Skocz do zawartości
tokarex pontony

Zestaw do 300zł - jeziora, stawy - picker/feder


RubyHuntsman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym skompletować zestaw do około 300zł, wędzisko, kołowrotek, żyłka. Docelowo do łowienia na jeziorach, stawach. Rzeki raczej nie, a jeżeli już to z jakimś leniwym nurtem. Celuję w średnie i trochę większe rybki. 

Szukałem trochę co byłoby tu odpowiednie. Odnośnie kołowrotków do 150zł w wielu wątkach polecano kilka modeli Okumy. Z wędzisk znalazłem dużo wzmianek o kiju Genesis Pro, niestety obecnie raczej nie do dostania.

Okuma AK 5000 Baitfeeder (już z żyłką 0.25) -130zł
Jaxon Genesis Pro Method Feeder 20-60g

Budżet można delikatnie naciągnąć, załóżmy 300/350zł
Byłbym bardzo wdzięczny za posłużenie radą, czy myślę w dobrym kierunku. Jakieś propozycje sprzętu 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Ja mam Robinson Stinger Method Feeder do 60g 330cm i kołowrotek OKUMA CARBONITE XP FEEDER CBV-40F

kijek fajnie pracuje pod karpiami około 1kg ale i 10kg można wyholować. Jeśli nastawiasz się na częste łowienie karpi w przedziale 5-10 to raczej za delikatny. Kołowrotek działa, hamulec działa płynnie, jestem zadowolony. Mam zestaw od lipca ( około 50 razy nad wodą po 3-5h). Akcja paraboliczna. 

 

Mam też Robinson Stinger do 90g 360cm z jakąś starą okumą. 

W porównaniu do wersji method ten jest sztywniejszy w środkowej części, szczytówka tej samej średnicy co method do 60g. Podajnik do methody 40g wydaje mi się że jest za ciężki. 

 

Stingerem do 110g co prawda nie łowiłem ale ten już jest znacznie grubszy od wersji do 90g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wspomniany Robisnon Stinger  to moim zdaniem świetna propozycja w tej cenie. Ja przy Stingerze mam kołowrotek Robinson Acustik Feeder 406 FD z wbudowanym sygnalizatorem brań, który czasem się bardzo przydaje. Razem tworzą łowny duet. https://www.wedkarstwozpasja.com/2017/07/acustik-feeder-koowrotek-z.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.