Skocz do zawartości
tokarex pontony

Sandacze 2021


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, Aalbatross napisał:

Na jakich głębokościach można się teraz spodziewać sandaczy? Jutro wybieram się na Czorsztyn, więc może uda mi się dołączyć do zabawy.

Ja łowię na płytkiej wodzie ok. 1,5 m, aż do zimy sandacza da się złowić w nocy na płytkiej wodzie, w dzień na głębszej ok. 3 m. Oczywiście trudno porównać kilkanaście ha zbiornik na jakim łowię z dużym i głębokim jeziorem. 

Z tego co wiem na Czorsztynie jesienią łowi się raczej na głębokiej wodzie w okolicach zamków, ale lowiłem tam tylko raz- w tym roku bez sukcesów. 

Gdybyś chciał to dam Ci namiar na wypożyczalnię łodzi. Jej właściciel ma orientację gdzie łowić a łodzie porządne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
10 godzin temu, tomek1 napisał:
11 godzin temu, Aalbatross napisał:

Na jakich głębokościach można się teraz spodziewać sandaczy? Jutro wybieram się na Czorsztyn, więc może uda mi się dołączyć do zabawy.

Ja łowię na płytkiej wodzie ok. 1,5 m, aż do zimy sandacza da się złowić w nocy na płytkiej wodzie, w dzień na głębszej ok. 3 m. Oczywiście trudno porównać kilkanaście ha zbiornik na jakim łowię z dużym i głębokim jeziorem. 

Z tego co wiem na Czorsztynie jesienią łowi się raczej na głębokiej wodzie w okolicach zamków, ale lowiłem tam tylko raz- w tym roku bez sukcesów. 

Gdybyś chciał to dam Ci namiar na wypożyczalnię łodzi. Jej właściciel ma orientację gdzie łowić a łodzie porządne. 

Na Odrze w granicach Wrocławia, w ciągu dnia, łowię do dna z opadu. O świcie, jak przed i tuż po zmroku staram się chwilę łowić w pół wody. Nie rzadko, też pod powierzchnią, lub powierzchniowo. W poprzednim sezonie do 16 listopada większość brań miałem na powierzchniowe woblery pracujące do głębokości 0,5 m. 

  127915398_2020_11.16OdraB1j_woj..(3).thumb.jpg.5ee6028ee4739acfb94b23e36a3bc841.jpg

790150316_2020_11.16OdraB1j_woj..(2).thumb.jpg.4288772fc45383a163c37c140bbb0511.jpg

1535483989_2020_11.16OdraB1j_woj..(1).thumb.jpg.a2a241772358481e8d8992608c218bfe.jpg

Po szesnastym ucięło i ryba zeszła głębiej. Każdy sezon jest inny. Na sprawdzonych miejscach, gdy jest się często, to można zaobserwować jakieś prawidłowości. Gdy nosi mnie po różnych miejscówkach, to utrudnia sprawę. Prawdę mówiąc, nic wtedy nie wiem:)))

W tym sezonie aktywności powierzchniowej nie zauważyłem. Łowię przeważnie przy dnie. Wyniki mizerne;)

  • Dzięki! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaceen napisał:

Na Odrze w granicach Wrocławia, w ciągu dnia, łowię do dna z opadu. O świcie, jak przed i tuż po zmroku staram się chwilę łowić w pół wody. Nie rzadko, tusz pod powierzchnią, lub powierzchniowo. W poprzednim sezonie do 16 listopada większość brań miałem na powierzchniowe woblery pracujące do głębokości 0,5 m. 

  127915398_2020_11.16OdraB1j_woj..(3).thumb.jpg.5ee6028ee4739acfb94b23e36a3bc841.jpg

790150316_2020_11.16OdraB1j_woj..(2).thumb.jpg.4288772fc45383a163c37c140bbb0511.jpg

1535483989_2020_11.16OdraB1j_woj..(1).thumb.jpg.a2a241772358481e8d8992608c218bfe.jpg

Po szesnastym ucięło i ryba zeszła głębiej. Każdy sezon jest inny. Na sprawdzonych miejscach, gdy jest się często, to można zaobserwować jakieś prawidłowości. Gdy nosi mnie po różnych miejscówkach, to utrudnia sprawę. Prawdę mówiąc, nic wtedy nie wiem:)))

W tym sezonie aktywności powierzchniowej nie zauważyłem. Łowię przeważnie przy dnie. Wyniki mizerne;)

Mizerne - chciał bym to zobaczyć 😁 Ty ciągle coś wydłubiesz. Co do głębokości to z zasłyszanych wieści ryby stoją na głębokim. Ale każda woda inna a i ogólnie ten rok też jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gryzon napisał:

Mizerne - chciał bym to zobaczyć 😁 Ty ciągle coś wydłubiesz.

Na tyle godzin, co spędzam nad wodą, to "mizernie" jest delikatnie powiedziane. Co prawda jakieś skromne rybki się trafiają, ale były lepsze sezony.

Wieści na gorąco z wody. Pięć brań i tylko jedna ryba. Oczywiście ostatnio szczupaki mnie doceniają. Jeszcze trochę pomarudzę nad wodą. Jest nieprzyjemny wiatr. Musiałem odpuścić kilka miejsc na korzyść spokojniejszych i bezwietrznych👊:)

IMG_20211112_161528.thumb.jpg.12d72c1f26121d404ad77e7ed7f0df14.jpg

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek sandacza zero choć zapisy na echo były piękne. 

Dzisiaj zmiana odcinka odry, znaleźć białoryb po niżej rędzina to jak szóstka w totka 🤣 z drugiej strony to wcale nie śmieszne gdzie się podziały ryby 😢🤯 ale jak już znalazłem to wymęczyłem jednego 💪 74cm

large.20211113_082452.jpg.c2f394e10a2bda0ca8647612925ba028.jpg

large.20211113_093435.jpg.c39277d8a493b0eb6f16b23c399c3f54.jpg

large.GOPR1627_1636794858096.JPG.cb36c92bdabe3ef37fe0364b927544fd.JPG

1. RafalWR - 67 + 88 = 155

2. oldBolo 62 + 52 = 114

3. jaceen 53 + 54,5 = 107,5

4.Budek 90 + 75 = 165

  • Dzięki! 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2021 o 14:45, Aalbatross napisał:

Tylko jeden się trafił, ale wymiarowy

Aalbatross, wstawiamy do tabeli, czy czekasz na większe?:)

___________________

U mnie delikatna poprawa. Piątkowe równe 59 cm na ShadTeez Slim Fireflake 12 cm / 6 g. Branie około 19:30.

IMG_20211119_192936.thumb.jpg.b012685485e813c412c0e738479da9b0.jpg

Dzień wcześniej miałem większego, ale nie poszło tak jak trzeba i sandacz sobie odpłynął:)

Tabela po korekcie wygląda tak:

1. Budek      90 + 74 = 164

2. RafalWR - 67 + 88 = 155

3. oldBolo    62 + 52 = 114

4. jaceen     59 + 54,5 = 113,5

5. ...

👊

 

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. I jak panowie, dzieje się coś w sprawie sandaczy? U mnie chyba wygląda tak, że za bardzo chcę i wtedy nic nie wychodzi;) W ciągu tego tygodnia miałem kilkanaście brań i kilka drobnych sandaczy złowiłem (maks. 45 cm). Wczoraj na trzy pstryki dwa krótkie wciąłem. Dwie fajne ryby na początku tygodnia niestety straciłem. Jednego pod samą ręką, drugiego nie widziałem. Spiął się po kilku sekundach.  W tym roku, mało chodzę/szukam, a sezon jest dla mnie dziwny i słaby. W przeciwieństwie do kilku znajomych, u których widziałem sporo fajnych ryb z tego sezonu:) Serdecznie ich pozdrawiam i gratuluję wyników 👍

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

@tomek1 - ty Jesteś z Goczałkowic? czy możesz coś napisać o rybostanie/warunkach na dolnym odcinku OS mała wisła? (szczególnie lipienie mnie interesują ale nie tylko bo "spiningowe" drapieżniki również)

2)

co do sandałków to u mnie kolejna próba zaplanowana na jutro/pojutrze - może jakaś fotka będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, oldBolo napisał:

1)

@tomek1 - ty Jesteś z Goczałkowic? czy możesz coś napisać o rybostanie/warunkach na dolnym odcinku OS mała wisła? (szczególnie lipienie mnie interesują ale nie tylko bo "spiningowe" drapieżniki również)

Co masz na myśli mówiąc dolny odcinek? Bo teoretycznie nizinny odcinek to zarówno Ochaby gdzie złowiłem niejednego pstrąga i Strumień gdzie jest 3,5 metra wody.

Lipienia nie spotkałem poniżej Nierodzimia a tam jak wiesz jest ich sporo. Od ujścia Brennicy są okonie. W okolicy Ochab z drapieżników łowiłem pstrągi, okonie, szczupaki, klenie, jazie i.. świnki, które są królowymi tego odcinka i dają się łowić na nimfę a nawet spinning. 

Okolice Strumienia to okoń, sandacz, szczupak- w tej kolejności. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nieprecyzyjnie napisałem -gorny odcinek to dla mnie odcinek muchowy. Dolny to od Ochaby w dół do strumienia. Na muchowym łowiłem trzy razy i podobało mi się ale teraz jest zamknięty.  Pytałem o Dolny bo słyszałem że i na nim są lipki. Były fotki na Facebook małej Wisły. Rozważałem tam wyjazd pod Lipka a jeśli go nie będzie to zmiana na spinning pod sandacza. 

 

.... Trochę do nimfy się teraz przymierzam to może i do tych świnek chciałoby się znaleźć parę godzin . 

 

 Tak ogólnie to jak oceniasz rybostan tego dolnego/spiningowego odcinka? Warto jechać?

(Mam tam ponad 200 km więc warto podpytać zamiast jechać w ciemno.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że tam nie ma lipieni, ale ja nie złowiłem. Inna sprawa że tam mało łowię na muchę. 

Godzinę temu, oldBolo napisał:

.... Trochę do nimfy się teraz przymierzam to może i do tych świnek chciałoby się znaleźć parę godzin . 

 

Świnek jest bardzo dużo, ale nie wiem jak biorą o tej porze, bo nastawiam się na nie w ciepłych miesiącach.

1 godzinę temu, oldBolo napisał:

 Tak ogólnie to jak oceniasz rybostan tego dolnego/spiningowego odcinka? Warto jechać?

(Mam tam ponad 200 km więc warto podpytać zamiast jechać w ciemno.)

Pamiętaj, że to nie tylko odcinek spinningowy. Można łowić wszystkimi metodami i przynętami. W Ochabach jest dużo klenia, trochę okonia, jazia, szczupaka, trafia się pstrąg. 

Strumień to zimowisko białej ryby z jeziora, więc są tam i drapieżniki. Dużo ludzi chodzi z gumami i coś tam łowią. Ja jak łowię w Strumieniu to raczej po drugiej stronie mostu (karta GPW) i co roku łowię w grudniu okonie i pojedyncze sandacze, ale raczej na żywca niż spinning. Ryby tam są, ale ze względu na miliony sztuk białej ryby nie jest łatwo łowić drapieżniki. Natomiast połowienie białej ryby w zimie jest niemal pewne.

Nie wiem jak ze stanem wody, bo u nas pada od 3 dni. W Strumieniu nie ma to takiego znaczenia, ale wyżej może być ciężko połowić.

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Od siebie nie mam wiele do powiedzenia. Dwa ostatnie miesiące roku mocno zweryfikowały moje umiejętności. Dramat to skromnie powiedziane. Nie ma co się tłumaczyć, że trzy duże sandacze wygrały. Moja wina w dwóch przypadkach była bezdyskusyjna. No cóż, przyjdą lepsze czasy;) Był taki okres, że każde wyjście zaliczałem sandaczem, a nawet dwoma, lub trzema, ale to wszystko pod wymiar. Bywało też tak, że kilka razy z rzędu byłem bez brań. A w tym sezonie pozwoliłem sobie na bardzo częste wyjazdy nad wodę.

Co do tabeli i wyników. RawałWR pierwszy podciął skrzydła swoim sandaczem 88 cm. Podpórka też solidna, bo 67 cm, to fajna ryba. Budek jak dołożył do pieca swoje 90 i 74 cm, to ręce opadły:) Takim sposobem można zniechęcić najtwardszego zawodnika;) Oldbolo walczył dzielnie, ja też do ostatniego dnia, ale w tym sezonie nie było nam dane choćby się zbliżyć. Jednym słowem-przepaść:)

Gratuluję Budkowi udanego sandaczowego sezonu. Widać, że nie było na niego siły w tym sezonie. Przypomnę, że ten sandacz, to ta mniejsza wersja dziewięćdziesiątki:) przed naszymi zawodami złowił jeszcze większego.

Cały sezon sandaczowy zakończyłem bardzo skromnie. Sprawdziłem, że wymiarowych złowiłem tylko osiemnaście. Największy mierzył 60 cm. 

Tabela naszych zawodów:

1. Budek      90 + 74 = 164

2. RafalWR - 67 + 88 = 155

3. oldBolo    62 + 52 = 114

4. jaceen     59 + 54,5 = 113,5

5. ...

 

Pozdrawiam i do następnego 👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja walczyłem ostro ale ogólnie z rybkami bo na sandaczach byłem tylko 4 razy, w tym złowiłem 4ry ryby :) (raz byłem w dzień - na zero, trzy razy po zmroku).

 

inne rybki i inne zajęcia nie zostawiły więcej czasu na sandałki - cóż nie daje rady być wszędzie (za to na jesień brały lipienie i dużego szczupaczka przyhaczyłem).

 

Połamania w Nowym Roku życzę

- dla Budka następnym razem trzeba zrobić skorygowane zasady (50% zwykłych punktów) bo to zawodowiec jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.