Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Okoń 2022 - liga haczyk.pl


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

No i karty w sezonie 2022 zostały rozdane :)

Gratulacje @RafalWR za świetny wynik i zwycięstwo w Lidze Okoń 2022. Gratulacje również dla @jaceen za drugie i @Budek trzecie miejsce i największego okonia sezonu. Rafał grudzień miałeś naprawdę kapitalny. I patrząc nawet na zgłoszenia najwięcej okoni do tabeli wrzuciłeś w ostatnim miesiącu najwięcej z nas wszystkich. Od siebie dodam też ciekawą statystykę którą zauważyłem. W grudniu zapunktowało tylko 4 zawodników. A trzech złowiło okonie powyżej 35 cm. A to też świadczy o tym jak to jest trudny miesiąc i wymaga szukania ryb i dostosowania się do zimowych warunków. 

Co do mojego sezonu to podsumują go, krótko. Szału nie było. Kompletnie nie odpaliło mi powierzchniowe łowienie w tym roku na co  bardzo liczyłem jeszcze w sierpniu i wrześniu przede wszystkim. Zawiodł mnie też maj i czerwiec jeżeli chodzi o wielkość okoni. Udało mi się na popery złowić tylko bolenie. Sezon dziwny bo na moich wytypowanych wodach okonie były bardzo himeryczne. Owszem brały większe ilości ale drobnego. Te większe tylko pojedynczo, Okoniom to prawda poświęciłem większą cześć sezonu. W sezonie 2022 całkowicie odpuściłem łowienie bocznym trokiem. Natomiast w grudniu  coś się zadziało ale niestety brakowało czasu w tygodniu a ze względu na specyfikę mojej pracy nie ma szans żeby rano wyskoczyć w tygodniu a po pracy jest już ciemno niestety. Fakt spodziewałem się kolejnych 30plus ale pogoda i mróz pozamiatało sprawę, odebrało tego czasu. A lód był za cienki, żeby zmienić metodę. Walczyłem do końca ale zarówno w okresie świąt czy 30 jak i 31 grudnia połowiłem same szczupaki i zakończyłem sezon 2022. Okoni już nie udało się połowić.

Dodam jeszcze, że ponownie w kolejnym sezonie sprawdza to o czym mówił @jaceen - jeden dwa dni łowienia okoni i można wrzucić nawet 6 sztuk powyżej 30cm i tym można już sobie ustawić sprawę. Czy można łowić więcej i większe. Uważam, że jak najbardziej TAK. Trzeba spełnić 3 zasady. 1. Mieć dużo czasu wolnego. 2. Być często nad wodą. 3. Skupić się tylko na jednym gatunku ryby.  Niestety większość z nas to osoby zapracowane i inne zobowiązania rodzinne również ograniczają czas na nasze hobby :)

Co do Ligi to również zgłaszam udział w edycji 2023. Podoba mi się ta formuła i rywalizacja . więc z nowym nastawieniem i motywacją rozpocznę sezon 2023 :)

A wszystkim kolegom i uczestnikom Ligi Okoń życzę w Roku 2023 spełnienia tych 3 punktów, wolnego czasu, intensywności nad wodą oraz samych wielkich garbusów :) W myśl maksymy - Jestem nad wodą, mam wyniki.

  • Lubię to 4
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.