Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okoń 2021 - liga haczyk.pl


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień był zwiastunem odwrotu okoniowej mizeroty. Nie spodziewałem się tak udanego dnia. Po tygodniowej przerwie od wędek ciągnęło mnie do okoni. Bardziej liczyłem na spacer i obserwację, ale gdy przyszedłem nad Odrę i po kilku rzutach miałem pierwsze powierzchniowe ataki, to zapomniałem o spacerze. Złowiłem około dziesięciu. Brań nietrafionych było zdecydowanie więcej, w tym kilka ryb spadło. Kilka razy coś odprowadzało poppera, a innym razem woblera wtd. Była okazja przypomnieć pasiakom kilka przynęt. Największy okoń miał w granicach 25 cm. Wszystkie brania na wabiki powierzchniowe.

IMG_20210823_171016_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.abd7cc04657b430e53a407f40798032c.jpg

IMG_20210823_173304_1_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.7ad41da696025e9262cdf4c379a1be61.jpg

IMG_20210823_184640_1_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.769bb6078beaacd4b212d6576f9ef561.jpg

IMG_20210823_185918_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.05dd5e2da5e58395a3a1f04472954db2.jpg

IMG_20210823_191703_1_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.f0ba9b2510d13dbdfbf27e0e0952c49e.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dawno mnie tu nie było 😉 wczoraj wypad w celu sprawdzenia nowych blaszek wygranych w konkursie całkiem ok 20szt takich po 25cm(a mata w domu 🤦‍♂️).

Dzisiaj wypad za sandaczem i wpadają w sensowne okonie I stąd jednego mam na podmiankę 24cm  ;) kilka wyjazdów wcześniej tez nie miałem maty a byly okonie 30stki... no cóż, skleroza nie boli a jest 😄 pozdrawiam serdecznie

received_2913714932227518.jpeg

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomnienie dla tych, co zastanawiają się, o co tu chodzi?

 

ZASADY UDZIAŁU:

1. Zgłaszamy 10 okoni złowionych metodą spinningową, muchową lub podlodową.

2. Minimalny wymiar zgłoszenia ustalamy na 22 cm. Proszę mieć na uwadze przepisy, które mogą się różnić w od naszych kryteriów.

3. W trakcie sezonu jest możliwość wymiany na  większe ryby.

4. Uwzględniamy przerwę na tarło od 01.03.2021 do 23.04.2021 w tym czasie okonie nie będą zaliczane do punktacji.

5. Weryfikacja długości ryby będzie się odbywać na podstawie zdjęcia umieszczonego w wątku - zdjęcie z miarą. Długość podajemy z dokładnością do 0,5 cm zawsze w dół, np. 35,7 = 35,5 pkt., okoń 32,2 = 32 pkt.

6.  Będą prowadzone dwa wątki. Jeden ze zdjęciami, pomiarami i komentarzami. Drugi z tabelą i wynikami, który będzie prowadzony przez jednego z uczestników ligi. Jeżeli któryś z okoni ma być wpisany (lub wymieniony) do tabeli, to proszę podawać taką informację w  wątku z tabelą, inaczej wypowiedź i złowione ryby traktujemy jako relację z wyprawy.

7. W dobrym tonie będzie podanie kilku informacji o okolicznościach połowu (rodzaj łowiska, metoda, przynęta, jakim sprzętem itp.).

8. Ryby przeznaczone do tabeli starajmy się zgłaszać na bieżąco.

9. Rywalizacja na zasadach koleżeńskich i z zasadą złów i wypuść.

10. Rozpoczynamy 1 stycznia i kończymy 31 grudnia, uwzględniając przerwę, o której jest mowa w punkcie czwartym.

_______________

Pomysł ma na celu poznawanie i doskonalenie umiejętności łowienia konkretnego gatunku, w tym przypadku okonia.

W razie wątpliwości lub sporu będę podejmował ostateczną decyzję, informując w głównym wątku. Zapraszam do dyskusji, wklejania swoich zdobyczy i zachęcam do uczestnictwa.

Dołączyć do rywalizacji można w dowolnym czasie. Nawet ostatniego grudnia. Z doświadczenia wiadomo, że jeden lub dwa dni lepszego żerowania może mocno zmienić kolejność w tabeli. Warto jednak mieć bazową dziesiątkę:)

Dla łatwego odszukania zasady udziału znajdują się zawsze na pierwszej stronie wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po krótkiej przerwie w końcu udało się wyskoczyć. Efekty bardzo dobre a mogło być lepiej bo refleksowo dzisiaj słabo a i boczny wiatr nie pomagał i spadł mi jeden ładny po spóźnionej wcince. Trafił się też szczupak 50+ ale niestety fluo nie wytrzamło czwartej świecy i była obcinka :( Wszystkie brania na Króla Albanii.

wrzesien 25.png

wrzesien 32.png

wrzesien 34.png

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się wyskoczyć nad wodę w sobotę na 2h ok 17.30. Niestety woda, mimo, że przejrzysta to na powierzchni pływało mnóstwo liści, badyli i innego typu zielska, którego podobno rano nie było. Nie wzruszony warunkami posyłam do wody poppera, w pierwszym rzucie melduje się maluszek ok 20 cm. Ale widzę, że coś się dzieje, drobnica jest ganiana i to nie przez bolki. Co chwilę posyłam poppera nad podwodną roślinnością. Doczekuje się pierwszego widowiskowego brania, ale okoń ma raptem ok 26 cm. Co parę minut melduje się na macie okoń 25 cm +/-. Łowienie nie było przyjemne, co chwilę musiałem ściągać zielsko z woblera. Za to brania z powierzchni wynagradzały wszelkie trudy a zwieńczeniem był okoń 30,5 cm :)

Brak opisu.

Brak opisu.

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak bez zdjęcia ale chciałem opisać co mnie spotkało w piątek nad wodą. Pojechaliśmy pod Wrocław za sandaczem(kolo godz 21 zaczęliśmy). To, co ujrzeliśmy przeszlo nasze chyba najjaśniejsze sny. Mianowicie rzucając za sandaczem usłyszeliśmy jakby szelest. Ale w tej głuchej ciszy aż kłuło to w uszy. Poświeciliśmy na brzeg jakieś 10m od nas i ujrzeliśmy grube setki okoni takich do 35cm uganiających się za małymi plotkami i uklejkami. A my kije sandaczowe i żaden z nas nie miał czebu lżejszych niż 4g 🤦‍♂️ zresztą tam to jedynie przynęty powierzchniowe dałyby sobie radę. Ale widok nieprzeciętny. Drugi raz w życiu widzialem taką sytuację, pierwsza za dnia nad jednym z jezior kolo Świebodzina jak w samo południe (dosłownie) tysiące uklejek wyskakiwało praktycznie w jednym momencie nad wodę próbując uciekać przed okoniami. Przy bezwietrznej pogodzie dźwięk wręcz za##bisty  😍

Pozdrowionka dla Grupy🖐

  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj, krótki wypad nad Odrę w mojej okolicy, podchodzę do tematu selektywnie ostatnio, stosuję duże gumy 4 calowe i lekki ołów na okonie, efekt wczoraj może nie spektakularny ale jest coś do tabeli. Teraz powinno się to wszystko rozkręcić przełamanie jest.

Kolega @jamnick85 ... no nie wiem, nie wiem. Łowimy w końcu pasiaki a to jakiś nowy gatunek :) hehehe, nie wiadomo czy takiego komisja zaliczy...no chyba że trochę fotoszopa i będzie jak trzeba paski się dorysuje :) Graty za 30plus...

okon8_2021.thumb.jpg.5e37b4f1fb0ad038d9a6d0bfdc3f2246.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarianoItaliano85 napisał:

........Poświeciliśmy na brzeg jakieś 10m od nas i ujrzeliśmy grube setki okoni takich do 35cm uganiających się za małymi plotkami i uklejkami.......

.......a później się obudziłem i nie wiem co dalej było :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, McGregor napisał:

Kolega @jamnick85 ... no nie wiem, nie wiem. Łowimy w końcu pasiaki a to jakiś nowy gatunek :) hehehe, nie wiadomo czy takiego komisja zaliczy...no chyba że trochę fotoszopa i będzie jak trzeba paski się dorysuje :) Graty za 30plus...

Zapomniałem markera, którym do tej pory domalowywałem paski innym gatunkom ;) Co do komisji to słyszałem, że odpowiedni prezent może zdziałać cuda xd. 

Graty oksa z odry, dla mnie łowienie ich w Odrze to czarna magia póki co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna pogoda, chmury, chłodno i wiatr, pomyślałem, że woda musi się wreszcie obudzić, Nie myliłem się. Kilka wyjść na powierzchniowce, zaliczone dwa okonie jeden do tabeli, miałem jeszcze kilka brań jedno atomowe, chyba bolenia ale nie trafił skubany niestety. Ale najbardziej efekciarskie branie roku...Gumki i wirujące ogonki niestety dzisiaj bez efektu, liczę na utrzymanie pogodowe i mocne rozkręcenie się wody. I czekam na te największe okonie. Ogólnie widać  było ruchy drobnicy ale, żeby coś je konkretnie ganiało to raczej cisza.

 

okon9_2021.thumb.jpg.3c95cb439f3540fd471aa2a2d0e5871b.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem dziś nad rzeką dwóch wędkarzy, chwilę pogadałem z jednym z nich, potem gdy przyłączył się do rozmowy drugi - już tylko słuchałem. Coś tam z tych rozmów wyłowiłem. To co wyłowiłem wrzuciłem do jednego "shakera" z tym co sam wiem, tym co mam w pudełkach i sprzętem jakim w danej chwili dysponuję. Wyszedł z tego mix, który ewidentnie mi nie leżał i nijak nie chciał współgrać z moim kijem i plecionką na kołowrotku. Kilka kolejnych modyfikacji nad wodą i zaczęło to jakoś hulać. Połowy skubnięć nie zaciąłem, innych z uwagi na nieodpowiedni zestaw nie byłem w stanie "przeciągnąć do zassania", ale mimo wszystko kilka rybek wyjąłem i co tu dużo gadać - dwukrotnie poprawiałem swoje tegoroczne PB :D , a tym samym w końcu doczekałem się pierwszych dwóch rybek spełniających wymogi tej zabawy - więc je tu melduję :)

P.S. Poznany wędkarz, Piotrek - to też użytkownik tego Forum. Tak się składa, że to pierwsza osoba z Haczyka, którą miałem okazję poznać osobiście. Korzystając z okazji  - pozdrawiam :) 

20210922_163717.jpg

20210922_183434.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Fido Angellus napisał:

A może z forum było dwóch? ;)

Nie wykluczam :) Piotrka skojarzyłem ze zdjęciami, które tu wrzucał, z resztą temat Haczyka też z nim poruszyłem. Drugiego wędkarza nie rozpoznałem :D Jeśli to byłeś Ty, to miło było Cię poznać, a tym samym poszerzyć krąg poznanych Haczykowców do dwóch :D 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ewidentnie mi nie szło. Podejrzewam, że mocno ograniczony czas kazał się spieszyć, a przy marudnych okoniach pośpiech nie jest wskazany. Dodatkowo świeżo poznany kolega wędkował w zasięgu wzroku, lądując co chwilę kolejną sztukę. Momentami miałem wrażenie, że robi to wręcz ostentacyjnie 😁. Niby nowy kolega, a już taki dobry. Dbał o to by nic mnie nie ominęło. A gdy usłyszał, że mi nie idzie głośno mnie jeszcze dopingował. Powiedzmy, że zdopingowany na wszystkie sposoby oddaliłem się nieco i doczekałem się rybki. Potem drugiej, a na koniec zaliczyłem dwie obcinki i niestety pora było się zwijać, by zdążyć odebrać syna z treningu.

Mój problem polegał po prostu na upartym czesaniu takich samych miejsc jak wczoraj, takimi przynętami, jak wczoraj, czyli kajtkami. Dziś woda otworzyła się dalej od brzegu niż wczoraj, a odczarowała ją guma, która udawała kajtka, ale nim nie była. Nie pamiętam jak się nazywała, ale kupiłem ich kilka parę lat temu i do tej pory służyły do rwania w nieznanych miejscach. Dziś kolejny raz dałem jej szansę i ją wykorzystała. Kupione w znanej sieciówce wędkarskiej (żeby nie robić reklamy). Charakterystyczne było to, że gumy są/były sztywniejsze od kajtków i miały doklejone oczka - na pewno znacie. Dziś sprawdzała się wersja fioletowa z brokatem. Jeśli ktoś zna nazwę tego wynalazku to proszę o oświecenie - muszę zamówić 😉

No i zgłaszam te dwie rybki - kolejne podnoszenie tegorocznego PB, oby tak dalej.

20210923_172328.jpg

20210923_183230.jpg

  • Haha 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie był łatwy dzień, raz że zmieniły miejsca żerowania, dwa, że zmieniły preferencje. Jak to z okoniami, trzeba było je znaleźć jednocześnie dobierając odpowiednią przynętę. Dodatkowo startowały do agresywniej pracującej przynęty a to wiązało się z cięższymi główkami niż wynikało by warunków.

Może pocieszeniem niech będzie to, że na jakąś setką dłoniaków trzydziestaka miałem też tylko jednego ;)

Pozdrawiam i do zobaczenia gdzieś nad wodą.

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.