Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jak było dziś na rybach ? Listopad 2021


Elast93

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, jaceen napisał:

Prorok, czy co?:)))

Nie ale jestem wdzięczny że pokazałeś swój arsenał 😁,ja mam jeszcze lunatica, longusa, fishantera😁 ale Ty masz ten plus że jesteś częściej nad wodą 🤗. Mam nadzieję że do zobaczenia nie długo 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Kilka lipków dziś złowiłem (kilka na suchą i kilka na nimfę na którą dopiero uczę sie łowić) - zdziwiony jestem ze w listopadzie można całkiem miły dzionek zaliczyć z muchówką.

 

Przypominam kolegom o sprzątaniu brzegów  (np. na powrocie do auta) - bo warto. Jako rekompensata dla przyrody za to że z niej korzystamy, za o że zostawiamy w wodzie przynęty i resztki żyłek. No i następnym razem będzie przyjemniej bo czyściej.

śmieci_podbierak.jpg

  • Dzięki! 3
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, oldBolo napisał:

Głupie podejście bo gdyby nie było plotek (drobnicy) to nie byłoby i szczupaka (drapieżników) .. innymi słowy pokochaj płotki bo dzięki nim możesz łowić szczupaki.   .. a swoją drogą to jaką metodą plotkę zlowileś? 

Przecież to jakiś troll :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje wszystkim :D 

Jako że w listopadzie nad wodą już nie będę to wrzucam krótkie streszczenie z moich ostatnich wypadów..

Od ostatniego wpisu byłem nad wodą kilka razy nawet nie wiem ile dokładnie..

Na jednym wypadzie spiningowym złowiłem kilka szczupaków największy miał 60 cm było kilka brań ale ryby atakowały delikatnie i był problem z zacięciami. 

Następnie zrobiłem wypad z nastawieniem na okonie w miejscu gdzie w połowie listopada złowiłem tego 42 cm, jednak nie miałem totalnie kontaktu z rybami przez pół dnia..

Kolejny raz byłem nad Wisłą spiningowo z bratem w godzinach mniej więcej 15-19, miałem dwa kontakty lecz nic nie udało się złowić ( bratu zresztą też.. )

Następne dwa wypady miałem nad zalew w centrum miasta z nastawieniem na pstrągi tęczowe oraz okonie.. Na jednym z wypadów złowiłem dwa pstrągi 41 + 42 cm i miałem fajnego okonia na kiju który niestety się wypiął.. Drugi wypad zakończyłem z trzema pstrągami na brzegu 39-41 cm i bez kontaktu z okoniami, miałem za to obcinkę szczupaka.

Kolejny wypad zrobiłem dla odmiany nad Wisłę w rejon gdzie są zimowiska białej ryby.. Złowiłem kilka leszczy a dwa największe miały 52 i 42 cm :)

Ostatni wypad był wczoraj od świtu nad zalew z nastawieniem znowu na okonie i ewentualne przyłowy pstrągów tęczowych którymi ostatnio u nas zarybiano.. Nie udało mi się nic wyholować, miałem trzy kontakty i nawet jedna ryba była parę sekund na kiju ale spadła.. Brat miał jednego pstrąga który mu się spiął, a kolega wyjął okonia 30+ i również zaliczył spinkę tęczaka na zestaw dropshot..

Dodaję parę pamiątkowych zdjęć :

spacer.png

spacer.png

 

PS.  Na grudzień w planach trochę stacjonarnego i spiningowego łowienia nad Wisłą i nie tylko, oraz być może zrobię 1/2 wypady na wody stojące na tzw "żywca" ;)

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.