolega, który na Wiśle w okolicy Krakowa muchówką robi fajne wyniki podpowiada mi co i jak więc mam nadzieję że jeszcze muchówką coś zwojuję.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ponowne szukanie okoni. Po 9tej wyjechałem z domu. Na pierwszej miejscówce zameldowałem się koło godziny 9.30. Zaczynam z bocznym trokiem, ale szybko zrywam zestaw za zestawem. Oddalam się od miejsca zaczepowego o około 50 m i zmieniam metodę na czeburaszka 2g + imitacja robala. Niestety przeczesywanie wody nie przynosi żadnego brania. Po godzinie przy samiutkim brzegu mam delikatne skubnięcie i lekki odjazd. Ryba niestety nie dała mi dużo walki - troszkę już wychudzona, ale centymetry są :) Niestety to jedyne branie na tej wodzie. Decyzja - zmiana miejsca. Udaję się na jeden z kanałów, gdzie spotykam tylko jednego wędkarza, przy mnie złowił rybę 31 cm na boczny trok. Też przesiadam się na tą metodę i doławiam 26 cm. Niestety zrywam zestaw. Przerzucam się z powrotem na czeburaszkę i doławiam małego okonka. Niestety wiatr krzyżuje mi plany, a zmarznięte stopy i ręce nie motywują do ponownego zainstalowania bocznego troka. Kończę po 13. Jutro ponowny atak. 
 

image.png

image.png

image.png

  • Lubię to 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie w Nowym Roku. Myślę aby co nieco tu czasami dopisać i fotki też wrzucać. Nie lubię żadnych zawodów i cieszę się, że Jacek nie skomplikował za bardzo zasad zabawy. Chyba nie ma powodu aby wzorować się na "zawodowcach" bo chyba raczej chodzi nam o zabawę w gronie kolegów niż wyścigi.

Od przed Świąt zrobiłem z tysiąc kilometrów samochodem i zdeptałem dobre trzydzieści kilometrów siurków i mini rzeczek w poszukiwaniu okoni. Sytuacja jest tragiczna, okonie znalazłem i to ładne sztuki ale miejsca gdzie są można na palcach jednej ręki policzyć. Miałem, przy okazji zabawy sandaczowej, zaopatrzyć się w jakąś miarkę ale ciągle nic nie nabyłem więc zdjęć nie ma. Jak będą to oczywiście dam znać. ;)

  • Dzięki! 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje.

Kij Lureleader Stream Heart 1-5g kołowrotek Shimano Ultegra 1000HG pletka Intech All range. Lowienie ogólnie na lekko małe przynęty. Dzisiaj imitacja pijawki dawała ryby. Nie.ma reguły co do przynęty. Czasami jedna przynęta tylko wchodzi w grę ale w innym kolorze...dużo kombinacji generalnie  ;)

  • Lubię to 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jaceen napisał:

Fajne rybki siadają na wędki od tego dystrybutora. A ten konkretnie, to jakaś trzcinka:)

Nad wyborem właściwego kija myślałem pół roku dlatego radzę mocno się zastanowić czego naprawdę chcemy. Wcześniej lowilem kijem 1-10g 1.98m ten kij ma 1.68m. Bez porównania. Gorąco polecam chociaz są fajne tańsze kije np Mikado Katsudo Slim 0.5-5g czy Gunki Reinbo do 3.5g 183cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem tego lureleadera. Jednak kasa poszła na inny osprzęt a w zamian wziąłem taniego flagmana areata 622-ul. Miał być pod okonki a zaliczył całą serię kleni 40+ i szczupaków w tym 75cm na plecionce 0,035 i 60+ wyszarpywanych z zielska. Niesamowicie kijek mnie zaskoczył. 

A w związku z tym, że testy jeszcze przed nim, to dopiszcie mnie do ligi. Może w tym roku więcej czasu dla okoni znajdę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej długość ryby oceniam przez przyłożenie do wędki. Na kilku z nich zaznaczyłem odległość lakierem do paznokci. W ten sposób nie mam potrzeby sięgać za każdym razem po miarę. Tak też jest w przypadku wędek okoniowych. Jeżeli nie mam znacznika, to przed wędkowaniem mierzę odległość z charakterystycznymi elementami, na których mogę wstępnie dokonać pomiar (dolnik-stopka kołowrotka-pierścień-przelotka-spigot, itp.). Mam nadzieję, że w tym sezonie zmobilizujemy się i prezentacja okoni do tabeli będzie przynajmniej na szerokiej miarce. Przyda się to do wiarygodnej oceny długości, jak też, w moim mniemaniu, zmniejszymy dyskomfort pasiakom podczas sesji zdjęciowej i mierzenia. Mam też nadzieję, że Admin nie obrazi się za podlinkowane przykłady, ale gdyby komuś brakowało czegoś takiego, to dostępne są (jedne z tańszych jakie znalazłem) np. takie:

https://sklepdrapieznik.pl/miarki/27203-miarka-mata-70x20cm-drapieznik-cr.html

https://roach-shop.pl/inne-akcesoria/3631-miarka-mata-wedkarska-70x20cm-roach-shop.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaceen napisał:

Najczęściej długość ryby oceniam przez przyłożenie do wędki. Na kilku z nich zaznaczyłem odległość lakierem do paznokci. W ten sposób nie mam potrzeby sięgać za każdym razem po miarę. Tak też jest w przypadku wędek okoniowych. Jeżeli nie mam znacznika, to przed wędkowaniem mierzę odległość z charakterystycznymi elementami, na których mogę wstępnie dokonać pomiar (dolnik-stopka kołowrotka-pierścień-przelotka-spigot, itp.). Mam nadzieję, że w tym sezonie zmobilizujemy się i prezentacja okoni do tabeli będzie przynajmniej na szerokiej miarce. Przyda się to do wiarygodnej oceny długości, jak też, w moim mniemaniu, zmniejszymy dyskomfort pasiakom podczas sesji zdjęciowej i mierzenia. Mam też nadzieję, że Admin nie obrazi się za podlinkowane przykłady, ale gdyby komuś brakowało czegoś takiego, to dostępne są (jedne z tańszych jakie znalazłem) np. takie:

https://sklepdrapieznik.pl/miarki/27203-miarka-mata-70x20cm-drapieznik-cr.html

https://roach-shop.pl/inne-akcesoria/3631-miarka-mata-wedkarska-70x20cm-roach-shop.html

 

 

Mam nadzieję, że wszyscy traktujemy to jako dobrą zabawę i nikt tu o 1 czy 1.5cm nie będzie się spierać 😉 tzn jeśli stoję w miejscu to mata leży przygotowana, przykładam rybę, szybkie foto i do wody. My nie Perch Pro co najwyżej "Perczuś" 😄

🖐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.