Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Obciążenie zewnętrzne w spinningu.


iluvatar_92

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś udałem się do sklepu wędkarskiego w celu nabycia takiego jakby spławika do spinningu (Jaxon "Sbirolino"). Służy on do obciążenia np. małych woblerów, much idp. w odległości ok. 2,5m (na powierzchni wody)(Jako przykład:

)

Dowiedziałem się że to w Polsce jest zabronione. Skoro to jest zabronione to dlaczego boczny trok jest dozwolony?

Co sądzicie o skuteczności tej metody na klenie, jazie i bolenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jest to na pewno dobry patent na daleko żerujące ryby, widziałem takie produkcji jaxona. Wiem też, że kiedyś na forum już przewijał się taki temat więc myślę, że warto poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ boczny trok to tylko dociążenie zestawu. A tutaj masz spławik, coś na kształt kuli wodnej, co od tego roku na wodach PZW jest zabronione ("Zakaz stosowania dodatkowych wskaźników brań w metodzie spiningowej")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie wg mnie to jest to tylko jako dociązenie. nie uwazam zeby to byl wskaznik. a jak są np. sbirulino wolno tonące to takze powinny byc zabronione? przecież po chwili juz ich nie widzisz na powierzchnii... a mysle ze branie sie przede wszystkim czuje i widzi na kiju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie odpowiedzieć na proste pytanie - jak jest ten wynalazek pływający i ryba bierze to idzie pod wodę ? Jeśli tak to SSR/PSR może go uznać za wskaźnik brań i tyle, oczywiście można ryzykować i się tłumaczyć... Moim zdaniem szkoda nerwów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to kuli wodnej nie można stosować na wodach krainy pstrąga i lipienia. Sbirolino to po prostu kula wodna tyle, że bez oczka, montuje się je przelotowo nie stopując od strony łowiącego więc nie jest ono indygatorem brań, linka ma swobodnie przechodzić przez nie. Brania z jego zastosowaniem są widoczne tak samo jak przy normalnym spinningu, na szczytówce. Z jego pomocą można łowić nie tylko na przynęty spinningowe czy muchy, można też łowić ryby spokojnego żeru z powierzchni np. na chleb czy inne lekkie przynęty które nie sposób w inny sposób podać.

pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.