Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Nowy Taica Abbys czy używany Shimano BBLC ?


mariusz605

Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszła pora na zakup czegoś porządnego na karpie,amury, czasem na suma(a raczej sumików do 30kg góra) Kilku kolegów z tego forum jak i własna intuicja kieruje mnie na Tice jednak w podobnej cenie można dostać używane BBLC. Co o tym myślicie podobno bblc nie jest za bardzo wytrzymały na siłowe hole więc raczej tylko do karpi a ja nie chciał bym się ograniczać tylko do tego gatunku choć w 70% to na karpia będę polował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Używany BBLC.

Mam Tice Abyss TF 9007R i nie zdążyła poznać pierwszego suma, padła i nie mam ochoty nawet jej rozkręcać.

Mam też 2szt BBLC ale karp nie jest aż tak wymagający i to kwestia naszego samopoczucia że będziemy je mieli choć prawda jest że taki sprzęt to na karpia na długie lata.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też 2szt BBLC ale karp nie jest aż tak wymagający i to kwestia naszego samopoczucia że będziemy je mieli choć prawda jest że taki sprzęt to na karpia na długie lata.
Wyrażasz opinie z doświadczenia czy ze słyszenia. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mam też 2szt BBLC ale karp nie jest aż tak wymagający i to kwestia naszego samopoczucia że będziemy je mieli choć prawda jest że taki sprzęt to na karpia na długie lata.
Wyrażasz opinie z doświadczenia czy ze słyszenia. :lol:

Jak zwykle dużo wniosłeś do tematu :lol: Podesłać Ci fotki żebyś zobaczył jak wyglądają? ;) To znany kołowrotek więc może warto wiedzieć choć jak wygląda :lol:

Ale odpowiem , z doświadczenia, łowię na BBLC zarówno karpie jak i sumy.

W tym roku wracają one do karpiowania po to żeby posłużyć jeszcze ładnych parę lat bo przy intensywnym poławianiu na nie sumów 40kg+ jeden lekko siadł a drugi trzeba było po 2 sezonach konserwować.

Nie powiem jestem katem i nie dbam o sprzęt ale na karpia te kołowrotki to na długie lata.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle dużo wniosłeś do tematu
Czy zwykłe pytanie sprawia ci tak dużą trudność w zrozumieniu ,jeśli tak to napisz mi wyślę ci pismem obrazkowym. :lol:
Podesłać Ci fotki żebyś zobaczył jak wyglądają?
Z chęcią ,ale minimum 10letnim przebiegiem , :wink::roll:
To znany kołowrotek więc może warto wiedzieć choć jak wygląda :lol:

No to pewnie jak jesteś takim znawca BBLC to pewnie znasz na bazie którego kołowrotka shimano stworzyło owy kołowrotek ,chętnie sie dowiem od ciebie.
Ale odpowiem , z doświadczenia, łowię na BBLC zarówno karpie jak i sumy.
Ale ile sezonów ,tylko proszę bez kłamstw tak jak w sprawie wypuszczania sumów. :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co co pisma obrazkowego to rozumiem iż dobrze je poznałeś od oślej ławki strony toteż i potomnym chcesz coś przekazać z niego aby i oni je zrozumieli. Szlachetna to postawa i zasługuje na order uśmiechu ale ja podziękuje gdyż jak dla mnie mogło by być równe trudne jak Twoja "wiedza" którą tu w tym temacie w swoich postach wnosisz a którą ewidentnie wszyscy tu "widzą" :lol:

Kołowrotki na stanie jeden 3 lata drugi 2 i każdy wyciągnął kilkaset kilo ryby w tym głównie sumów tak więc to jest moją wykładnia. W tym czasie w jednym siadł tryb od przeciążeń związanych z sumami a inny trzeba było zakonserwować i tyle. Na dłuższą metę na suma się zatem nie nadają nie dlatego że nie dadzą radę bo dopiero od tego roku będą u mnie służyć do połowu karpia na długie odległości ale dlatego że szkoda aż tyle forsy wywalać na kołowrotek sumowy ( jest dużo tańszych i lepszych)

Rozczaruje Cię ale nie interesuje mnie na bazie jakiego powstał i nawet nie chce wiedzieć bo ja kołowrotków używam a nie błyszczę na forach zgryźliwymi komentami nic nie wnoszącymi do tematu.

Przyznam się też szczerze że nie jestem znawcą BBLC i że jedyne co wiem to jak holuje się na nim ryby od 30 do 40kg i to cyklicznie.( karpi tylko kilka szt na nie bo je zaniedbuje ale one nawet te duże żadnego wrażenia na nim nie robią ale sumów jakby policzyć je do kupy to na pewno ponad tonę) Wiem też że na karpia jest to prawdziwa armata na długie lata skoro potrafił wytrzymać tyle przy orce razem ze mną.

Nie mam pojęcia jak jest zbudowany i absolutnie mnie to nie interesuje, ja go cenię za wartości użytkowo-estetyczne. Wiedzę tajemną z czego powstał i na bazie czego pozostawiam szperaczom internetowym..... Ja pozostanę przy praktycznym jego użytkowaniu :)

Rozumiem że twoje stwierdzenia w tym temacie a dotyczące tego kołowrotka są również poparte sumami pow 40kg i karpiami pow 10kg w dziesiątkach sztuk skoro tak się zacietrzewiasz...... :razz:

Co do wypuszczania sumów to również masz rację, niejednego rozdałem ale nigdy tego nie ukrywałem więc zarzucanie mi kłamstwa jest kiepskim żartem w ustach kiepskiego żartownisia. Dopiero w ostatnim, sezonie na ponad tonę złowionych ryb oddałem tylko 2 sumy, jednego 8kg a drugiego 12kg a całą resztę wypuściłem (w pierwszym roku wręcz na siłę szukałem kogoś kogo bym mógł sumem uszczęśliwić tak że tylko połowa wróciła do wody, w drugim wróciło jakieś 70% a w trzecim tylko kilka małych nie wróciło) czyli 2% oddałem a 98% wypuściłem na łono natury nie mniej jednak nie powinno Cię to interesować bo to nie Twoja sprawa (no chyba że osiągasz satysfakcję poprzez oglądanie cudzych ryb, nie mniej jednak proponuje łowić swoje zwłaszcza że Odra poniżej Wrocławia jest naprawdę zasobna w sumy ) :razz:

Strasznie Mańku odbiegamy od tematu przez tą Twoją całą "pomoc" jakiej w nim udzieliłeś użytkownikowi który o nią prosił ale mam nadzieję że odpowiedziałem wyczerpująco na Twoje pytania ;)

Pozdrawiam serdecznie i życzę połamania kija w nadchodzącym sezonie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Widzę tu zaciekła polemikę, ale tak na spokojnie od siebie mogę Ci polecić Abyssa. Choć sam łowię na Emcasty, to 2 moich kolegów posiada takowe kołowrotki i bardzo sobie je chwalą. Tym bardziej, że mechanizmy Daiwy i Tici to jest właściwie to samo, a różnica w cenie znacząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.