Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okoń 2022 - liga haczyk.pl


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, jaceen napisał:

Co stoi na przeszkodzie, że nie w tym roku?:) Z okoniami jest tak, że w jednym dniu można wykosić konkurencję;)

Szczególnie, że te Wasze wyrobiska i żwirownie regularnie darzą 40 tkami a już w listopadzie spotykamy się na jednej z nich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
22 minuty temu, RafalWR napisał:

Szczególnie, że te Wasze wyrobiska i żwirownie regularnie darzą 40 tkami a już w listopadzie spotykamy się na jednej z nich. :)

Z tą regularnością to bym tak nie szalał, ale 40+ jest realne od czasu do czasu jak ktoś ma pojęcie i odpowiednio dużo czasu, chęci oraz farta 😁 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszą tutaj krakowskimi czterdziestkami, to trzeba brać się do roboty. Potrzebuję u siebie okoni 30+ i dzisiaj niewiele brakowało. Kilkanaście mniejszych złowiłem. Im bliżej zmierzchu, brały większe. Na sam koniec przed zmrokiem, mam trzy mocne brania i tylko jednego wyjąłem. Złowiłem też kilka szczupaczków, w tym jeden ponad wymiar.

IMG_20221017_144435.thumb.jpg.ce0a4618fc0491ba7fe84286155bc0e5.jpg

IMG_20221017_181911.thumb.jpg.ac1359444b62659207fb055868c64885.jpg

👊

  • Haha 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ponad godzinka przed zmrokiem skutkuje około 10 okoniami, sandaczykiem i niespodzianką.

Okonie jakby z jednego rocznika między 23 a 26cm. Fajne, agresywne brania z opadu praktycznie na każdą przynętę, która trafiła do wody. Żałowałem tylko, że tak szybko się ściemniło bo zabawa była przednia.

Dwa największe zgłaszam.

 

image.thumb.png.a42eab33b6870d9f1c96dc1c6635ab2e.pngimage.thumb.png.6baee39a0920c952fd4858fa4a85c176.png

A oto i niespodzianka:

image.thumb.png.08fd9b79b56be41eaf06855d649a503b.png

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtorek. Animacja z satelity dawała mi szansę na 2-3 godziny łowienia. A co mi tam. Pojechałem. Nie lubię takiej sytuacji, że czas ucieka nieubłaganie, a chciałoby się jeszcze zostać dłużej. Nad wodą byłem o 13:30 i pogoda pozwoliła łowić do 16:30. Efektywnego łowienia było około 2,5 godziny. Dzisiejszy dzień poświęciłem przynętom bez pracy własnej. Początkowo były to Glidry 2" Crazy Fish. Po kilku okoniach przywiązałem larwę i nie zmieniałem jej do zakończenia. Udało się jeszcze wyciągnąć kilkanaście okonków. Kilka z nich mogło mieć 20-22 cm. Starałem się nauczyć łowić takimi przynętami po tym, jak na spotkaniu WSC była o tym mowa. Sprzętowo jestem gorzej przygotowany, ale dzisiejsze wyniki nie dyskwalifikują całkowicie takiego sposobu. Sukcesem okazało się spowolnienie prowadzenia i powstrzymanie od energicznego podbijania z nadgarstka. Starałem się wszystkie manewry robić z kołowrotka.  Po powrocie do domu nawinąłem nową plecionkę Sunline Siglon PEx4 w rozmiarze 0,6 (4,5kg). Poprzednia o podobnej wytrzymałości jest dwukrotnie grubsza. Bardziej cieniować nie będę, bo chcę mieć komfort wyholować przyłowy szczupaków. 

Larwa jest już trochę wymęczona i straciła część odnóży.👊

IMG_20221018_160643.thumb.jpg.68998c8d00f726e2c9f9255d513998fe.jpg

IMG_20221018_153834.thumb.jpg.67cc882c8b93eccdfd3e7d0330b60119.jpg

IMG_20221018_154431_1.thumb.jpg.7cd595eddd1bc43f7200722b3a45f265.jpg

IMG_20221018_154515.thumb.jpg.a87423be0ae1a3a3aa949218ed3faf29.jpg

IMG_20221018_160548.thumb.jpg.6c2b050c4cc5d34af032db396e104d2c.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jaceen bardzo miło było Cię poznać w końcu nad wodą 🤝 widzę, że pletkę szybko zakupiłeś tę, o której mówił Dawid. Ja wprawdzie używam jeszcze delikatniejszej pletki(patrząc na wytrzymałość to 2.5kg) ale i z przylowami nie było problemu a druga sprawa, do takiej zapałki nie będę zakładać nic grubego. ;) Mam nadzieję, że do zobaczenia nad wodą niebawem. 😉

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na dwie godzinki udało sie wyskoczyć i podłubać. Dziś sytuacja całkiem inna, brania na ciemne przynęty ale z pracą własną, jakieś chińskie makaronki. Na tanty czy widelnice prawie brań nie było.

Jeden większy a do tego kilka dziwnych sytuacji, połowa to leszcze a druga połowa nie wiem co bo nic na brzegu nie wylądowało. Może jutro, jak nie będzie tak wiało to na mikro jigi podłubię i zobaczę co to mnie denerwowało ;)

Poprosze do tabelki 28cm.

 

20221019_164003.jpg

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek tylko godzinka nad wodą ale okonie w amoku. Pobite PB w...ilości oddanych "ostatnich rzutów" xD Branie w każdym rzucie, dosłownie w każdym. Gryzły całkiem przyjemne okonie, większośc w okolicach 25cm ale taki pod 30cm też się trafił gagatek.

 

W niedzielę około 3h machania i też dużo pasiaków wyjechało. Rozmiarowo podobnie jak w piątek. Największe 27cm.

23.10 jelcz 27.png

jelcz 21.10 29cm.png

21.10 jelcz 27v2.png

23.10 jelecz 27.2.png

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w niedzielę wyskoczyłem na rybki pogoda idealnie sprzyjała na spędzenie czasu nad wodą. Liczyłem, że połowię większą ilość okoni i, że trafię parę dużych pasiaków, ale skutecznie małe pistolety "umilały" mi pobyt nad wodą. Połowiłem kilka sztuk okoni i nie były to giganty ale różnie z tym jest w tym sezonie... z rybami i z czasem, z wodą i pogodą - nie wiadomo kiedy złapie mróz nad wodą, więc lepiej dodać co można i tabela musi się kręcić :) Łowiłem klasycznie gumka berkley i 2,5g ostatnio coś nie lubią inny gumek wolą bardziej agresywną pracę. W zanadrzu mam jeszcze do przetestowania inne przynęty zobaczymy jak będzie;) Tak więc, myśl maksymy " Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma..." dokładam do tabelki kolejne okonie.

 

 

okonek_6.jpg

okonek_5.jpg

okonek_7.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro się już dopisałem na ten rok ( czego nie planowałem :D ) za namową jacka, to dzisiaj postanowiłem sprawdzić czy na jednej z lepszych miejscówek okoniowych już odpaliły..

Jak się okazało odpaliły i to na całego, wyjąłem dziś w 3,5 godziny 16 okoni od 22 do 32 cm :P 

Więc tak proszę o dopisanie mnie do tabeli oraz chronologicznie dzisiejszych okoni : 32 cm, 25 cm, 27 cm, 25 cm, 26 cm, 27 cm, oraz 31 cm. Postanowiłem że nie będę dodawał tych poniżej 25 cm bo i tak raczej dołowię większe :D

Największy okoń wziął na najmniejszego fishunterka 3,5 cm na czeburashce 2 gramy, reszta keitech 2 cale i to samo obciążenie. Brania w toni przy podbijaniu.

 spacer.png spacer.png 

spacer.png

spacer.png 

spacer.png spacer.png

 

spacer.png

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem ponownie za okoniami ale tym razem 2,5 godziny przed zmrokiem. Brań mało, aktywność ryb spora, wyjąłem raptem 4 okonie od 23 do 28 cm.  

Dzisiaj postanowiłem powtórzyć poniedziałkowy poranny wypad. Byłem od 6:20 do południa, do ok 9 łowiłem lekko za okoniami a później za zębatymi. Okoni udało się wyjąć tylko trzy od 24 do 29 cm.

Największy z wczoraj i największy z dziś leci do tabeli. Proszę o dopisane 28 oraz 29 cm :)

Tradycyjnie keitech 2 cale na 2 gramach, brania w toni.. :P  

spacer.png

spacer.png

  • Lubię to 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj gościnne występy we Wrocławiu. Kanał miejski dalej zarośniety a do tego pełno liści pływało ale pomimo niekorzystynych warunków coś wydłubać się udało.

Dzisiaj już u siebie na rewirach ale brały same maluchy więc punktów z tego nie będzie.

 

31.10 miejski 29.png

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały dzień  na zbiorniku Żelizna w poszukiwaniu okoni z pontonu. Gęsła mgła, pochmurno i bezwietrznie, temperatura około 10C. Szczupakówki nawet nie rozłożyłem, bo się zawziąłem na pasiaczki. Wynik to jeden okołowymiarowy szczupaczek i jeden okonek. Obie rybki na trzycalowego Bassa od Relaxa.

 

fdeee901-4012-4e46-a30f-7ee7a470e6be.jpg

  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z wolnym dłuższym weekendem postanowiłem pochodzić za okoniami, niestety wypadł mi z całej zabawy tylko poniedziałek.

Metoda bez zmian spining ultra light główki max 3 gramy i lecimy...W sobotę trafiały się same drobne niestety, pogoda była super ciepło, ale chyba nie jest to co okonie lubią najbardziej. Niedziela rano już lepiej bo trafiały się drobne szczupaczki i nawet byczek 🤣...ale udało się wydłubać coś do tabeli.

okonek8.thumb.jpg.6eff441771aea5653198c763ff946a15.jpg

Poniedziałek przerwa techniczna, no a z rana kolejne wyjście przed zapaleniem zniczy. Okazało się, że to była dobra decyzja...Złowiłem kilka okoni, kombinowałem, z gumkami, nawet woblerki leciały do wody... Ostatecznie największy uderzył niespodziewanie bo dałem gumie opaść na dno odczekałem chwilkę i przy przekręceniu korbki kołowrotka czuję od razu opór pomyślałem, że jakieś farfocle z dnia zebrałem a tu się okazało, że tak nietypowo zawiesił się. Musiał stać i zebrał jak guma spadła na dno... Ważne że jest. Tym razem było 3 gramy i westin shad teez slim kolor lively roach. Nie ma co przez tą pogodą biorą tak sobie i mało jest brań...musi się zdecydowanie ochłodzić, żeby zaczęły brać te większe. Miałem jeszcze wielkiego szczupaka bo uderzył klamot w okoniową gumkę 4 sekundy i obcinka. Nie mogłem go ruszyć nawet, walnął przy brzegu i poszedł w prawo i obcinka. Wyjmowałem na ten kij już takie po 55 cm ale ten miał o wiele więcej. Udało mi się jeszcze raz wyskoczyć od 15 do 17stej ale nad wodą marazm na zero wyjście. Od następnego weekendu zaczynam już zabierać szczupakówkę :)

okonek9.jpg

  • Lubię to 1
  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy z tymi mikro przynętami? A może by założyć przynajmniej 10g i 9cm gumy, by miały co ganiać?:)

IMG_20221020_094101.thumb.jpg.fcf77a4e6dd39b45ca5d13ceee2ba634.jpg

Ewentualnie trochę lżej, bo w nocy, to na 6g z gumą 9,5 cm?

IMG_20221030_204339.thumb.jpg.a8bc6c36f17fcbdc598cf252986d0782.jpg

I wydaje się, że okonie nie są jeszcze takie leniwe, takie zimowe. One jeszcze chcą się pościgać z żarciem:)))

IMG_20221027_170714.thumb.jpg.6f61bca1d2cc2c1c9d1194dd53386393.jpg

Jeszcze kilka przykładów by się znalazło, ale ostrości nie złapało.

👊;)

 

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie ostatnio mi po głowie chodzą te okonie :D Dzisiaj zaliczyłem kolejny "półdniowy" wypad..

Zaliczyłem kilkanaście okoni od 25 do 31 cm :P Tym razem kluczem do sukcesu okazał się wobler dorado invader 4 :) 

Dorzucam do tabeli cztery największe z dziś : 30 cm, 28 cm, 31 cm, oraz 30 cm :D 

spacer.png

spacer.png spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Teraz już będzie ciężej, tym bardziej że w tym roku jakoś nie mogę przeskoczyć 34 cm w kwestii oksów :? 

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od rana przejażdżka po bużyskach. Jest ich mnóstwo. Niektóre ciągną sie kilometrami, inne mają tyle powierzchni wody, że wystarczą trzy rzuty, by uznać łowisko za obłowione i przenieść się na kolejne. Właśnie na jednym z takich kaczych dołków łowię dwa okonki 23 i 24cm. To za mało, by podreperować punktację, ale za to same okonki jak z innej bajki - niemal czarne (pierwsza foteczka). Później przenoszę się na Krznę i na jej ujściu do Bugu trafia się wreszcie okonek odrobinę większy. Walnął w 3" Lunkera City na 13g główce. Cały ten zestaw wsiągnął tak ochoczo, że tylko agrafka wystawała z pyska Zgłaszam go więc do konkursu i proszę o podmiankę.

50fbc14f-5b59-40e8-a075-69dd85b83557.jpg

5d166b34-20f0-44fc-88c8-3c238aa570f7.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.