Skocz do zawartości
tokarex pontony

Neopren


ESSOX

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebne są mi opinie dotyczące neoprenu. Czy jest 100% nieprzemakalny ? 

Chcę kupić skarpetki neoprenowe i może ktoś ma i podzieli się wrażeniami :)

Bardziej zależy mi na nieprzemakalnośći niż na ochronie termicznej. Mam spodniobuty gumowe i w jednym bucie zbiera się delikatnie woda. Gdzieś musi być jakiś mikroprzeciek bo niby nie jest tej wody dużo ale po 6-8 godzinnym łowieniu skarpetkę można wykręcać z wody. 

Przeglądnąłem allegro i są różnych firm , wizualnie takie bardziej przylegające i inne dosyć luźne. I tu mam kolejne pytanie.......taka skarpetka neoprenowa idzie na gołą stopę czy pod spód można założyć ciepłą wełnianą skarpetkę w czasie łowienia zimowego ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
13 godzin temu, ESSOX napisał:

Potrzebne są mi opinie dotyczące neoprenu. Czy jest 100% nieprzemakalny ? 

Mam skarpety neoprenowe z cienką wyściółką polarową wewnątrz, "Icebehr". Nie są wodoszczelne. Jeżeli chodzi Ci o takie właściwości, to musisz zwrócić uwagę na wodoszczelność.

Jeżeli chodzi o dziurki w spodniobutach, to w swoich woderach załatwiam sprawę klejem "kropelką". Ganiając po jeżynach nie uniknie się tych mikro uszkodzeń. Pozostaje tylko napowietrzyć spodnie i zanurzyć w wodzie, by znaleźć dziurkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie tędy droga. Spodniobuty trzeba załatać, tak jak jaceen napisał. Robisz lekkie nadciśnienie pompką samochodową albo rowerową i zamaczasz kolejne w misce/wannie. Lepiej w dwie osoby. Tak jak kiedyś szukało się dziurki w dętce. Nawet przy lekkim nadciśnieniu szybko znajdziesz nawet malutkie dziurki bo ciśnienie hydrostatyczne robi swoje. Metoda sprawdzona. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest właśnie w tym że nie mogę zlokalizować miejsca gdzie woda się przedostaje . 

Z informacji Jacka mam już jedną sprawę wyjaśnioną , żeby nie kupować skarpetek firmy BEHR a brałem je pod uwagę . Najbardziej na razie przemawia do mnie ta opcja 

https://allegro.pl/oferta/skarpety-neoprenowe-cormoran-dlugie-45-47-10941988786

Tomek jak przebijesz oponę to przecież nie zmieniasz samochodu ;) 

Co do brodzenia to dosłownie kilka razy w roku są wykorzystywane jak jest woda zimna. Jak jest ciepło w lecie to preferuję zwykłe buty do wody i gołe nogi. 

Główny cel spodniobutów to pływanie na belly.

Mam takie jak by kogoś interesowało i sa na tyle fajne że ewentualne każde następne będą te same :) 

https://allegro.pl/oferta/wodery-spodniobuty-spodnie-wedkarskie-szelki-46-10604520540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zakupiłem te Lavacore.

Za wygląd daję 10/10 wyglądają bardzo fajnie i zrobione są starannie.

Nie miałem wyboru numerowego a mogły by być troszeczkę mniejsze. Pod spód wejdzie najwyżej dodatkowa para.

Test pod prysznicem przeszły pozytywnie, nie przemakają , woda spływa jak po kaczce :) 

Nie chciało mi sie siedzieć z nogą zanurzoną w wodzie przez dłuższy czas więc nie wiem jak to bedzie wyglądało na przykład po kilku godzinach łowienia . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.