Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okoń 2021 - liga haczyk.pl


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zaczynamy sezon 2021 a wraz z nim nowe plany i wyzwania. Zapraszam chętnych do okoniowej rywalizacji. Zasady są maksymalnie proste i opisane w kilku punktach. Zapoznajcie się z nimi. Chętni niech się odezwą, żeby pozostali wiedzieli, z kim przyjdzie się zmierzyć. Lista uczestników będzie uzupełniana na bieżąco w osobnym wątku. Opiekę nad nią będzie sprawował Larry_blanka. Tam będziemy mieli podgląd tabeli i naszych osiągnięć w „top” 10 okoni. Tutaj prowadzimy rozmowy o naszych wyprawach, wklejamy swoje zdobycze, komentujemy osiągnięcia, dyskutujemy o sprzęcie i przynętach.

Życzę mocnego przygięcia wędek!

  ZASADY UDZIAŁU:

 

1. Zgłaszamy 10 okoni złowionych metodą spinningową, muchową lub podlodową.

2. Minimalny wymiar zgłoszenia ustalamy na 22 cm. Proszę mieć na uwadze przepisy, które mogą się różnić w od naszych kryteriów.

3. W trakcie sezonu jest możliwość wymiany na  większe ryby.

4. Uwzględniamy przerwę na tarło od 01.03.2021 do 23.04.2021 w tym czasie okonie nie będą zaliczane do punktacji.

5. Weryfikacja długości ryby będzie się odbywać na podstawie zdjęcia umieszczonego w wątku - zdjęcie z miarą. Długość podajemy z dokładnością do 0,5 cm zawsze w dół, np. 35,7 = 35,5 pkt., okoń 32,2 = 32 pkt.

6.  Będą prowadzone dwa wątki. Jeden ze zdjęciami, pomiarami i komentarzami. Drugi z tabelą i wynikami, który będzie prowadzony przez jednego z uczestników ligi. Jeżeli któryś z okoni ma być wpisany (lub wymieniony) do tabeli, to proszę podawać taką informację w  wątku z tabelą, inaczej wypowiedź i złowione ryby traktujemy jako relację z wyprawy.

7. W dobrym tonie będzie podanie kilku informacji o okolicznościach połowu (rodzaj łowiska, metoda, przynęta, jakim sprzętem itp.).

8. Ryby przeznaczone do tabeli starajmy się zgłaszać na bieżąco.

9. Rywalizacja na zasadach koleżeńskich i z zasadą złów i wypuść.

10. Rozpoczynamy 1 stycznia i kończymy 31 grudnia, uwzględniając przerwę, o której jest mowa w punkcie czwartym.

Pomysł ma na celu poznawanie i doskonalenie umiejętności łowienia konkretnego gatunku, w tym przypadku okonia.

W razie wątpliwości lub sporu będę podejmował ostateczną decyzję, informując w głównym wątku. Zapraszam do dyskusji, wklejania swoich zdobyczy i zachęcam do uczestnictwa.

Dla przypomnienia podaję do podglądu trzy najwyżej punktowane miejsca z ostatnich zmagań.

 

 

2020r

 

McGregor--------------- 351

Budek---------------------339

Kepes53-------------------330

                                

2019r

1. Budek ----------------358  

2. RSM   ----------------329 

3. Moczykij ------------323

 

 2018r

1.Budek --------------- 344

2.Michalvcf ----------- 318

  jaceen --------------- 318

3. Jacolan ------------ 314

Inne zawody, ale zawsze coś ciekawego można dla siebie wypatrzeć;)

 

PS

Przyjmijmy, że do końca lutego powalczymy o "mistrza" przedwiośnia👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Pierwsze śliwki robaczywki :) Okoń 22 cm z kanału wrocławskiego na boczny trok. Przynęta 4STREET B-ASS WAG 7,60cm chartreuse Quantum. Niestety boczny trok to nie jest dobra metoda. Zauważyłem, że ludzie lepiej łowią obecnie na delikatne zestawy :) Trzeba się przestawić na te 2 miesiące :D

 Brak opisu.

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się dzisiaj wyskoczyć na niecałe dwie godziny na Oławę. Miałem tylko jedno branie. Łowiłem klasycznie na jigi w gramaturze 2-4g z gumkami do 3".

 Myślałem o czym innym, a wpisałem co innego. Zapomniałem uwzględnić i uzupełniłem w punkcie piątym pomiar do 0,5 cm.  Proszę sprawdzić, czy zasady są zrozumiałe i czy zgadzają się terminy przerw. Mamy jedną od lutego do 23 kwietnia (piątek). Miejmy nadzieję, że okonie będą po miziu miziu, a w ostatni weekend kwietnia będziemy mogli już dodawać swoje zdobycze. Kończymy 23 grudnia, bo w święta mało kto z nas wychodzi na ryby. Pozostałe kilka dni przeznaczymy na podsumowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jaceen napisał:

Zmienione;)

Od poniedziałku nie będziemy już wprowadzać zmian. Gdyby ktoś miał jakiś pomysł do regulaminu, to do północy dajcie znać.

Dziękuję bardzo. Wiesz przecież, że najlepiej finiszuję z całej stawki 😋

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rywalizacja motywuje a motywacja często czyni cuda. Chętnie więc dołączę się do tych okoniowych zmagań.

Mi wszelkie pomysły skłaniające do poszukiwań bardzo się podobają więc pomysły typu bonusy za powierzchniowe czy co tam komu przyjdzie do głowy popieram. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2021 o 08:20, RafalWR napisał:

Mi wszelkie pomysły skłaniające do poszukiwań bardzo się podobają

Chodził mi po głowie pomysł punktowania aktywności. Miałoby to wyglądać tak, że za każdy miesiąc z punktowanym okoniem dostawałoby się dodatkowy bonus w postaci 1 pkt. Tu w grę wchodziłaby taktyka, bo pakując do tabeli z samego początku sezonu duże okonie, takie np. powyżej 30 cm, trudno by było przebić w następnych miesiącach, pozbawiając się szansy na te dodatkowe punkty. Teoretycznie można by dodatkowo dorobić 11 pkt. Jest to możliwe do wprowadzenia w przypadku, gdyby stworzyła się mocna i aktywna grupa uczestników.

Jednak prawda jest taka, że wielu wędkarzy na myśl czytania regulaminów i warunków do spełnienia, dostaje gęsiej skórki. A tu jeszcze trzeba zrobić zdjęcie, napisać kilka słów, jak, czym i gdzie:blink::)

Zawody, które tutaj organizujemy, to tylko dodatek. Zasadniczo chodzi mi o komentarze, rozmowy, polemikę o sposobach łowienia okoni. Mogę być trochę nudny w promowaniu łowienia ich na przynęty powierzchniowe, ale mnie ten sposób bardzo odpowiada. Stąd moje wtręty i zachęta. Zawody Perch Pro7 są bardzo dobrym przykładem, jak ważna jest ta metoda w sięganiu po duże okonie. W dodatku łowienie jest bardzo widowiskowe. Z pewnością w okresie wakacji znowu przypomnę i zaproponuję równoległą rywalizację z tymi przynętami. Jeszcze nie wiem, czy propozycja będzie dotyczyć tylko okoni, czy nie rozszerzyć to na inne gatunki i dodać np., klenia i bolenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jamnick85

Larry_blanka

MarianoItaliano85

carlos83 (tak wnioskuję;)

RafalWR

lechur1

Lechu

dEEm

cysiu

kamil.ruszala

jaceen

Chyba nie jest źle. Na zaś, do rywalizacji, deklaruje się już jedenastu. Do tabeli Larry_blanka będzie nas dopisywał, gdy zdobędziemy pierwsze punkty. Dzięki, że się odezwaliście. Takie deklaracje też są ważne. Wiecie, jak to jest? Co niektórzy czekają na ostatnie dni grudnia, by się z nich wywiązać:)

Miałem dzisiaj pojechać na rybki, ale pogodynka skutecznie mnie powstrzymywała. Z samego rana nie mogłem, a tylko wtedy widziałem szansę na warunki do łowienia. Teraz pada i zastanawiam się, ile ochłodzi się jutro i czy będzie szansa na sucho wyskoczyć na godzinę/dwie. Może będzie zdjęcie okonia w śnieżnym klimacie?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.