Skocz do zawartości
tokarex pontony

Okoń 2021 - liga haczyk.pl


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
20 godzin temu, ESSOX napisał:

U mnie jak tak samo jak i u was :) a już się martwiłem że ze mnie doopa a nie wędkarz ;) 

3 godziny dzisiaj , kajtki na 1 gramowej główce, mały raczek na sporej mormyszce, jakieś robactwo na niby troku , bez kontaktu z rybą .

Myślę że teraz wstrzelić się w żerowanie okoni graniczy z cudem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sb bylem w Malczycach w porcie 14-17, dzisiaj 12-14 pod mostem Warszawskim  na polaczeniu kanalow. Oba na 0...  ( boczny trok 6g kajtki i paprochy...)

 

Ps. Pod mostem spotkalem kolege ze Wschodu ze spiningiem sie rozstawil. Pytalem na co rzuca, mowil ze za okoniem. Pytalem czy ma karte to mowil ze ma i niby pytal jaki nr lowiska... wedka raczej ciezsza i guma nie mala... mam nadzieje ze nie szukal szczuplych albo bolkow na obiad... potem zalowalem ze nie zwrocilem mu uwagi ze za duza przyneta i okresy ochronne... a moze bym wyszedl na matoła... sam nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Owczar napisał:

potem zalowalem ze nie zwrocilem mu uwagi ze za duza przyneta i okresy ochronne... a moze bym wyszedl na matoła... sam nie wiem...

Fakt, że też podejrzliwie na takie łowienie spoglądałem, ale emocje opadały w miarę doświadczenia i nabywanej praktyki. Może być tak, że ktoś zna wyśmienicie możliwości i potencjał miejscówki. Dobiera przynęty, które według nas nie są akceptowane. W pewnych okolicznościach można by zabronić łowić na małe przynęty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Owczar napisał:

W sb bylem w Malczycach w porcie 14-17, dzisiaj 12-14 pod mostem Warszawskim  na polaczeniu kanalow. Oba na 0...  ( boczny trok 6g kajtki i paprochy...)

 

Ps. Pod mostem spotkalem kolege ze Wschodu ze spiningiem sie rozstawil. Pytalem na co rzuca, mowil ze za okoniem. Pytalem czy ma karte to mowil ze ma i niby pytal jaki nr lowiska... wedka raczej ciezsza i guma nie mala... mam nadzieje ze nie szukal szczuplych albo bolkow na obiad... potem zalowalem ze nie zwrocilem mu uwagi ze za duza przyneta i okresy ochronne... a moze bym wyszedl na matoła... sam nie wiem...

No ja tez dzisiaj chwilę byłem pod mostem Warszawskim :) więc chyba rozmawialiśmy. Niestety sobota i niedziela na 0 :(. Znajomy na Oławce siedział od 7 rano i zero brań na boczny trok. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ma być teraz w środę i czwartek na plusie i potem znowu mrozy. Idę w tygodniu do wędkarskiego po wędkę podlodową i kilka mormyszek i błystek :) Pytałem podlodowców wczoraj pojedyńczy okonek się trafił ale ogólnie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to właściwy wątek, ale taki który pasował zakończył sie w 2017, więc jest troche nie na czasie. Zapytam więc tu, a jesli zaśmiecam, to proszę o przeniesienie. Chodzi mi o kij na okonki. Od dwunastu lat łowię je TD 3-14 275. Fajny kijek i fajnie mi leży, i ze względu na akcję jest stosunkowo uniwersalny (ogarnia też mniejsze odrzańskie reofilne), a właściwie to właśnie dla nich był stworzony :). Mam jednak wrażenie, że jest coraz bardziej wysłużony (zauważalna, postępująca zmiana akcji). Z racji tego, że używam go dość długo - nie jestem na bieżąco w temacie aktualnej oferty na rynku. Może moglibyście podpowiedzieć cos ciekawego? Łowię głównie na Odrze, poza miastem, przeważnie z brzegu. Moje przynęty przeważnie oscyluja wokół 4-8g - w porywach do 12... , a gdy potrzeba jeszcze więcej zamieniam kij na bardziej odpowiedni (Moderate) :) Tak więc chodzi mi o coś o parametrach zbliżonych do aktualnie używanego Dragonika, ale oczywiście nie musi to być Dragon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, moczykij napisał:

:) Tak więc chodzi mi o coś o parametrach zbliżonych do aktualnie używanego Dragonika, ale

Z mojej strony nie będzie dobrej podpowiedzi, bo nie znam wymienionego modelu. Z nowszych spinningów, które w zeszłym sezonie kupiłem, to żaden nie mieści się w kryteriach, bo cw 80 g, 60 g, 7 g, 11 g nijak nie pasuje. Jedynie Do 15 g Patriot Revival, ale to "ciepła klucha" i w dodatku wersja travel trzy skład, to chyba też nie?:) Z wędek, które miałem okazję dotknąć i zobaczyć w praktyce, to u jednego z kolegi spodobał mi się Robinson Toshido  255/12 g. O nim wspominałem już przy komentarzach w wątku sandaczowym. Marcin Kotowski na YT opowiada szczegółowo o tych 2-8g i w dziesiątej minucie wspomina o wersji do 12g. Może coś takiego zainteresuje?

--------------

W związku, że nie mogłem już wysiedzieć, to wyskoczyłem na chwilę pochodzić po bulwarach. Byłem około półtorej godziny i tyle mi wystarczyło. Jak w środę uda się wszystko ogarnąć do południa, to może gdzieś jeszcze zaglądnę;) 👊

IMG_20210202_153622.thumb.jpg.3b5a8f477f695cd80b138b7c2fd4ef7c.jpg

IMG_20210202_153654_1.thumb.jpg.7be2dc40e9b1d6088aaa6d2216e2d1b6.jpg

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, moczykij napisał:

Nie wiem czy to właściwy wątek, ale taki który pasował zakończył sie w 2017, więc jest troche nie na czasie. Zapytam więc tu, a jesli zaśmiecam, to proszę o przeniesienie. Chodzi mi o kij na okonki. Od dwunastu lat łowię je TD 3-14 275. Fajny kijek i fajnie mi leży, i ze względu na akcję jest stosunkowo uniwersalny (ogarnia też mniejsze odrzańskie reofilne), a właściwie to właśnie dla nich był stworzony :). Mam jednak wrażenie, że jest coraz bardziej wysłużony (zauważalna, postępująca zmiana akcji). Z racji tego, że używam go dość długo - nie jestem na bieżąco w temacie aktualnej oferty na rynku. Może moglibyście podpowiedzieć cos ciekawego? Łowię głównie na Odrze, poza miastem, przeważnie z brzegu. Moje przynęty przeważnie oscyluja wokół 4-8g - w porywach do 12... , a gdy potrzeba jeszcze więcej zamieniam kij na bardziej odpowiedni (Moderate) :) Tak więc chodzi mi o coś o parametrach zbliżonych do aktualnie używanego Dragonika, ale oczywiście nie musi to być Dragon.

Mój poprzedni kij to byl Mikado Blocks Player opisany jako 1-9g 1.98m. Spokojnie 8g czebu + guma 3" latało. Start był od 2g + malutka przynęta typu jakiś wormik. Teraz mam kij Lureleader 1-5g, który po zmianie pletki ogarnia mi 0.7g aż do 5g + 3" Kajtek. Pytanie czy szukasz kija pod gumy czy bardziej pod blaszki i wobki. 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za chęć pomocy.

22 godziny temu, jaceen napisał:

...Robinson Toshido  255/12 g...

 

To chyba wklejanka. Miałem jedną wieki temu i nie mogłem się do niej przekonać.

10 godzin temu, Larry_blanka napisał:

Dam Effzet Microflex...

Właśnie ten kij mam w obserwowanych obok Mikado Katsudo. O tym ostatnim czytałem sporo dobrego. Co prawda internetowa wiedza na jego temat jest nieporównywalnie skromniejsza niż wiedza o Microflexach, ale jak już coś się znajdzie to sa to niemal same peany.

10 godzin temu, Larry_blanka napisał:

Polecam na początek ...

 😄 We wrześniu minie 40 lat odkąd mam kartę wędkarską, pierwszego okonia też złowiłem w tym samym czasie, a okoniówek, a nawet okoniówek modyfikowanych na własną rękę na bazie innych dostępnych wędzisk, w czasach gdy nikt jeszcze nie słyszał o tak specjalistycznych kijach - parę miałem, więc z tym początkiem to trochę już dla mnie za późno. Potraktuję jednak Twój wpis jako komplement, bo prawdę mówiąc to nawet ja doznaję wstrząsu, gdy kolejny raz zdaję sobie sprawę ile mam lat :D

Chyba, że to miał być początek Twoich propozycji - wtedy nawet z komplementu nici :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w tym roku nic sobie nie sprezentowałem, to też się rozglądam za jakąś wędką, która mnie przekona do siebie. Ten Microflex całkiem ciekawie się prezentuje. Poniżej w wersji do 15 g. Kto wie?;)

Wypatrzyłem jeszcze Okumę Psycho Perch 2-12 g. Można porównać obydwie wędki pod podobnym obciążeniem w realnych warunkach.

Brakuje mi wędki w przedziale 12-15 g. Będę śledził również waszych propozycji. Nie ukrywam, że wszelkie patyki ponad 250 cm odrzucam a jeszcze jak namierzę coś w travelu, to może się skończyć...wiadomo jak:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moczykij napisał:

Dziękuję za chęć pomocy.

To chyba wklejanka. Miałem jedną wieki temu i nie mogłem się do niej przekonać.

Właśnie ten kij mam w obserwowanych obok Mikado Katsudo. O tym ostatnim czytałem sporo dobrego. Co prawda internetowa wiedza na jego temat jest nieporównywalnie skromniejsza niż wiedza o Microflexach, ale jak już coś się znajdzie to sa to niemal same peany.

 😄 We wrześniu minie 40 lat odkąd mam kartę wędkarską, pierwszego okonia też złowiłem w tym samym czasie, a okoniówek, a nawet okoniówek modyfikowanych na własną rękę na bazie innych dostępnych wędzisk, w czasach gdy nikt jeszcze nie słyszał o tak specjalistycznych kijach - parę miałem, więc z tym początkiem to trochę już dla mnie za późno. Potraktuję jednak Twój wpis jako komplement, bo prawdę mówiąc to nawet ja doznaję wstrząsu, gdy kolejny raz zdaję sobie sprawę ile mam lat :D

Chyba, że to miał być początek Twoich propozycji - wtedy nawet z komplementu nici :)

Miałem na myśli tylko w kontekście doboru sprzętu ;) aż tak stary nie jesteś, mi już bliżej do 40 niż do 30 :D Mam tez Katsudo do 5g i nawet fajny kijek ;) Jak się sprawdzi to może wezmę też wersję 2-10g 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westin W3 StreetStick 213cm M 2-10g 2sec.

 

Są też nowości na 2021 

W3 StreetStick 243 2 do 10g oraz 5 do 15g 

Jacku Westin też ma travele 😁

Wedka Westin W4 Light Spin 210cm L 3-15g 4sec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Budek napisał:

Jacku Westin też ma travele 😁

Chyba przeleciał mi gdzieś między ofertami ten travel. Jednak ja jestem mocno budżetowym klientem i bardziej do mnie przemawia oferta Savage Gear Parrabellum 3-14 w travelu. Gdybym miał się zdecydować bez "macania" na coś ze sklepu internetowego, to Westin u mnie by przegrał z ofertą z Ego Fiber Glass Spin Custom Blue. Niestety w moich rękach te mocno cieniowane wędeczki szybko się uszkadzają. I taki szklak z Ego mógłby mnie od tego na dłuższą chwilę uchronić;) Szkoda, że nie widzę obecnie wersji do 21 g, bo był moment, że trzymałem palec na przycisku "kupuj" i nie pamiętam co, ale wyskoczyła pilniejsza sprawa i się wycofałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak zrobić spotkanko i pooglądać co tam kto ma. Pogoda nie za bardzo teraz ale jak się ociepli...Jak ktoś bystry w internetowe tabelki to może by coś takiego zmontował, oczywiście nie do publicznego wglądu, może za linkiem osobistym, żeby wpisać swoje zabawki i na spotkanie wziąć co kto by chciał zobaczyć, pomacać czy połowić chwilkę.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, moczykij napisał:

To chyba wklejanka.

Nie wiem dlaczego i co dyskwalifikuje wklejanki?

Bywa tak, że wędkarze mają problem ocenić, czy dana wędka ma wklejkę, czy szczyt tubular. Ale zostawmy to, do mnie wędka ma "zagadać":) Najlepiej jeszcze podczas ściągania ze stojaka, na sucho wyginana i potrząsana. Ma mi pasować pod łokciem i ogólnie podobać się jako całość. Podobać się mi, nie patrząc na lans:) Jeżeli u kogoś takowa jest w użyciu przez wiele sezonów, to znaczy, że na taką trafił. Każda następna nie sprosta wymaganiom poprzednika. Dopiero po dłuższym czasie w odstawce pójdzie w zapomnienie.

3 godziny temu, Fido Angellus napisał:

Może by tak zrobić spotkanko i pooglądać co tam kto ma. Pogoda nie za bardzo teraz ale jak się ociepli...

Jak ktoś rzuci hasło, to postaram się dostosować. Ważne, żeby było trochę przestrzeni na rozstawienie się i przy okazji złowienie jakiejś rybki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, do 3g musi być wklejanka bo inaczej łowienie to raczej zgadywanka. Powyżej może być dowolna konstrukcja choć do 5 też lepiej żeby była wklejka, jest też mniej urazowa niż tubular bo wycieniowana do granic rureczka węglowa lubi sie złamać jak nic innego na świecie. Powyżej to zupełnie bez znaczenia, tu już tylko przyzwyczajenie czy "lubienie" ma wpływ na wybór wędki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam budżetowy konger troker spin 1-8 i w miare go ogarniam od 1g ... zapas mocy duzy ... troche sztywnawy... jak to konger z tej polki cenowej. Chyba wole tą odrobinę sztywności i szybszy powrot do wyprostu który dają weglowe szczytowki.

 

Ps bylem dzisiaj na Odrze okolice mostu warszawskiego... cos mi odgryzlo ogonek z malutkiego kajtka... moze okonek... 6.5 godziny rzucania... pogoda wiadomix deszcz ze sniegiem i wiatr w oczy... zycie heheh...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.