Skocz do zawartości
tokarex pontony

Co kupić na prezent wędkarzowi?


Rybka345

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewien dylemat, kompletnie nie znam się na wędkarstwie a chciałabym na prezent niespodziankę kupić mojemu dziadkowi jakiś dobry sprzęt wędkarski.

Nie mam pojęcia jakim sprzętem mój dziadek łowi ryby, wiem że nie jest to sprzęt z wysokiej ani nawet średniej półki cenowej, np. żyłka za 7 zł 100 m itd. , ale wiem że skupia się na łowieniu karpi oraz karasi na feeder w pobliskich jeziorach, więc tutaj się rodzi moje pytanie do was, doświadczonych wędkarzy, co najlepiej kupić jako prezent w tym wypadku? Myślałam o jakiś dobrych haczykach,  żyłkach ( dziadek nie raz narzekał że żyłka 0,25 się zerwała albo haczyk się wygiął przy próbie złowienia karpia) kołowrotkach  itd. ale kompletnie się na tym nie znam a tym bardziej na firmach które oferują taki sprzęt.

 

Czy moglibyście poradzić co najlepiej w takim wypadku kupić? Co się zawsze przyda wędkarzowi? Chciałabym aby dziadek mógł łowić jakimś fajnym i przyzwoitym sprzętem (nie korzysta on z internetu więc pewnie nie wie o wielu nowinkach ze świata wędkarstwa).

 

Będę wdzięczna za wszelkie komentarze i porady!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
24 minuty temu, Marienty napisał:

 

 

Widzę , że w tym poście głownie mówią o spinningu oraz o łowieniu szczupaków.

Natomiast w moim poście pisałam o karpiach/karasiach na feeder, i tez pewnie 7 lat trochę zmieniło jeśli chodzi o sprzęt czy gadżety wędkarskie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem podejście i chęci ale na tym stopniu specjalizacji bardzo łatwo jest nie trafić w gusta.

Moja rada jest taka, żeby iść w prezenty okołowędkarskie - krzesełko, nóż, kalosze, skarpety neoprenowe, pojemniki na przynęty, pojemniki na akcesoria, pudełko magnetyczne na haczyki (bardzo się przydaje), może torba/plecak itp.

Nawet jak kupisz lepsze haczyki czy żyłkę to może okazać się, że trafiłaś na coś zleżałego, bubla albo nawet po prostu dziadkowi nie przypadnie do gustu.

Piszę to z perspektywy osoby, która dużo takich prezentów dostała i które w jakiejś cześci od lat leżą nierozpakowane w czeluściach piwnicy.

Daj proszę znać co wybrałaś. Dużo osób pyta a nikt się nie chwali jak się finalnie skończyło.

Powodzenia i mocnego przygięcia dla dziadka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marienty napisał:

Rozumiem podejście i chęci ale na tym stopniu specjalizacji bardzo łatwo jest nie trafić w gusta.

Moja rada jest taka, żeby iść w prezenty okołowędkarskie - krzesełko, nóż, kalosze, skarpety neoprenowe, pojemniki na przynęty, pojemniki na akcesoria, pudełko magnetyczne na haczyki (bardzo się przydaje), może torba/plecak itp.

Nawet jak kupisz lepsze haczyki czy żyłkę to może okazać się, że trafiłaś na coś zleżałego, bubla albo nawet po prostu dziadkowi nie przypadnie do gustu.

Piszę to z perspektywy osoby, która dużo takich prezentów dostała i które w jakiejś cześci od lat leżą nierozpakowane w czeluściach piwnicy.

Daj proszę znać co wybrałaś. Dużo osób pyta a nikt się nie chwali jak się finalnie skończyło.

Powodzenia i mocnego przygięcia dla dziadka!

Dostałam właśnie informacje, że dziadek potrzebuje żyłek karpiowych :)  Chce mu kupić jakieś fajniejsze te żyłki , jakie firmy możesz polecic? Chodzi o żyłki 0,20-0,25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o żyłki na karpia, to PB Control, Shimano Technium, z tańszych Prologic XLNT można by tak w nieskończoność. Wszystko zależy od tego co jest w sklepie na półce. Moim skromnym zdaniem byłoby najlepiej wykupić w sklepie bon podarunkowy, wtedy obdarowany wybierze sobie coś co mu będzie odpowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2021 o 10:35, Marienty napisał:

Niestety typowym karpiarzem nie jestem. Może inni się wypowiedzą. Jak dla mnie to na karpie żyłka zaczyna się od 0,25.

Jeżeli ma być żyłka do wywózki to 0,37 - 0,40 mm, natomiast do rzutu 0,33-0,35 mm.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Jako że mój ojciec jest wędkarzem to kupowaliśmy mu praktycznie co roku jakieś pierdołki do wędkowania. Np. kostium do wchodzenia w wodę, krzesełko, latarkę czołową do wędkowania w nocy, a ostatnio dostał nawet specjalne noże kuchenne  do ryb firmy Zwilling (jako już neico droższy zestaw z okazji 50tki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.