Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wiosenna płoć...


09249696

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie...Jestem 14-latkiem,trochę łowię,ale nadal nic nie wiem na temat płoci...Wybieram się nad zalew,przy którym mieszkam...Mianowicie chodzi mi tutaj o łowienie różnej wielkości płoci...Będę łowić z brzegu...Chodzi mi tutaj o pytanie:Jaki dobrać sprzęt odpowiedni do zalewu i płoci?Nie wiem jakie wędzisko,spławik itd...Używałem kiedyś jak łowiłem płocie zanęty Lorpio Extra Płoć...W temacie płoci jestem zielony,więc proszę was o rady...;];];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Pamiętaj o doborze zanęty do łowiska,dna jeżeli dno jest ciemne to stosuj jasne zanęty a jeżeli jasne to raczej ciemną np.ochotkową,obowiązkowo na wodę stojącą .A co do wędziska to zależy na jakich głębokościach chcesz łowić czy dalej od brzegu czy blisko ,czy płytko czy głęboko,znakomicie się sprawuje bacik na takie łowienie ale to już twoja kwestia czy chcesz łowić na bata czy na normalne wędzisko z kołowrotkiem.Jak masz jeszcze jakieś pytania to mogę ci doradzić na gg 8126088

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płocie.. to zależy. Ja byłem młodszy, to zawsze mi się podobało, teraz przesiaduję tam już coraz rzadziej.

A tak poważnie, to chyba nie da się sensownie odpowiedzieć, bo nic nie wiemy.

Co do wędki, piszesz o spławiku, ale do czego? bat/tyczka/matchówka/zwykły teleskop? Głęboko tam masz czy płytko?

Co do płoci to polecam sztywniejsze kije, bo są lepsze ( choć ja już dobrych pare sezonów łowię batem 6m sraksona ok 20 zł i moge smiało przyznać, że jest niezniszczalny )

Płotke możesz łowić z wynikami cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płotke możesz łowić z wynikami cały rok.

Wczesną wiosną świetnie biorą tylko trzeba rozeznać co im akurat smakuje :wink:

Opisz troszkę to łowisko to postaramy ci się udzielić więcej rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No woda jest stojąca,więc chyba będę łowił trochę dalej od brzegu...Brzeg jest ciemny...Chodzi mi o obojętnie jakich wielkościach mają być te płotki,ponieważ,gdy je złowię wpuszczę je do mojego stawu,który ma 70000l...Doradźcie mi na jakich głębokościach mam łowić...I czy przy trzcinach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy na zbiorniku masz możliwość łowienia na bata czy raczej tylko na odległościówke. Pytasz czy przy trzcinach ale bez głębokości cięzko powiedziec bo jezeli pzy trzcinach jest bradzo plytko to nie ma sensu na wiosne- podaj więcej informacji na temat zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o doborze zanęty do łowiska,dna jeżeli dno jest ciemne to stosuj jasne zanęty a jeżeli jasne to raczej ciemną

Tak czytam i oczom nie wierzę. To jest chyba rada jak nie złowić dużej płoci :shock:

Jak mówimy o płotkach jak dłoń to nie ma znaczenia, ale duża płoć to już inna liga. Na ciemne dno należy jak najbardziej stosować ciemną zanętę gdyż na plamie jasnej zanęty płoć staje się dobrze widoczna czego unika ze względów bezpieczeństwa. Leszcze owszem bez obaw wpływają na plamę zanęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym jeziorku z fotek ja bym polecił bacik, 6-7 m. Również się zgadzam, że lepiej jak zanęta w kolorze dna.

Na forum mamy podkategorie, aby ktoś nastepny też mógł z tego korzystać. Dlatego o wędkach pytamy w wędkach, o kołowrotkach w kołowrotkach i tak należy postępować analogicznie z pozostałym asortymentem. Inaczej zły mod będzie jeszcze bardziej zły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i oczom nie wierzę. To jest chyba rada jak nie złowić dużej płoci

Michron ja zawsze stosowałem taką zasadę i mi się to sprawdzało, na żwirowe dno stosowałem zanętę ochotkową żeby kontrastowała z dnem i żeby ryba mogła ją zauważyć a jak już weszła to eldorado i to nie małe płocie rzędu 25-30 cm, aha i nieraz na ciemne muliste dno nęciłem pęczakiem i też bywały ciekawe efekty :smile: Kwestia przyzwyczajenia ryby do zanęty i potem już tylko sukcesywnie podawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha...Muszę sobie kupić,bo jeszcze nigdy nie łowiłem na bata...A w ogóle jak wygląda zestaw na bata?Wydaje mi się,że są to:żyłka,bat,ciężarki,krętlik,haczyk,spławik i stoper...Wszystko jest,czy coś ominąłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moim skromnym zdaniem wędka match, miejsce znajdź płytkie na wiośnie w takich miejscach woda sie szybciej nagrzewa tam są rybki:) zanęta PŁOĆ CZERWONA SELEKT jaxona na każdym łowisku mi sie sprawdziła jak patroszę rybki bardzo dużo maja jej w rzoładkach, czyli bardzo im smakuje i do tego droga nie jest, przynęta najlepiej weź pinkę, ochotkę i małe czerwone robaczki i próbuj, bo nie wiadomo, na co będą brały napewno z tych przynęt cos im posmakuje płoci cos posmakuje, grunt 5cm na dnie, równo z dnem, lub 5 cm nad dnem musisz sprawdzić. To na początek w wielkim streszczeniu powinno Ci wystarczyć resztę kombinuj sam, bo właśnie na wiecznym kombinowaniu wędkarstwo polega im częściej nad woda łatwiej trafisz w rybę. Pozdrawiam i połamania życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pocigne dalej temat, czy ktos juz byl w tym roku na Kanale Zeranskim? Podobno polotki juz biora i nie ma lodu?

Apropo zanety co polecacie?

Kocur cos pisales o Bolonce 4-5m, ale chyba zestaw skrocony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Aha...Muszę sobie kupić,bo jeszcze nigdy nie łowiłem na bata...A w ogóle jak wygląda zestaw na bata?Wydaje mi się,że są to:żyłka,bat,ciężarki,krętlik,haczyk,spławik i stoper...Wszystko jest,czy coś ominąłem?

po co ci stoper i krętlik do bata? to powinno ci pomóc bat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.