Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kleń 2021


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

Prześliczna ryba. Ciężko na naszych odcinkach Odry będzie to pokonać. Pewnie są i takie sztuki, ale im liczniejsza populacja tym trudniej się do rekordów dobrać. Gratulacje, super wynik i strasznie mi się podoba, że druga edycja konkursu pozwala pokazać takie okazy. Poziom konkurencji mimo garstki uczestników - genialny i obiecujący. 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Nie wiem jak u innych z motywacją, ale kleń Michała nie podciął mi skrzydeł. Stawiam sobie za honor zdobyć minimum 150 pkt. To jest mój główny cel. Tego się trzymam i spokojnie do tego dążę. Łowię w tym sezonie praktycznie w jednej lokalizacji. Trudno teraz o coś większego.  W piątek miałem na kiju cztery sztuki. Większy miał pod 45 cm. Dzisiaj brania zaczęły się przed samym zmrokiem. Brały same krąpie. Przyszły tydzień postaram się odwiedzić "swoją" jedną z lepszych kleniowych miejscówek, którą znam dobrze i tam upatruję dodatkowych punktów. Zbliżyć się do wyniku Michała będzie bardzo trudno. Kleń 57 cm robi dużą różnicę i tylko niebywałe szczęście pomoże komuś, by dorwać podobnego i liczyć na wysokie miejsce.

Brawo Michał👍💪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej wiosny jak w tym roku to nie pamiętam. Nawet nie idę nad wodę , pogoda zmienna masakrycznie. W poniedziałek 19 stopni i w krótkich spodniach chodziłem z psem, we wtorek zaczął padać śnieg, w środę rano bielutko. Wiatr bardzo silny do tego, na spina małe przynęty nie mają szans polecieć, żagiel z żyłki uniemożliwia obserwację brań i zacięcia. Dlatego odpuszczam na razie wędkarstwo do czasu solidnego ocieplenia. To ma być przyjemność a nie wku...nie się. 

Od czasu łowienia z lodu, nie miałem ryby w ręce pomimo kilkunastu wypadów. 

 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem, ale w sobotę miałem nawet sporo brań. Kilka dość energicznych. Zdecydowanie krąpie rządzą. Dalej się kręciłem w miejscach, gdzie w tym sezonie spędziłem najwięcej czasu. Liczyłem kolejny raz, że przebiję się przez krąpiowate. W środę brały takie baryły, że zastanawiałem się, gdzie jest długość a gdzie szerokość:)

1761727682_IMG_20210414_204453-Kopia.thumb.jpg.66954918584ea5a85aec5a7808cdd95b.jpg

Sobota była najlepszym w tym sezonie dniem pod względem ilości brań. Mikado Sensei, to wędka prawdziwy mistrz w odpieraniu ataków i odjazdów. W tym dniu nie było spadów i wszystkie zacięte rybki były doholowane.

IMG_20210417_165801_1.thumb.jpg.19f6ffc0794110829e2e06aa268de49a.jpg

Jednak nie po to jechałem na Odrę, by się zachwycać krąpiami:) Celem był oczywiście duży kleń. W końcu udało się nie zepsuć brania i już nocą zapinam ładną kluchę. W punktacji u mnie nie będzie zmian. Trochę zabrakło.

P1430136.thumb.JPG.23e7775b551110609f500fa1d9320928.JPG

Cały czas skuteczna była skóra chleba.

👊

  • Lubię to 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypad na wariata o 22 na wrocławskie centrum za kleniem. Przynęty tylko Libra Lures. Pierwszy rzut I pierwszy Opad, strzał i jest! Myślę No dobry początek będzie niezły kleń. Zapalam czołówkę, coś srebrnego przepływa pod nogami i ciśnienie idzie mi w górę. Myślę No fajny kleń na pewno 40+ a może i duży jaź? Po chwili patrzę a to leszcz 50+ któremu tylko czebu wystawało z pyska. 

Drugi rzut, znowu pierwszy Opad, strzał!!! Myślę No nie wierzę odpaliły sie ryby w tak "cudowną" pogodę. Pewne zacięcie, czuję, że przeciwnik silniejszy od leszcza więc, od razu w głowie pewność że jest wymarzony kleń. Ryba nie chce dać za wygraną, chwilę się bawimy i zbliża się moment podebrania ryby, ryba ma około 45-50cm. No i rodzi się problem, który był już przy leszczu-mam podbierak ale krotki bez sztycy. Do lustra wody jakieś pół metra, dookoła sami nayebani więc nawet nie w głowie mi prosić kogoś o pomóc. Pierwsza próba a ja nawet nie sięgam do lustra wody(pas biodrowy z przynętami przekręciłem na brzuch zamiast na bok). Druga próba, połowa podbieraka juz pod wodą ale ryba zamiast do podbieraka to uderza ogonem w podbierak i robi odjazd. Myślę, do 3 razy sztuka. Ryba juz grzecznie jedzie do podbieraka, ja tracę równowagę i zamiast podebrać rybę uderzam o fluo i ryba się wypina. Szkoda ale nie tracę wiary. Niestety później jedno niewcięte branie i na tym cisza az do 1.30 na pewno powtórzę taki wypad  ;)

🖐🏼

20210417_222353.jpg

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te krąpie to faktycznie jakieś klamoty :) takich klocków to ja na oczy w życiu nie widziałem . 

I wcale bym nie narzekał jak by mi takie w łowisko wlazły, powiem więcej , nawet bym sie specjalnie na nie nastawił :) 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rano: chlebek - 3 krąpie, każdy pod 40cm, ser - 1 kleń 40cm, mięso - 3 sumy, pierwszy na oko z 80cm, pozostałe maluszki. Deszcz musiał być ciepły i sumy ruszyły na żer. Kleniowe przynęty mięsne i serowe często na wiosnę przyciągają wybudzające się mniejsze sumy. Ten 80cm dał mi nadzieję, że wreszcie siadł grubaśny kleń, ale już po chwili walki wiedziałem co to.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ostatnie wyjścia za kleniem niestety nie przyniosły zmian w punktacji. Największy złowiony ostatnio miał 44 cm. Woda teraz wysoka i w miejscach gdzie łowilem główki są przelane. Nie widzę za bardzo szansy na zmianę mojej punktacji ale kto wie.. Rywalizacja była 👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się złapać jednego dzisiaj 47cm😉 w wikendd była lipa ryba coś ostatnio umnie słabo bierze. Pomyślałem że dzisiaj warto iść woda poszła do góry i dobrze zrobiłem no i jest motywacja 💪💪💪       

1.jaceen      52+46+49=147

2.kamil.ruszala

3. Jamnick --- 42 

4. RSM. ---      50+45+50=145

5. ESSOX

6. Larry_blanka

7. wernicjusz

8. Marex --- 50+45+44 = 139

9. Marienty --- 36cm

10. McGregor

11. oldBolo

12.Płatek88

13. Carloss83                                                   

14.Lukasz121687 ----- 49+47+51=147

15. Michalvcf ----  48+51+57 = 156

20210420_173225.thumb.jpg.d28970d2ac2f7bd8406479a48a675c2f.jpg 

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poległem z rana w centrum. Nie szło przebić się przez żarłoczne krąpie. Po pracy postanowiłem wyskoczyć na obrzeża miasta. Pogoda piękna. Spacer rewelacja. 

large.IMG_20210421_181712.jpg.ac13fa36ab5b2552dcdb40752a1a0da9.jpg

Klenie początkowo aktywne przy powierzchni. Sporo wyjść do płynącej skórki od chleba, ale nic nie udało mi się zaciąć. Gdy słońce zaczęło zbliżać się do horyzontu, zaczęło dziać się więcej przy dnie. Brania delikatne, ostrożne i bez powtórzeń. Nie było łatwo i udało mi się tylko jednego przechytrzyć. Wziął na serek. Pierwszemu miejscu nie zagrożę, ale spróbuję podkręcić rywalizację na drugiej pozycji. 48cm:

large.IMG_20210421_181338.jpg.c82761ea5a10044b500870f9885bf6b5.jpg

1.jaceen      52+46+49=147

2.kamil.ruszala

3. Jamnick --- 42 

4. RSM. ---      50+48+50=148

5. ESSOX

6. Larry_blanka

7. wernicjusz

8. Marex --- 50+45+44 = 139

9. Marienty --- 36cm

10. McGregor

11. oldBolo

12.Płatek88

13. Carloss83                                                   

14.Lukasz121687 ----- 49+47+51=147

15. Michalvcf ----  48+51+57 = 156

  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobota to ostatni dzień moich zmagań z kleniami w lidze. Miejcie się na baczności😀 jestem 30 min na k.powodziiwym i cztery klenie na brzegu. Brania atom!!! Pierwszy raz w tym sezonie jestem na kanale. Woda wysoka i ciągnie. Ktoś mi wmawiał, że nie da się łowić. Relacja wieczorem, albo jutro rano😁 IMG_20210424_173939_1.thumb.jpg.469a95f261281b5df8f48d2909b83675.jpg

  • Dzięki! 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odra 2021.04.24

IMG_20210424_201200_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.18886c61de4051da2e5bba047bdad42d.jpg

Było fajnie. Miałem łowić na innym odcinku Odry a skończyło się na kanale powodziowym. Skręciłem trochę z trasy, żeby zerknąć co się tam dzieje. Jak już podszedłem pod wodę, to decyzja mogła być tylko jedna, zostaję. Im wyższa i mocniej ciągnie, to ja łowię delikatniej. Założyłem ciężarek 6 g, dobrałem przypon około 70 cm i delikatnie podrzuciłem blisko brzegu. Minęło może dziesięć sekund i BUM! Wędki o mało nie wyrwało z podpórki. Łowię w ekspresowym tempie pierwszego klenia.

P1430154_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.1225fc919daad11a3dc9e6c21b98e5e2.jpg

Co było dalej? W Trzydzieści minut mam kilkanaście brań. Cztery ryby na brzegu. To była moja ostatnia szansa, by poprawić swój wynik. W niedzielę mam wolne od wędkarstwa i trzeba się starać o większego klenia, który dodałby punktów. Łowiłem w trzech miejscach. Brań było na tyle, że nie trzeba było poszukiwań. Gdy trochę się uspokoiło, to zmieniałem stanowisko, by dać odpocząć miejscówce. Wracałem ponownie, gdy brania ustawały w kolejnej. I tak w tych trzech miejscach z delikatnymi przesunięciami łowiłem przez trzy godziny. Złowiłem 6 kleni, krąpie i płoć. Kilka ryb czułem na kiju, ale linka wciśnięta w zalanych trawach usztywniała zestaw i zaliczałem spady. Brań było sporo. Zamiast sześciu, to powinienem złowić dwadzieścia sześć. A może trzydzieści sześć? W każdym razie nie było czasu na nudę.

P1430205_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.be082df734b59fc89b2bc8bb59a07dd1.jpg

Minimum, jakie sobie założyłem, czyli ugrać przynajmniej 150 pkt nie udało się spełnić. Wędka ładnie pracowała i odpierała ataki. 

P1430195_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.d4617116af7d3094bb24f7fef5749b2f.jpg

Gdy po kolejnym braniu wygięła się po kołowrotek, to pomyślałem, że będzie poprawa. W rzeczywistości okazało się, że tylko o jeden centymetr, ale dobre i to:)

P1430187_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.0070bc3c815be12894c6de8da386d462.jpg

Z mojej strony chciałem podziękować biorącym aktywnie udział w tej kleniowej imprezie. Kurcze, ten z Dunajca załatwił sprawę:), Chyba że w niedzielę ktoś jeszcze rzutem na taśmę zamiesza w tabeli:)

Dodaję u siebie klenia 47 cm.

P1430182_easyHDR-BASIC-2_resized.thumb.jpg.b40885164258ebfa448a1294b8e6099b.jpg

👊

1.jaceen      52+47+49=148

2.kamil.ruszala

3. Jamnick --- 42 

4. RSM. ---      50+48+50=148

5. ESSOX

6. Larry_blanka

7. wernicjusz

8. Marex --- 50+45+44 = 139

9. Marienty --- 36cm

10. McGregor

11. oldBolo

12.Płatek88

13. Carloss83                                                   

14.Lukasz121687 ----- 49+47+51=147

15. Michalvcf ----  48+51+57 = 156

  • Super 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, jaceen napisał:

Chyba że w niedzielę ktoś jeszcze rzutem na taśmę zamiesza w tabeli:)

Na mnie nie liczcie 😅🤣

Dzisiejsze skromne 32cm z Bystrzycy - chlebek na lekkim zestawie gruntowym.

Tak słabej wiosny "kleniowej" nie pamiętam od dawna!!!

20210425_170941_resized.jpg\

1.jaceen      52+47+49=148

2.kamil.ruszala

3. Jamnick --- 42 

4. RSM. ---      50+48+50=148

5. ESSOX

6. Larry_blanka

7. wernicjusz

8. Marex --- 50+45+44 = 139

9. Marienty --- 36+32=68

10. McGregor

11. oldBolo

12.Płatek88

13. Carloss83                                                   

14.Lukasz121687 ----- 49+47+51=147

15. Michalvcf ----  48+51+57 = 156

 

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie podsumowanie z mojej strony.

Niby więcej czasu mieliśmy na dorwanie porządnych kleni, a okazało się, że pogoda zrobiła swoje i tych medalowych pojawiło się mniej niż w poprzednim roku. Licząc od 50 cm w górę, złowiliśmy 7 sztuk. Największy 57 cm został złowiony przez Michalvcf. Punktowało siedmiu z szesnastu deklarujących się wziąć udział. Natomiast kompletem mogło poszczycić się pięciu i każdy z nich dodatkowo ma w swojej tabeli klenia przynajmniej 50 cm. Klasa!!!👍 Ciekawostką jest tegoroczne łowienie. Nie przypominam sobie, by ktoś zgłosił klenie na spinning. Tym razem nie.

Od siebie dodam, że kilka razy próbowałem łowić na woblery, ale nie miałem efektów. Zdecydowanie gruntówka lepiej się sprawdzała. Cały swój czas na rywalizację spędziłem na miejskim odcinku w centrum Wrocławia. Ostatni dzień postanowiłem szukać szczęścia na sprawdzonym obfitującym w klenie kanale. Pozostanie niedosyt. Celowałem w komplet kleni 50+, ale zbyt późno zdecydowałem się zmienić miejsce i zabrakło w tym ostatnim momencie solidnego szczęścia. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie znowu spotkamy się na kleniowych wirtualnych zawodach. Gratuluję wszystkim, którzy zgłosili swoje rybki. Szacunek za podjęcie wyzwania. Pamiętajmy, zwycięzca ma wtedy satysfakcję, że nie zmaga się sam ze sobą i relacje są śledzone przez wszystkich uczestników. Jeżeli ktoś marzy o złowieniu dużych kleni, to ma podane jak na tacy sposoby i przynęty. Nie ma tajemnic i cudownych przynęt🍞 :) Wystarczy trochę cierpliwości i więcej czasu, w miarę możliwości, spędzonego nad wodą. Bez tego o wyniki jest trudno.

Michalvcf, odjechałeś nam. Gratuluję pięknych kleni i zwycięstwa🥇🎣👍💪

 

image.thumb.png.991d3018943637bcba88100495babf71.png

PS

normy medalowe według WŚ:

Kleń Senior 50 55 60

Junior 45 50 55

👊

 

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla wszystkich, a szczególnie dla @michalvcf. Aż mnie korci, żeby odwiedzić rzekę z takimi okazami jak zaprezentowałeś.

W tym roku znacznie trudniej było. Zmiany pogody, wysokie amplitudy dobowe temperatury, zmiany ciśnienia, zmiany wiatru i w efekcie nie było tej powtarzalności i regularności. Ryba "rozregulowana", chaotyczna. W zeszłym roku każde wyjście to kilka ryb i tylko poprawianie wyniku centymetr po centymetrze. W tym roku, ciężka praca, łażenie i test cierpliwości w oczekiwaniu na branie. 

Dla mnie i tak nieźle. Dwa okazy z 5 z przodu. Trzeci też fajny i jak patrzę teraz na zdjęcie, to mógłbym go trochę wyprostować :). Także jak na warunki i czas jakim dysponowałem (weekendy były karpiowe) jestem zadowolony. 

@jaceen, bardzo podobało mi się, że z tej samej miejscówki osiągnęliśmy podobne efekty, przy całkowicie innym podejściu do gruntowego łowienia kleni. Także w innych godzinach ryby nagradzały styl każdego z nas i dało mi to sporo do myślenia i pomysłów do dalszego eksperymentowania.

@michalvcf, kołowrotek powędruje do Ciebie, więc zapraszam do kontaktu na pw i zastanów się nad rozmiarem. I jeszcze raz gratuluję.

@Larry_blanka, szkoda że nie udało się tym razem, mimo intensywnej wymiany informacji. Okres do prób, nauki i wypracowania własnego stylu był naprawdę niekorzystny, ale na jesieni wszystko ponownie stanie się aktualne.

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, RSM napisał:

 

@Larry_blanka, szkoda że nie udało się tym razem, mimo intensywnej wymiany informacji. Okres do prób, nauki i wypracowania własnego stylu był naprawdę niekorzystny, ale na jesieni wszystko ponownie stanie się aktualne.

 

Również dołączam się do gratulacji dla wszystkich uczestników i zwycięzców.
@RSM Dzięki za wszystkie cenne informacje i czas spędzony nad wodą, nie zrażam się niepowodzeniem, do końca roku sporo czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratulacje  :)

W zeszłych lata wyniki były troszkę wyższe. Zdecydowanie najwięcej ryb zlowilem w nie standardowych miejscach jak na zimna wodę, tzn w większym i silniejszym nurcie, nieraz musiałem używać nawet 70-80gramow ciężarek. W ostatni weekend jeszcze ciut poprawiłem wynik, ale już wklejać nie będę.

Fajnie, że doszły nowe osoby na forum i do konkursu  ;)

W przyszłym roku będzie napewno dużo wyższy poziom ;)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwowałem i zastanawiałem się czy ktoś na spinning trafi jakiegoś fajnego klusiora. Niestety nie. Z racji że to była pierwsza wiosna w której świadomie szukałem kleni z gumkami to zastanawiałem się jakie będą tego efekty. I była mizeria. 38cm 32cm. Były na kiju jeszcze 2 klenie, jeden w przedziale 40-45 a drugiemu blizej było do 55 niż do 50. Niestety w pierwszym wypadku problem z podebraniem ryby i finalna ucieczka ryby a za drugim razem zbyt mały haczyk spowodował również ucieczkę ryby. Skupiam się na lidze okoniowej, żeby chociaż każdy z okoni byl 30+ ale z pełną świadomością jestem przekonany, że to moje chwilowe przodownictwo za moment ulegnie zmianie i wszystko wróci do normy  :) gratulacje dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularne łowienie 50tek (i blisko) to dla mnie Mont Everest - nigdy tam nie wejdę Szacun że Wy tam wchodzicie "na luzaku"

(Późna wioska skopała mnie i moje muszki/woblerki okrutnie - upieram się a te aktywne metody co szkodzi wynikom - jeszcze parę lat i usiądę z gruntówką :), za każdym razem kiedy widzę te wasze fotki nabieram ochoty na zasiadkę - ale kiedy pojawia się czas aby iść na ryby - zawsze wygrywa mucha/spinning - taki life).

 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na luzaku? OldBolo, to jakieś nieporozumienie:) Łowienie kleni, tych słusznych, to determinacja, znajomość rzeczy i szczęście. Można się realizować w łowieniu pstrągów „wpuszczaków”, nawet na jedyną słuszną metodę, jak również mierzyć się z przebiegłym dzikim kleniem, nawet na chlebek;) Każdy ma wybór.

 https://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,dolnoslaskie-rzeki-zostaly-zarybione-pstragami-potokowymi-zdjecia,wia5-3266-59556.html

Stwierdzenie, co jest metodą aktywną, a co nie, bym polemizował. Bywało, że z „lekką gruntówką” przemierzałem więcej kilometrów w poszukiwaniu kleni, niż ze spinningiem, czy muchą. A piszę o tym, bo łowię na wymienione metody i wiem, o czym piszę. Spinningiści i muszkarze potrafią godzinami kręcić się w niewielkim obszarze, a aktywność wyrażana jest w ilości wymachów z linką i  spinningowych rzutów.  Czy na tym polega cała ta „aktywność”?

We wtorek spotkało się nas trzech. Pełen luz, śmiech pogaduchy. I co? Ryby nie brały. Trzeba było pomyśleć, przeanalizować i ruszyć tyłki. Zmiana miejsc, zmiana strony, macanie każdej miejscówki z potencjalną kryjówką dopiero dało efekty. Być może cierpliwe siedzenie w jednym miejscu, w końcu dałoby efekty, ale osobiście preferuje inny styl. Taki life;)

150739912_2021_04.27Odrak.p..thumb.jpg.7c155ffffb83d224976ba47d6caa2364.jpg

👊

 

  • Dzięki! 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.