Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okoń 2021 - liga haczyk.pl


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Przed pracą, pod koszulą to i ryby szanują. received_472248467417716.thumb.jpeg.b98c1cb13cd57dbbcd83fdc7da5030ba.jpeg

Dosłownie godzinkę bo zaraz ruszam do pracy(na koszule naciągnąłem bluzę😆). Założyłem nową przynętę, którą testuje i wygląda, że będzie dawać ryby. Oprócz tego 33cm(foto) wpadły jeszcze 3szt około 20cm. O dziwo te małe wytarte a ten jeszcze brzuch pełny. 

Pozdrawiam 🖐

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
13 godzin temu, RafalWR napisał:

Długo przyszło czekać na kolejny wpis do tabeli. Okoń 30 cm. Zatoka Odry 30.04 o godzinie 20.30. Przynęta to minimaster pintail fischaser.

WhatsApp Image 2021-04-30 at 22.53.07.jpeg

Super. Gratulacje! Może w końcu coś się ruszy. Jak sobie pomyślę, że najlepszy wyjazd okoniowy w tym roku dal 7 okoni(34, 5x 25cm, 18cm) to serce się kraja... może w końcu odpalą. Od najbliższego wypadu zmieniam taktykę i szukam ryb w najmniej spodziewanych miejscach. No i zobaczymy jak wypadną testy nowych gum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.05.2021 o 21:38, MarianoItaliano85 napisał:

Może w końcu coś się ruszy

Postanowiłem wypełnić swoją tabelę majowymi okoniami. I co? Byłem na Barkach1 i nawet parchata ryba się nie otarła. Coś ze mną nie tak? Z miejscem? Z okoniami?

O co chodzi?:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się pozmieniało przez pogodę. Przez nią rok jest inny, nieprzewidywalny. Nie wiadomo czy w wodzie jest zima czy wiosna, czy łowić na zimowiskach czy wiosennych płyciznach, czy działa agresywne letnie łowienie czy zimowe anemiczne. Wszystko nie pasuje do doświadczeń, których dopracowaliśmy się przez lata. W każdym gatunku, który był moim celem wiosną jest inaczej. Jest gorzej. Np. z wzdręgami, które na UL łowiłem w zeszłym roku już w marcu kompletnie mi się nie wyszło. Na dodatek ciągle porządnie wieje co wyklucza delikatne łowienie albo zmusza do łowienia tam gdzie się da a nie tam gdzie się chce.

  • Lubię to 2
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 23:13, jaceen napisał:

Postanowiłem wypełnić swoją tabelę majowymi okoniami. I co? Byłem na Barkach1 i nawet parchata ryba się nie otarła. Coś ze mną nie tak? Z miejscem? Z okoniami?

O co chodzi?:/

Bardzo leniwe okonie. Ostatnio Stara Odra małe gumki bez kontaktu a założyłem rozbudowaną gumę 3" to wypłynęło za nią 5szt po 20cm ale bez szans zeby ją ugryźć(hak 1  ;) ) pozostaje czekać. Paradoksalnie najlepszy wyjazd w tym roku miałem jak nie można było wrzucać nic do tabeli. Lada moment pewnie ktos będzie miał dzień konia i jednym wyjazdem wyjdzie na przód tabeli czego serdecznie wszystkim życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie wyjście za okoniami w maju i skończyło się na jednym mikro okonku, który mnie w dodatku olał mleczem. Taka sytuacja.

Tym razem zamieniłem siedmiogramową okoniówkę na jedenastogramową. Gdyby z okoniami nie wyszło, to zamierzałem trochę pochylić się nad boleniami na lekko, ewentualnie przeciągnąć do 21:30 i spróbować ściągnąć jakiegoś nocnego klenia, lub jazia. Miejsce dobrze mi znane. Nie jeden raz tak postępowałem i coś z tego czasami wychodziło. We wtorek nie było tak do końca całkowite zero;) Można powiedzieć, że wpadło mi do ręki złoto. Złoto? Żeby nie być pazerny ujmę ze dwa centymetry i niech będzie srebro🥈. Dolnik w Faworite Balance w całości ma 40 cm. Nie dawało mi spokoju i musiałem się bliżej przyjrzeć. Nocnej🌜 krasnopióry na spinning jeszcze nie złowiłem stąd pierwsza myśl była, że to jaź. Przynętą był Instynct4.

IMG_20210504_211621_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.321c6a2d48d720631bfddfffb0ab2366.jpg

W czwartek na tego samego woblera wziął już spodziewany jaź. Trochę większy od wzdręgi, ale z wiadomych powodów nie zrobił na mnie większego wrażenia.

1872126151_P1430363-Kopia_easyHDR-BASIC-2-Kopia.thumb.jpg.e5b1e3e8cefc489a22e96d6e6598dce3.jpg

Wcześniej złowiłem średniego bolenia na gumkę 3"/4 g w naturalnych kolorach.

IMG_20210506_191613_1.thumb.jpg.f0d528e80bcb052cf564fce4255ae835.jpg

Coś drgnęło. Było trochę trąceń i nawet pokazała się ryba przy powierzchni. W miejscach, gdzie teraz odwiedzam, nie było różowo. Może powoli się zmieni na lepsze? Takie to moje okoniowe zmagania:)

👊

 

 

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jaceen napisał:

Drugie wyjście za okoniami w maju i skończyło się na jednym mikro okonku, który mnie w dodatku olał mleczem. Taka sytuacja.

Tym razem zamieniłem siedmiogramową okoniówkę na jedenastogramową. Gdyby z okoniami nie wyszło, to zamierzałem trochę pochylić się nad boleniami na lekko, ewentualnie przeciągnąć do 21:30 i spróbować ściągnąć jakiegoś nocnego klenia, lub jazia. Miejsce dobrze mi znane. Nie jeden raz tak postępowałem i coś z tego czasami wychodziło. We wtorek nie było tak do końca całkowite zero;) Można powiedzieć, że wpadło mi do ręki złoto. Złoto? Żeby nie być pazerny ujmę ze dwa centymetry i niech będzie srebro🥈. Dolnik w Faworite Balance w całości ma 40 cm. Nie dawało mi spokoju i musiałem się bliżej przyjrzeć. Nocnej🌜 krasnopióry na spinning jeszcze nie złowiłem stąd pierwsza myśl była, że to jaź. Przynętą był Instynct4.

IMG_20210504_211621_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.321c6a2d48d720631bfddfffb0ab2366.jpg

W czwartek na tego samego woblera wziął już spodziewany jaź. Trochę większy od wzdręgi, ale z wiadomych powodów nie zrobił na mnie większego wrażenia.

1872126151_P1430363-Kopia_easyHDR-BASIC-2-Kopia.thumb.jpg.e5b1e3e8cefc489a22e96d6e6598dce3.jpg

Wcześniej złowiłem średniego bolenia na gumkę 3"/4 g w naturalnych kolorach.

IMG_20210506_191613_1.thumb.jpg.f0d528e80bcb052cf564fce4255ae835.jpg

Coś drgnęło. Było trochę trąceń i nawet pokazała się ryba przy powierzchni. W miejscach, gdzie teraz odwiedzam, nie było różowo. Może powoli się zmieni na lepsze? Takie to moje okoniowe zmagania:)

👊

 

 

Jacek zabierz mnie na Jazie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarianoItaliano85 napisał:

Jacek zabierz mnie na Jazie 

Na stronie meteo.pl wygląda w końcu obiecująco. Nie mogę się doczekać cieplejszych nocy i w ogóle ocieplenia. Ciekawy jestem, jak statystyki odnoszą się do bieżącego półrocza z temperaturą? Mam wrażenie, że jest to najchłodniejszy okres tych miesięcy od dekad. W każdym razie niedziela i poniedziałek zapowiada się dobrze i chciałbym właśnie zaczaić się na, odwrócę kolejność;), na jazio-klenie. Woda jest chłodna, to jest jeszcze na nie szansa. Później wejdą klenie i inne ryby, będzie miszmasz i zrobi się loteria.  W niedzielę, może być problem, bo grillowicze się rozplenią i jest szansa, że nie będzie szansy:) w ciszy i spokoju zrobić podchody. Liczę bardziej na poniedziałek. Temperatury w nocy powyżej 10*C i wiatr poniżej 5m/s, to by mi pasowało.

1461461641_Beztytuu.thumb.jpg.53c2a767298c8ac26c357d8ec60a3170.jpg

A przed zmierzchem oczywiście pogoń za okoniami:)))

Tak więc ten tego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okoń 23 cm.

Taki przyłów bo ani łowisko ani przynęta nie okoniowa :) 

Renno Killer Dragona 7,5 cm w kolorze seledynowym na 3 gramowej główce. 

Łowisko to płytka glinianko-żwirownia . 

IMG_20210510_141043.jpg

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połowa maja a ja nie mam żadnego okonia powyżej trzydziestki. Dramat.

Miałem się trzymać planu. Jednak wszędobylskie miziające się leszcze wymusiły na odpuszczenie kawał wody. Szybko złowiłem okonia, a później było jak zwykle, czyli ryby odprowadzały, albo trącały zamkniętymi pyskami. Kilka brań było energicznych ze ściągniętą gumką. Może do końca maja uzbieram dziesiątkę?

28 cm

IMG_20210514_162828.thumb.jpg.3d5f0b0769d6240dc91ef8dca8b876a8.jpg

IMG_20210514_162856_1.thumb.jpg.46ac2974bf5995bda7bba548c9b9e224.jpg

IMG_20210514_163205_1.thumb.jpg.669692c9a75791fe478b3c83200e3463.jpg

Zakończyłem łowienie trzema rybami;)

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jaceen napisał:

Połowa maja a ja nie mam żadnego okonia powyżej trzydziestki. Dramat.

Miałem się trzymać planu. Jednak wszędobylskie miziające się leszcze wymusiły na odpuszczenie kawał wody. Szybko złowiłem okonia, a później było jak zwykle, czyli ryby odprowadzały, albo trącały zamkniętymi pyskami. Kilka brań było energicznych ze ściągniętą gumką. Może do końca maja uzbieram dziesiątkę?

28 cm

IMG_20210514_162828.thumb.jpg.3d5f0b0769d6240dc91ef8dca8b876a8.jpg

IMG_20210514_162856_1.thumb.jpg.46ac2974bf5995bda7bba548c9b9e224.jpg

IMG_20210514_163205_1.thumb.jpg.669692c9a75791fe478b3c83200e3463.jpg

Zakończyłem łowienie trzema rybami;)

Gratulacje Jacek. Okonie po tarle juz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po tarle? Nie wiem. Leszcze z pewnością są w trakcie. Musiałem ominąć spory kawałek wody, by je ominąć. Trzeba się dobrze rozglądać i szukać. Idzie podwyższona woda i brudna. Drapieżniki wpadają, gdzie drobnica szuka spokojniejszego miejsca. Miałem kilka brań, ale nie wykończyłem. Dwa przyłowy trafiłem. Na koniec, w ostatnim rzucie, solidnie przetestowałem sprzęt. Dobrze, że fluorocarbon miałem na przyponie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jaceen napisał:

Czy po tarle? Nie wiem. Leszcze z pewnością są w trakcie. Musiałem ominąć spory kawałek wody, by je ominąć. Trzeba się dobrze rozglądać i szukać. Idzie podwyższona woda i brudna. Drapieżniki wpadają, gdzie drobnica szuka spokojniejszego miejsca. Miałem kilka brań, ale nie wykończyłem. Dwa przyłowy trafiłem. Na koniec, w ostatnim rzucie, solidnie przetestowałem sprzęt. Dobrze, że fluorocarbon miałem na przyponie;)

Miałeś okonia w ręce i nie wiesz czy brzuch mial pełen czy pusty?  :) nie czaruj  ;) co do leszczy to fakt ze aż kamienie się ruszają od ich tarła  ;) ja jutro ruszam ale na stojąca wodę poza Wrocław. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuch miał chyba pusty:))) Łyknął woblerka bez popijania:) Ale jeszcze w takich godowych barwach.

Zaglądnijcie na strony Hydro IMGW-PIB. Dla Odry w górnym odcinku dla niektórych nie są optymistyczne.

zrzut.thumb.png.54c3b7f8e5c6f51fe45b1802faa9baa7.png

Dla jednych gorzej, dla innych oczekiwana woda. Wczoraj miałem okazję oglądać dlaczego;)

  • Dzięki! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od godziny biczuję staw w poszukiwaniu okoni i jestem bez kontaktu. No prawie bo niewymiarowy szczupak się trafił. Jednak na godzinę przed zmierzchem w krótkim czasie trzy brania. Pierwszy okoń spada, kolejny 25 cm i kolejny 22 cm.

Na drugi dzień znowu dopiero o tej samej porze są brania i doławiam do tabeli 26 cm.

Wzięły na jaskółkę na 1,5 gr w toni.

WhatsApp Image 2021-05-15 at 11.22.08.jpeg

WhatsApp Image 2021-05-15 at 23.16.40.jpeg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję @MarianoItaliano85 dołowienia kompletu:)

Ja od tego tygodnia zaczynam bardzo konkretnie podchody za okoniami jakieś pudełka uzupełnione, przygotowane, plecionki kupione. Ale ja do tej pory i jak na porę roku to bardzo mało zostało połowione. Zobaczymy dalej, chociaż  ta huśtawka pogodowa nie sprzyja drapieżnikowi w ogóle. Nie mniej jedna biorę się do roboty😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, McGregor napisał:

Gratuluję @MarianoItaliano85 dołowienia kompletu:)

Ja od tego tygodnia zaczynam bardzo konkretnie podchody za okoniami jakieś pudełka uzupełnione, przygotowane, plecionki kupione. Ale ja do tej pory i jak na porę roku to bardzo mało zostało połowione. Zobaczymy dalej, chociaż  ta huśtawka pogodowa nie sprzyja drapieżnikowi w ogóle. Nie mniej jedna biorę się do roboty😎

Dziękuję pięknie. Fakt, nad wodą jestem bardzo mało ostatnio a i z braniami jest słabo. Tym bardziej cieszę się, że udało się uzupełnić tabelę. Trochę zły jestem, że nie sprawdziłem jeszcze jednej miejscówki, z której jak się okazało w weekend wyjechały 2 okonie pod 50cm i sporo 30+. Ale...może w weekend uda się wyskoczyć. Jak przekroczę 300pkt będę mega zadowolony. Ale do tego jeszcze daleka droga. No chyba, że trafię dzień (o)konia  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.