Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Sandacze 2022


jaceen

Rekomendowane odpowiedzi

large.20211107_082652.jpg.a03e36344d6f8e02dd0b8c795ffd374c.jpg

Cześć. Zbliża się październik, a co za tym idzie, myśli kierują się w stronę sandaczy. Mam nadzieję, że znowu znajdzie się kilku śmiałków i zadeklaruje swój udział w sandaczowej rywalizacji. Ciekawiej będzie, gdy taką chęć oznajmi się wcześniej. Zasady proste, wklejamy dwie największe ryby i sumujemy ich długość. W razie dołowienia większego okazu kasujemy mniejszego. Działamy od 1 października do 31 grudnia. Proszę o kilka informacji o sposobie łowienia. O przynęcie, pory brania, czy jezioro lub rzeka i co uważacie za istotne, by pomóc innym skutecznie je łowić.  W poprzednim sezonie najlepszy wynik wykręcił Budek, łowiąc sandacze 90 i 74 cm.

Cytat

 

1. Budek      90 + 74 = 164

2. RafalWR - 67 + 88 = 155

3. oldBolo    62 + 52 = 114

4. jaceen     59 + 54,5 = 113,5

5. ...

 

Jeżeli o mnie chodzi, to gdy tylko zdrowie pozwoli, to postaram się mocno powalczyć o wynik. Są chętni?

1. jaceen

2. ...

 

Link do poprzedniej rywalizacji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

To ja się dopisuję, chociaż planuje odpuścić łowienie na Wiśle w listopadzie i grudniu.. Może październik okaże się jednak dobry, bo wrzesień u mnie z sandaczami tragicznie. Ryby owszem były nawet nie mało ale rozmiarowo max 40cm.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jaceen

2. Elast93

3. tomek1

4. jamnick85

5. RafalWR

6. Marienty

7. lechur1

8. moczykij

Ostatni wpis:), czy nie, to nie jest takie ważne dla mnie. Ważna jest sama deklaracja, że się podejmujemy wyzwania. To jest też forma mobilizacji. Zgłosiłem się, to wypadałoby postarać się punktować:) Są jeszcze odważni?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

🔥

10 godzin temu, jaceen napisał:

1. jaceen

2. Elast93

3. tomek1

4. jamnick85

5. RafalWR

6. Marienty

7. lechur1

8. moczykij

9. MarianoItaliano85

Jest ładnie👍 Ekipa nie mała. Będzie🔥 Mieliście odwagę jeszcze dzień przed rywalizacją poświadczyć udział. Czy się uda coś złowić? Wierzę, że tak:) Będziemy się nawzajem motywować. Oczywiście lista jest otwarta do ostatniego grudnia. Jednak cenię bardziej rybki złowione po uprzednim zgłoszeniu się do listy, niż dopisywanie się po złowieniu. Niezdecydowani wpisywać się:ph34r:będzie jeszcze ciekawiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jaceen

2. Elast93

3. tomek1

4. jamnick85

5. RafalWR

6. Marienty

7. lechur1

8. moczykij

9. MarianoItaliano85

10. suchi

Od tego momentu dokonujemy wpisów samodzielnie. Dopisujemy się do listy i dodajemy punkty. Gdyby były jakieś wątpliwości, ostateczny głos będzie należał do mnie. Dyskwalifikacje będą na bank😆😅🤣

U mnie dzisiejszy poranek bardzo przyjemny. Wyposzczony Odrą pojechałem na ulubione miejsce i byłem mile zaskoczony. Łowiłem dość sztywno. DAM 259cm/ 12-42g, Ryobi 4000 z plecionką chyba 0,16 i prawie cały czas ripper Shad Teez 9cm/10g. Miałem dziewięć brań i pięć sandaczyków na brzegu. Największy około 45 cm. Miałem jeszcze ochotę zostać, ale wodniacy zrobili nalot swoimi "pychówkami" i cała przyjemność prysła.

IMG_20221001_080643_1.thumb.jpg.a6376846472c7d2db159a8f255759c73.jpg

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wypad z kolegami za sandaczami zakończył się na zero. Zaraz po przyjeździe 3 brania a raczej pstryki bo zęby odbite na gumie były tak blisko siebie, że śmiem twierdzić, że rozmiar ryb nie przekraczał 35cm 😂 po ściemnieniu się jedyne "brania" robiły gacki 😉gumy 4 i 5" na główkach 6-12g.  powalczone do 22 na głównej Odrze i tyle. Następny wypad chyba za okoniami na podbudowanie morali 😝

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jaceen

2. Elast93

3. tomek1

4. jamnick85

5. RafalWR

6. Marienty

7. lechur1

8. moczykij

9. MarianoItaliano85

10. suchi

11. Fido Angellus

12. RSM

W niedzielę o świcie była powtórka. Chciałem szybko wypełnić minimum jakie sobie założyłem, czyli złowienie dwóch do tabeli. Brań miałem pięć. Tylko jedno zacięte i to był sumek około 60 cm. 👊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na mieście za okonkiem łaziłem, fajnego wydłubałem ale kilka dziwnych brań miałem, założyłem dużą gumę i kilka strzałów zaliczyłem, jeden na brzegu ale pod wymiar.

Wklejka do 5g chyba nie jest najlepszą wędka pod sandacze, jak myślicie, brać pałę na nie? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Fido Angellus napisał:

Dzisiaj na mieście za okonkiem łaziłem, fajnego wydłubałem ale kilka dziwnych brań miałem, założyłem dużą gumę i kilka strzałów zaliczyłem, jeden na brzegu ale pod wymiar.

Wklejka do 5g chyba nie jest najlepszą wędka pod sandacze, jak myślicie, brać pałę na nie? ;) 

Fido dzisiaj z RafalWr byliśmy na Rędzinie na lekko nie szło wędkować , na drop shota dopiero 20 gr. dawało radę , na małe kajtki główka 5 gr. coś się tam działo ale wiatr wszystko pierniczył 👿

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fido Angellus napisał:

Dzisiaj na mieście za okonkiem łaziłem, fajnego wydłubałem ale kilka dziwnych brań miałem, założyłem dużą gumę i kilka strzałów zaliczyłem, jeden na brzegu ale pod wymiar.

Wklejka do 5g chyba nie jest najlepszą wędka pod sandacze, jak myślicie, brać pałę na nie? ;) 

No i wziąłem pałę i po obiadku i drzemce ;) znów na miasto. Ryby mniej aktywne ale podwymiarka wyguglowałem, branie mięciutkie na wleczonego po kamulcach, z prądem, gumisia. Po jakimś czasie podobne branie i siedzi!

Pierwsze metry pięknie przy dnie, myślę ładniutki będzie  a później typowo po sumkowemu, z waleniem po lince. Co się rybka nasłuchała to nasłuchała o swojej urodzie, o tym że po jaką cho...rę żarła takiego pięknego twistera swą  paskudną mordą i takie tam aż do momentu podebrania....Pierwsze wyjście na powierzchnie  i okazało się że to wręcz pięknotka, ślicznotka. Punktów nie dała ale wklejam dla rozruszania tematu ;)

Sorrki za zdjęcie na betonie ale takie uroki betonowego miasta.

baśka.jpg

  • Lubię to 2
  • Super 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o dopisanie do listy. W tym roku pierwszego sandacza na spinning na opasce zaliczyłem, spodobało się tak że próbowałem jeszcze parę razy z niewymiarowymi wynikami, a że w planie jest próbować dalej to i motywacja będzie większa. Tylko czy czas będzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jaceen

2. Elast93

3. tomek1

4. jamnick85

5. RafalWR

6. Marienty

7. lechur1

8. moczykij

9. MarianoItaliano85

10. suchi

11. Fido Angellus

12. RSM

13. boseib

14. SebaZG

Uzbierała się ładna gromadka:) A ja zawziąłem się na sandacze i od soboty do poniedziałku byłem trzy razy o świcie i raz poprawiłem przed zmierzchem. Łowiłem średnio po +/- 3 godz. Statystyki wyglądają tak, że brań na gumę miałem 22 i jedno na woblera. Złowiłem 6 sandaczyków i 1 sumka. Nie wygląda to rewelacyjnie. Jednak bywało gorzej:) Mieszałem praktycznie z jednego miejsca w momencie, gdy ławica krąpi i leszczy wyruszała na popas.

 

  • Lubię to 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś wyjątkowo dużo małych sandaczy w tym roku jest takie mam wrażenie. I to nie tylko u nas. Na Wiśle z kumplem tydzień temu trafialiśmy na miejsca że brały jak okonie. No i sam wczoraj też dwa krótkie na Odrze miałem. Wieczorem na chwilę wyskoczyłem na Odrę i też ryba nie do tabeli. Tym razem szczupak 64 cm.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.