Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kij na klenia i jazia - Robinson River Master Light Spin 290cm 3-15g


Karmur

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Z opisu wynika, że to kij o wolnej akcji. Lubisz takie? Przy 2,90 to będzie kawał kluchy pomimo fajnego lekkiego zbrojenia. Łowiłes już klenio-jazie? Masz jakieś doświadczenia i preferencje? Klenia można łowić dosyć różnymi kijami  w zależności od upodobań. Ogólnie przyjeło się - akcja medfast i długośc ze 2,75cm ale np ja nie lubię wolnych kijów. Miałem catanę 2,75 pod klenie i zmieniłem. Wolny kij dobrze trzyma rybe ale zaciecie nim pozostawia sporo do zyczenia zwłaszcza jak jest długi. Niby ryb nie gubi ale... No i te 290cm... Jak staniesz na zarośniętym brzegu to masakra. Wiesz, w niskiej cenie kije bedą wolne bo niski moduł wegla. Co prawda ostatnio jest moda na bardzo lekkie zbrojenie, co znacznie poprawia prace kija ale przy długich kijach zysk jest raczej połowiczny - im dłuższy tym gorzej. Dzisiaj w niskiej cenie mozna kupić fajny patyk długosci 230 czy 240  bardzo lekko zbrojony gdzie niski moduł wegla da fajną (akceptowalną jak dla mnie) predkość kija przy dobrym ugieciu pod rybką ale chyba nie przy tej długości. Takie długie kije to juz trzeba sypnąc groszem bo blank powinien być dobrej spręzystosci a do tego najlepiej zbrojony bardzo lekkimi przelotkami. W tanich kijach  szybkośc blanku bedzie wynikała z jego grubości, co przełozy sie na  jego masę i mniejsze ugiecie. Jak dadzą lekki i cienki blank i nawet bardzo lekkie zbrojenie to otrzymasz kij jak ten z tytułu - fajny ale wolny. Takie kije trzeba lubieć. Jezeli w ogóle zaczynasz przygode ze spiningiem to szybkośc kija wiekszej róznicy Ci nie zrobi ale operowanie 290 nad wodą jak w poblizu bedzie sporo drzewek moze Cie nawet zniechęcić do tej metody :).

Ja uzywam 240 na klenia i na moich ulubionych rzeczkach kleniowych jest za długi.  Jak zaczynasz to kup coś taniego ale krótszego a dopiero jak dojrzejesz do długiego kija to wtedy sypniesz groszem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.